Yıkıp Geçtiler: Eurovision Sahnesini Kasıp Kavuran Erkek Yarışmacılar – BuMesele

Yıkıp Geçtiler: Eurovision Sahnesini Kasıp Kavuran Erkek Yarışmacılar

Sizlerden çok olumlu tepkiler alan “Sahneyi Ateşe Veren Kadın Şarkıcılar” videomuzdan sonra, şimdi de Eurovision’da sahneyi yıkıp geçen ve ortalığı birbirine katan erkek şarkıcılar videomuzla karşınızdayız.

Arkasında dansçı ve vokalistler olan bazı şarkıcılara listemizde yer vermiş olsak da, grup olarak katılan yarışmacıları listeye dahil etmedik. Yakında gruplar için ayrı bir video hazırlayacağımızı şimdiden belirtelim.

Bundan sonraki yorumlarımızı şarkılara saklayalım ve videomuza geçelim. Sizler de düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İyi seyirler!

10 – İsveç / Eric Saade / Popular/ 2011
İsveç’in Eurovision’a her zaman iyi şarkılar gönderdiği konusunda genel bir kanı vardır. Öyle ki, ülkenin en iyi şarkılarını sıraladığımız videomuzda bu şarkıya yer bulamamıştık. Bu enerjik performansın bir listeye girmesinin artık zamanı gelmişti. Bu arada arka plandaki Poke topunu farketmedik sanmayın 😉

9 – Danimarka / Rasmussen / Higher Ground / 2018
2018’de jüri kurbanı olmasaydı, Rasmussen çok daha iyi bir derece elde edebilirdi. Halk oylamasına bakarsak, aslında Rasmussen’in gönülleri fethettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

8 – Azerbaycan / Chingiz / Truth / 2019
Bu seneki yarışmada Azerbaycan oylamadaki hatanın düzeltilmesinin ardından 8. sırada kalmıştı. Sıralamada umduğu başarıyı yakalayamamış olsa da, şarkıcı güçlü sesi ve yüksek öz güvenli performansıyla akıllarda yer etti ve Azerbaycan’ı en iyi şekilde temsil etti.

7 – Yunanistan / Giorgos Alkaios & Friends / Opa / 2010
Opa kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir Yunan ezgisi. Tam “bir vur patlasın çal oynasın” şarkısı. Enerjik, eğlenceli ve etnik.

6 – İsviçre / Luca Hanni / She Got Me / 2019
Luca Hanni “Despacito”yu andıran şarkısı ile hem 2019’a hareket kattı, hem de isviçre’ye tarihinin en iyi derecelerinden birini kazandırdı

5 – İsveç / Måns Zelmerlöw / Heroes / 2015
Listemizde farklı ülkelerden şarkıcılara yer vermek için özel bir çaba harcadık. Ancak daha iyi olduğunu düşündüğümüz birini bulamadık ve 5. sırayı bir başka İsveçli Mans Zermerlöw’e verdik.

4 – Yunanistan / Sakis Rouvas / This Is Our Night / 2009
Sakis için sahneyi yıkıp geçmek bir gelenek. 2004’teki “Shake It” performansı ile İstanbul’u birbirine katan Sakis, 5 yıl sonra, 37 yaşında enerjisinden hiç bir şey kaybetmediğini kanıtlamıştı. Her iki performansı da birbirinden iyiydi.

3 – İtalya / Francesco Gabbani / Occidentali’s Karma / 2017
Francesco Gabbani’nin 2017’deki Eurovision performansı yarışma tarihinin en renkli sahne şovlarından biriydi. Şarkıcı yarışmada hak ettiği derecenin altında kalmış olsa da, an itibarıyla 220 milyondan fazla izlenen videosu, gönüllerin şampiyonunu işaret ediyor gibi.

2 – Rusya / Sergey Lazarev / You Are the Only One / 2016
Daha önce bir çok farklı listede yer verdiğimiz Sergey Lazarev’in bu listede olmaması düşünülemezdi. Şarkıcının bireysel performansının başarısı bir yana, Rusların yaptığı prodüksiyon Eurovision’un gelmiş geçmiş en etkileyici şovlarından biriydi.

1 – Norveç / Alexander Rybak / Fairytale / 2009
Rybak sahneyi listedeki bazı isimler gibi enerjik dansıyla yıkıp geçmedi ama öyle eşsiz bir şekilde yıktı ki, aynı sene katılan bir çok ismin (ekranda Hadise, Sakis, Aysel & Arash görünecek) kazanamamasını taraflı tarafsız herkes normal karşıladı

Videomuzu izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

 

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.