Altın Kelebek 2019 – Tüm Kazananlar – BuMesele

Altın Kelebek 2019 – Tüm Kazananlar

46. Altın Kelebek ödül töreni önce terör, sonra salgın nedeniyle 2 kez ertelendikten sonra farklı bir formatta gerçekleştirildi. Çağla Şikel ve Cem Davran’ın sunumu ile ekranlara gelen programda, kazananlar ödüllerini sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde evlerinde, ofislerinde kabul ettiler. Program Kanal D ekranlarında canlı yayınlandı.

Gecikmeli de olsa işte karşınızda 2019 Altın Kelebek Ödüllerinin kazananları. İyi seyirler.

Yıldızı parlayanlar: Alina Boz, Ebru Şahin, İlayda Alişan

En İyi Dizi

1 – Arka Sokaklar – Kanal D

2 – Avlu – Star

3 – Bir Zamanlar Çukurova – Atv

4 – Çukur – Show Tv

5 – Hercai – Atv

6 – Kadın – Foxb

7 – Kuzgun – Star

8 – Mucize Doktor – Fox – Kazanan

9 – Sen Anlat Karadeniz – Atv

10 – Zalim İstanbul – Kanal D

En İyi İnternet Dizisi

1 – 140 Journos 2019 – Blu Tv

2 – Aynen Aynen – YouTube

3 – Bartu Ben – Blu Tv

4 – Behzat Ç – Blu Tv

5 – Bozkır – Blu Tv

6 – Hakan: Muhafız – Netflix

7 – Pavyon – Blu Tv

8 – Şahsiyet – Puhu Tv – Kazanan

9 – Sıfır-Bir: Bir Zamanlar Adana’da – Blu Tv

10 – Yaşamayanlar – Blu Tv

En İyi Kadın Oyuncu

1 – Alina Boz – Elimi Bırakma – TRT1

2 – Aslı Enver – İstanbullu Gelin – Star

3 – Bahar Şahin – Zalim İstanbul – Kanal D

4 – Burcu Biricik – Kuzgun – Star

5 – Demet Evgar – Avlu – Star

6 – Dilan Çiçek Deniz – Çukur – Show Tv

7 – Ebru Şahin – Hercai – Atv – Kazanan

8 – Hilal Altınbilek – Bir Zamanlar Çukurova – Atv

9 – İrem Helvacıoğlu – Sen Anlat Karadeniz – Atv

10 – Özge Özpirinçci – Kadın – Fox

En İyi Erkek Oyuncu

1 – Akın Akınözü – Hercai – Atv

2 – Alp Navruz – Elimi Bırakma – TRT1

3 – Aras Bulut İynemli – Çukur – Show Tv

4 – Barış Arduç – Kuzgun – Star

5 – Çağatay Ulusoy – Hakan:Muhafız – Netflix

6 – Erdal Beşikçioğlu – Behzat Ç. – Blu Tv

7 – Haluk Bilginer – Şahsiyet – Puhu Tv

8 – Kerem Alışık – Bir Zamanlar Çukurova – Atv

9 – Taner Ölmez – Mucize Doktor – Fox – Kazanan

10 – Ulaş Tuna Astepe – Sen Anlat Karadeniz – Atv

En İyi Komedi Dizisi

1 – BKM Mutfak Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 – Kanal D – Kazanan

2 – Çocuklar Duymasın – Kanal D

3 – Güldür Güldür – Show Tv

4 – Jet Sosyete – Tv 8

5 – Kalk Gidelim – TRT1

En İyi Komedi Dizisi-Kadın Oyuncu

1 – Açelya Topaloğlu – Güldür Güldür – Show Tv

2 – Aslı Bekiroğlu – Jet Sosyete – Tv 8

3 – Ayça Varlıer – Kalk Gidelim – TRT1

4 – Deniz Cengiz – Jet Sosyete – Tv 8

5 – Doğa Rutkay – Güldür Güldür – Show Tv

6 – Ecem Erkek – Güldür Güldür – Show Tv – Kazanan

7 – Gülse Birsel – Jet Sosyete – Tv 8

8 – Evrim Akın – Güldür Güldür – Show Tv

9 – Hasibe Eren – Jet Sosyete – Tv 8

10 – Pınar Altuğ – Çocuklar Duymasın – Kanal D

En İyi Komedi Dizisi-Erkek Oyuncu

1 – Ali Sunal – Güldür Güldür – Show Tv

2 – Alper Kul – Güldür Güldür – Show Tv

3 – Bartu Küçükçağlayan – Jet Sosyete – Tv 8

4 – Çağlar Çorumlu – Jet Sosyete – Tv 8

5 – Cengiz Bozkurt – Jet Sosyete – Tv 8

6 – Enis Arıkan – Jet Sosyete – Tv 8

7 – Onur Buldu – Güldür Güldür – Show Tv – Kazanan

8 – Sarp Apak – Jet Sosyete – Tv 8

9 – Tamer Karadağlı – Çocuklar Duymasın – Kanal D

10 – Ufuk Özkan – Kalk Gidelim – TRT1

En İyi Romantik Komedi Dizisi

1 – Afili Aşk – Kanal D – Kazanan

2 – Benim Tatlı Yalanım – Star

3 – Erkenci Kuş – Star

4 – Her Yerde Sen – Fox

5 – Kuzey Yıldızı-İlk Aşk – Show Tv

En İyi Romantik Komedi Dizisi-Kadın Oyuncu

1 – Aslı Bekiroğlu – Benim Tatlı Yalanım – Star

2 – Aslı Güner – Kuzey Yıldızı-İlk Aşk – Show Tv

3 – Aybüke Pusat – Her Yerde Sen – Fox

4 – Burcu Özberk – Afili Aşk – Kanal D – Kazanan

5 – Demet Özdemir – Erkenci Kuş – Star

En İyi Romantik Komedi Dizisi-Erkek Oyuncu

1 – Çağlar Ertuğrul – Afili Aşk – Kanal D – Kazanan

2 – Can Yaman – Erkenci Kuş – Star

3 – Furkan Andıç – Her Yerde Sen – Fox

4 – Furkan Palalı – Benim Tatlı Yalanım – Star

5 – İsmail Demirci – Kuzey Yıldızı-İlk Aşk – Show Tv

En İyi Dizi Çifti

1 – Alina Boz – Alp Navruz

2 – Aybüke Pusat – Furkan Andıç – Kazanan

3 – Burcu Biricik – Barış Arduç

4 – Burcu Özberk – Çağlar Ertuğrul

5 – Demet Özdemir – Can Yaman

6 – Dilan Çiçek Deniz – Aras Bulut İynemli

7 – Ebru Şahin – Akın Akınözü

8 – Elçin Sangu – Kıvanç Tatlıtuğ

9 – İrem Helvacıoğlu – Ulaş Tuna Astepe

10 – Ozan Dolunay – Sera Kutlubey

En İyi Yönetmen

1 – Bahadır İnce-Kuzgun – Star

2 – Çağrı Bayrak-Erkenci Kuş – Star

3 – Cem Karcı, Benal Tairi-Hercai – Atv

4 – Ender Mıhlar-Her Yerde Sen – Fox

5 – Hakan Algül-Jet Sosyete – Tv 8

6 – Murat Saraçoğlu-Bir Zamanlar Çukurova – Atv

7 – Nadim Güç-Kadın – Fox

8 – Serdar Gözelekli-Afili Aşk – Kanal D

9 – Sinan Öztürk-Çukur – Show Tv

10 – Yusuf Pirhasan-Mucize Doktor – Fox – Kazanan

En İyi Senarist

1 – Ahmet-Ozan-Sinan Yurdakul-Arka Sokaklar – Kanal D

2 – Ali Aydın-Çarpışma – Show Tv

3 – Barış Erdoğan, İlker Arslan, Kübra Sülün, Okşan Tavaslıoğlu-Afili Aşk – Kanal D

4 – Berşan Tan, Eda Tezcan, Feraye Şahin, Pelin Gülcan-Hercai – Atv

5 – BKM Mutfak Ekibi-BKM Mutfak Çok Güzel Hareketler Bunlar2 – Kanal D

6 – Deniz Akçay-İstanbullu Gelin – Star – Kazanan

7 – Gökhan Horzum-Çukur – Show Tv

8 – Gülse Birsel-Jet Sosyete – Tv 8

9 – Hande Altaylı-Kadın – Fox

10 – Pınar Bulut, Onur Koralp-Mucize Doktor – Fox

En İyi Dizi Müziği

1 – Adamlar Grubu-Börü – Star

2 – Alpay Göktekin, Zeynep Alasya-Diriliş Ertuğrul – TRT1

3 – Aslı Demirer, Safa Hendem, Mehmet Cem Ünal-Afili Aşk – Kanal D

4 – Aytekin Ataş-Bir Zamanlar Çukurova – Atv – Kazanan

5 – Aytekin Ataş-Mucize Doktor – Fox

6 – Cem Öget-Erkenci Kuş – Star

7 – Ender Gündüzlü, Metin Arıgül-Hercai – Atv

8 – Ender Gündüzlü, Metin Arıgül-Sen Anlat Karadeniz – Atv

9 – Toygar Işıklı-Çukur ve Çarpışma – Show Tv

10 – Toygar Işıklı-Kuzgun – Star

En İyi Çocuk Oyuncu

1 – Ada Baykan-Arka Sokaklar – Kanal D

2 – Adin Külçe-Mucize Doktor – Fox

3 – Ali Semi Sefil-Kadın – Fox

4 – Beren Gökyıldız-Kızım – Tv 8

5 – Ebrar Demirbilek-Hercai – Atv – Kazanan

6 – Emir Özyakışır-Şampiyon – TRT1

7 – Hira Su Yıldız-Afili Aşk – Kanal D

8 – Kübra Süzgün-Kadın – Fox

9 – Mehmet Emin Güney-Çocuk – Star

10 – Yiğit Kağan Yazıcı-Elimi Bırakma – TRT1

En İyi Gündüz Kuşağı Programı

1 – Arda’nın Mutfağı – Kanal D

2 – Ayhan Sicimoğlu ile Renkler – Kanal D

3 – Çağla ile Yeni Bir Gün – Fox

4 – Gelinim Mutfakta – Kanal D

5 – Esra Erol’da – Atv

6 – Kuaförüm Sensin – Show Tv

7 – Müge Anlı ile Tatlı Sert – Atv – Kazanan

8 – Temizlik Benim İşim – Fox

9 – Yemekteyiz – Tv 8

10 – Zuhal Topal’la Sofrada – Fox

En İyi Kadın Sunucu

1 – Birce Akalay – Kanal D

2 – Çağla Şıkel – Fox

3 – Esra Erol – Atv

4 – Evrim Akın – Show Tv

5 – Eylül Öztürk Özkan – Kanal D

6 – Merve Yıldırım – Fox

7 – Müge Anlı – Atv – Kazanan

8 – Pelin Çift – TRT1

9 – Zahide Yetiş – Show Tv

10 – Zuhal Topal – Fox

En İyi Erkek Sunucu

1 – Acun Ilıcalı – Tv 8 – Kazanan

2 – Ali İhsan Varol – teve2

3 – Alp Kırşan – Star

4 – Arda Türkmen – Kanal D

5 – Engin Altan Düzyatan – TRT1

6 – Enis Arıkan – Kanal D

7 – Eser Yenenler – Tv 8

8 – İlker Ayrık – Fox

9 – Murat Yıldırım – Atv

10 – Okan Bayülgen – TV100

En İyi Kadın Haber Sunucusu

1 – Ayşenur Arslan – Halk TV

2 – Banu El – A Haber

3 – Buket Aydın – Kanal D

4 – Deniz Türe  – Atv

5 – Ece Belen – Star

6 – Ece Üner – Show Tv – Kazanan

7 – Gülbin Tosun – Fox

8 – Nazlı Çelik – Star

9 – Nihan Günay – Atv

10 – Simge Fıstıkoğlu – NTV

En İyi Erkek Haber Sunucusu

1 – Ahmet Arpad – NTV

2 – Can Okanar – A Haber

3 – Cem Öğretir – Atv – Kazanan

4 – Cüneyt Akman – Halk TV

5 – Cüneyt Özdemir – CNN Türk

6 – Erkan Tan – A Haber

7 – İlker Karagöz – Fox

8 – İsmail Küçükkaya – Fox

9 – Melih Altınok – Atv

10 – Mesut Yar – Star

En İyi Haber Programı

1 – 5N1K – CNN Türk – Kazanan

2 – Ajans – A Haber

3 – Dünyanın Haberi – NTV

4 – Fatih Altaylı ile Teke Tek – Habertürk

5 – Haber Masası – Halk TV

6 – İlker Karagöz ile Çalar Saat Hafta Sonu – Fox

7 – İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat – Fox

8 – Mesut Yar ile Bugün – Star

9 – Tarafsız Bölge – CNN Türk

10 – Türkiye’nin Nabzı – Habertürk

En İyi Spor Programı

1 – 90_a: Serkan Korkmaz, Hıncal Uluç, Kemal Belgin, Güven Taner – A Spor

2 – 90+ Nebil Evren, Ali Ece – NTV

3 – beIN Asist-Güntekin Onay – Beinsports

4 – beIN Euroleague – Beinsports

5 – beIN Final-Şansal Büyüka, Mehmet Demirkol, Tümer Metin – Beinsports

6 – Beyaz Futbol-Ertem Şener, Sinan Engin, Ahmet Çakar, Abdülkerim Durmaz – Beyaz TV

7 – Gündem Spor-Uğur Meleke, Cem Yılmaz – CNN Türk

8 – Stadyum-Ersin Düzen, Ali Gültiken, Tümer Metin – TRT Spor

9 – Takım Oyunu-Serkan Korkmaz, Erman Toroğlu, Reha Kapsal, Levent Tüzemen, Gürcan Bilgiç – A Spor

10 – Yüzde 100 Futbol-Rıdvan Dilmen, Murat Kosova – NTV – Kazanan

En İyi Yarışma Programı

1 – Aileler Yarışıyor – TRT1

2 – Benimle Söyle  – Kanal D

3 – Güven Bana – Atv

4 – Kelime Oyunu – teve2

5 – Kim Milyoner Olmak İster? – Atv

6 – MasterChef Türkiye – Tv8 – Kazanan

7 – O Ses Türkiye – Tv8

8 – Survivor – Tv8

9 – Temizlik Benim İşim – Fox

10 – Yaparsın Aşkım – Fox

En İyi Erkek Şarkıcı

1 – Berkay

2 – Buray

3 – Can Bonomo

4 – Edis

5 – Haluk Levent

6 – İlyas Yalçıntaç

7 – Mabel Matiz – Kazanan

8 – Murat Boz

9 – Oğuzhan Koç

10 – Teoman

En İyi Kadın Şarkıcı

1 – Aleyna Tilki

2 – Ceylan Ertem

3 – Demet Akalın

4 – Fatma Turgut

5 – Feride Hilal Akın

6 – Hadise – Kazanan

7 – Merve Özbey

8 – Sertab Erener

9 – Sıla

10 – Simge

En İyi Müzik Grubu

1 – Adamlar

2 – Dolu Kadehi Ters Tut

3 – Gripin

4 – İmera

5 – Manga

6 – Mor ve Ötesi

7 – Pinhani

8 – Seksen Dört

9 – Yüzyüzeyken Konuşuruz – Kazanan

10 – Zakkum

En İyi DJ

1 – Burak Yeter

2 – Deeperise

3 – Dj Tarkan

4 – Doğuş Çabakçok

5 – Ece Toprak

6 – Emrah Karaduman

7 – Hey! Douglas – Kazanan

8 – Mahmut Orhan

9 – Ozan Doğulu

10 – Suat Ateşdağlı

En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı

1 – Alya

2 – Can Ozan

3 – Elif Buse Doğan

4 – Hande Ünsal

5 – Melike Şahin

6 – Mero

7 – Reynmen

8 – Şahin Kendirci

9 – Ufuk Beydemir

10 – Zeynep Bastık – Kazanan

En İyi Halk Müziği Kadın

1 – Elif Buse Doğan – Kazanan

2 – Handan Şahin

3 – Jehan Barbur

4 – Merve Yavuz

5 – Rojin

6 – Şenay Lambaoğlu

7 – Sevcan Orhan

8 – Suzan Kardeş

9 – Zara

10 – Zeynep Bakşi Karatağ

En İyi Halk Müziği Erkek

1 – Aydoğan Topal

2 – Erkan Oğur – Kazanan

3 – İsmail Altunsaray

4 – Mahmut Tuncer

5 – Mümin Sarıkaya

6 – Özgür Can Çoban

7 – Turgay Başyayla

8 – Volkan Konak

En İyi Fantezi Müziği Kadın

1 – Belma Sera

2 – Bülent Ersoy

3 – Çınare Melikzade

4 – Ebru Gündeş – Kazanan

5 – Ebru Yaşar

6 – Elif Karlı

7 – Kibariye

8 – Lerzan Mutlu

9 – Seda Sayan

10 – Sibel Can

En İyi Fantezi Müziği Erkek

1 – Adil Karaca

2 – Alişan

3 – Cengiz Kurtoğlu

4 – Ferman Toprak

5 – Hakan Altun – Kazanan

6 – Hakkı Bulut

7 – Metin Şentürk

8 – Şahin Kendirci

9 – Selami Şahin

10 – Serkan Kaya

En İyi Klip

1 – Buray (Aşk Bitsin)

2 – Can Bonomo (Bardak Taşıyor)

3 – Demet Akalın (N’apıyorsan Yap)

4 – Edis (Bana Ne)

5 – Feride Hilal Akın (Yok Yok)

6 – Hadise (Aşk Dediğin)

7 – Killa Hakan-Ceza-Ezhel-Ben Fero (Fight Kulüp)

8 – Mabel Matiz (Mendilimde Kırmızım Var) – Kazanan

9 – Şanışer (Susamam)

10 – Yüzyüzeyken Konuşuruz (Boş Gemiler)

Yılın Şarkısı

1 – Anıl Piyancı-Zeynep Bastık (Bırakman Doğru mu?)

2 – Ben Fero (Biladerim İçin)

3 – Ben Fero (Demet Akalın)

4 – Ezhel (Felaket)

5 – Mabel Matiz (Mendilimde Kırmızım Var)

6 – Mero (Olabilir)

7 – Norm Ender (Mekanın Sahibi)

8 – Reynmen (Ela) – Kazanan

9 – Yüzyüzeyken Konuşuruz (Boş Gemiler)

10 – Zeynep Bastık (Her Yerde Sen)

En İyi Influencer

1 – Berkcan Güven

2 – Bi Kot Bi Tişört

3 – Çağla Şıkel

4 – Danla Biliç

5 – Duygu Özaslan

6 – Enis Arıkan

7 – Ezgi Mola

8 – Kafalar – Kazanan

9 – Oğuzhan Uğur-Babala

10 – Reynmen

En İyi Proje

1 – 15 Temmuz Şehitlik ve Kahramanlık Marşları

2 – Ahmet Selçuk İlkan-Unutulmayan Şarkılar Vol 2

3 – Berkay-İz

4 – Cengiz Kurtoğlu-Hakan Altun-Usta Çırak – Kazanan 1

5 – Erol Evgin-Altın Düetler 2

6 – İrem Derici-Mest Of

7 – Mor ve Ötesi-Senfonik

8 – Muazzez Abacı: Sezen’imin Şarkıları

9 – Teoman-Koyu Antoloji

10 – Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları 2 – Kazanan 2

En İyi Magazin Programı

1 – Canlı Masa – Uçankuş TV

2 – Cumartesi Sürprizi – Show TV

3 – Gel Konuşalım – Tv8

4 – Hey Canlı – Show TV

5 – HT Magazin – Bloomberg

6 – Magazin D Cumartesi – Kanal D

7 – Magazin D Yaz – Kanal D

8 – Magazin Hattı – TV100

9 – Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa – Kanal D – Kazanan

10 – Söylemezsem Olmaz – Beyaz TV

En İyi Rap Sanatçısı

1 – Anıl Piyancı

2 – Ben Fero

3 – Ceza – Kazanan

4 – Eypio

5 – Ezhel

6 – Gazapizm

7 – Norm Ender

8 – Sagopa Kajmer

9 – Şanışer

10 – Şehinşah

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.