2021’de Netflix’te Gösterime Girecek Bütün Filmler – BuMesele

2021’de Netflix’te Gösterime Girecek Bütün Filmler

Coronavirus salgını bütün dünyayı etkisi altına almışken bazı sektörler kısıtlamalar sebebiyle diğerlerinden daha büyük bir darbe aldı. Hiç şüphesiz ki bunların başında sinema sektörü geliyor. 2020’de gösterime girmiş olması gereken bir çok film gösterim tarihlerini belirsiz bir tarihe ertelerken, çok sayıda filmin gösterimi de yarıda kesilmek zorunda kaldı.

Dev film yapım şirketlerinin içinde bulunduğu durumun aksine Netflix ve Amazon gibi şirketler bu dönemin en karlıları arasındaydılar. Sinema salonlarında izleyiciyle buluşma şansını kaybeden bir çok film kurtuluşu başta Netflix olmak üzere dijital yayın platformlarında aradı. Normalde sinemalara gelen filmleri yayınlayabilmesi için yaklaşık bir sene beklemek zorunda olan Netflix bu dönemde filmlerin ilk gösterim adresi oldu.

Pandemi sona erdiğinde, ki hepimiz bunun en kısa sürede olmasını umuyoruz, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Salgın öncesi sinema sektörünün devleri tarafından yan gözle bakılan Netflix artık rüştünü kesin olarak ispatlamış durumda ve salgın sona erdikten sonra bile dijitale göçün artık tersine dönmesi imkansız gibi duruyor.

2 sene önce böyle bir içerik hazırlamış olsak “bu yıl sinemalara gelecek filmler” diye bir başlık atardık. Şu anda ise değişimi tamamen kabullenmiş olarak 2021’de Netflix’e gelecek filmlerden bahsedeceğiz.

İşte karşınızda Chris Hemsworth, Amy Adams, ve Halle Berry gibi yıldızların rol aldığı filmleri de içeren “2021 Netflix filmlerinin tam listesi”.

8 Rue Del L’humanité
Coronavirus salgını sırasında Paris’te yaşayan 7 ailenin karantina altında geçen 3 ayı anlatılıyor.

A Boy Called Christmas
Aynı adlı kitaptan uyarlanan bir Noel baba filmi.

A Castle For Christmas
Ünlü Amerikalı yazar Sophie İskoçya’da kendine bir kale almak ister. Başrolde Brooke Shields var.

Afterlife Of The Party
Doğum gününü kutlayacağı haftada ölen, fakat dünyadaki yanlışlarını düzeltmesi için kendisine ikinci bir şans verilen genç bir kadının hikayesi.

Army Of The Dead
Las Vegas’ta patlak veren zombi salgını sonrası, bir grup paralı asker büyük risk alarak karantina bölgesine girer ve tüm zamanların en büyük soygununu gerçekleştirmeye çalışır. Zack Snyder’ın yönettiği filmde Dave Bautista başrolde.

Awake
Dünya üzerindeki bütün elektronik cihazları ve insanların uyuyabilme yeteneğini yok eden bir felaketin ardından, kaos tüm gezegeni tüketmeye başlar.Başrollerde Gina Rodriguez ve Jennifer Jason Leigh var.

A Week Away
Problemli genç Will Hawkins yasalarla başı belaya girince 2 seçenek arasında tercih yapmak zorunda kalır: Çocuk hapishanesi ya da Hristiyan Yaz Kampı.

A Winter’s Tale From Shaun The Sheep
30 dakikalık bu özel yapımda dünyanın favori koyunu Shaun kendi özel kış masalında başroldedir.

Back To The Outback
Bu animasyon filminde Avustralya’nın en tehlikeli hayvanlarından oluşan bir grup kaldıkları hayvanat bahçesinden taşraya kaçmak için cesur bir plan yaparlar. Filmin seslendirme kadrosunda Isla Fisher, Guy Pearce ve Eric Bana gibi isimler var.

Bad Trip
İki arkadaş tüm ülkeyi boydan boya gezdikleri bu gizli kamera komedisinde şamata dolu eşek şakalarıyla gerçek hayattan izleyicileri de kargaşanın içine çekerler.

Beauty
Yetenekli genç siyah bir kadın yıldız olma yolunda bol kazançlı bir albüm teklifi aldıktan sonra ailesi, plak şirketi ve en iyi arkadaşı arasında kimin kendisine rehberlik edeceğini belirlemeye çalışır.

Beckett
Tatil yapan bir çift, trajik sonuçları olan bir tuzağa düşerler.

Blonde
Blonde, dünyanın en ünlü seks sembolü Marilyn Monroe’nun özel hayatını cesurca yeniden ele alan bir film. Başrolde Ana de Armas var.

Blood Red Sky
Gizemli bir hastalığı olan bir kadın bir grup terörist uçak kaçırmaya kalkışınca harekete geçmek zorunda kalır.

Bombay Rose
Çocuk evliliğinden kaçmış ve Bombay sokaklarında yaşayan genç kulüp dansçısı bir kadın, ailesini korumak ya da yetim bir gence olan aşkı arasında seçim yapmak zorunda kalır.

Bruised
Halle Berry’nin ilk yönetmenlik denemesi olan film eski bir uzak doğu dövüş sanatları savaşçısının oğlunun velayetini geri almak ve dövüş kariyerine yeniden başlamak için verdiği mücadeleyi konu alıyor.

Concrete Cowboy
Problemli bir genç yaz aylarını kuzey Philadelphia’da geçirirken, suç dolu bir yaşam ile görüşmediği babasının şehir kovboyu alt kültürü arasında sıkışıp kalır.

Don’t Look Up
Kadrosunda Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Timothee Chalamet, Cate Blanchett ve Meryl Streep gibi yıldızları barındıran film, iki alt seviye gök bilimcisinin insanlığı yaklaşmakta olan ve dünyayı yok etme potansiyelindeki kuyruklu yıldız hakkında uyarmaya çalışmalarını konu ediyor.

Double Dad
Tüm hayatını bir hippi topluluğunun arasında geçiren 18 yaşındaki Vicenza, babasının kim olduğunu bilmiyordur. Bulmak için harekete geçtiğinde ise iki tane bulur!

Escape From Spiderhead
Başrolünde Chris Hemsworth’ün olduğu ve yakın bir gelecekte geçen bu ilginç filmde, iki genç hükümlü, mahkumlar üzerinde duygu değişimine sebep olan bazı haplar deneyen bir vizyonerin tesisinde geçmişleri ile yüzleşirler.

Korku Sokağı Üçlemesi / Fear Street Trilogy: Fear Street: 1994; Fear Street: 1978; Fear Street: 1666
Bu film üçlemesi R.L. Stine​’ın çok satan korku romanlarından uyarlanmış. Bir grup genç, kasabalarını nesiller boyunca rahatsız eden korkunç olayların hepsinin birbiriyle bağlantılı olabileceğini keşfederler.

Fever Dream (Distancia De Rescate)
Amanda adında bir kadın, evinden uzakta, acı çekmektedir. David adında genç bir çocuk onu sorgulayarak hatırlamasını sağlamaya çalışır.

Gerçek Hazine / Finding ‘Ohana (29 Ocak)
Brooklyn’de büyümüş iki kardeş için Oahu’nun kırsalında geçirilen sıradan bir yaz, kayıp bir hazineyi işaret eden bir günlüğün onları destansı bir maceraya sürüklemesiyle heyecan verici bir hal alır.

Fuimos Canciones
Elísabet Benavent’in çok satan eserinden uyarlanan Fuimos Canciones, sonunda hayatını düzene koyan -neredeyse- Maca’nın hikayesini anlatıyor. Kahramanımız, kalbini paramparça eden Leo’nun yeniden ortaya çıkmasıyla, en yakın arkadaşları Adriana ve Jime’den alabileceği tüm tavsiyelere ihtiyaç duyar.

I Care A Lot (19 Şubat)
Sahtekar bir yasal koruyucu, haklarını korumakla yükümlü olduğu ihtiyarların birikimlerini boşa harcamaktadır. Dolandırmaya çalıştığı bir kadının kendisinden daha karanlık ilişkilere sahip olduğu ortaya çıkınca işler değişir. Başrollerde Rosamund Pike, Eiza Gonzalez ve Peter Dinklage gibi isimler var.

Intrusion
Bir karı koca küçük bir kasabaya taşındığında, bir haneye tecavüz olayı kadında travma yaratır ve etrafındakilerin göründüğü gibi olmayabileceğinden şüphelenmesine yol açar.

Kate
Bir kadın suikastçının, ölmeden önce kendisini zehirleyenlerden intikam almak için 24 saati vardır.

The Loud House Movie
Televizyondaki en büyük aile, şimdiye kadarki en büyük aile tatiline gidiyor! İskoçya’ya giden Loud ailesi, İskoç kraliyet ailesinin soyundan geldiklerini keşfeder.

Love Hard
Aşkta şanssız olan Los Angeles’lı bir kız bir flört uygulamasında doğu sahilinden bir adama aşık olur ve ona Noel için sürpriz yapmaya karar verir.

Malcolm ve Marie (5 Şubat)
Bir yönetmenin kız arkadaşıyla ilişkisi, kendi filminin galasından eve döndükten sonra, eleştirmenlerin değerlendirmelerini beklerken, ilişkilerindeki bazı gerçeklerin ortaya çıkmasıyla sınanır. Başrollerde Zendaya ve son dönemin popüler oyuncusu John David Washington var.

Monster
Film, şiddet dolu bir cinayetle suçlandığında dünyası etrafına çöken 17 yaşındaki öğrenci Steve Harmon’ın hikayesini anlatıyor. Harlem’li zeki, sevilen bir öğrenci, hayatının geri kalanını hapishanede geçirmesine neden olabilecek zorlu bir hukuk savaşıyla karşı karşıya kalıyor.

Moxie (3 Mart)
Lisesindeki cinsiyetçi statükodan bıkmış, 16 yaşındaki utangaç bir kız, annesinin asi geçmişinden ilham alarak bir fanzin yayınlar ve okul çapında öfke dolu bir devrimin fitilini ateşler.

Munich
Robert Harris’in uluslararası çapta çok satan kitabından uyarlanmıştır. 1938 sonbaharında Avrupa savaşın eşiğindedir. Adolf Hitler, Çekoslovakya’yı işgal etmeye hazırlanırken, Neville Chamberlain hükümeti can havliyle barışçıl bir çözüm aramaktadır.

Nightbooks
Korkunç hikayelere takıntılı bir çocuk olan Alex, kötü genç bir cadı tarafından modern bir New York City apartmanına hapsedildiğinde, kendisi gibi orada sıkışıp kalmış Yasmin’le tanışır ve hayatta kalmak için her gece yeni bir korkunç hikaye anlatması gerektiğini öğrenir.

Night Teeth
Genç bir şoför, Los Angeles’ta bir parti gecesi için arabasına iki gizemli kadın alır. Ancak yolcuları gerçek doğalarını açığa çıkardıklarında hayatta kalmak için savaşmalıdır.

No One Gets Out Alive
Ambar, Amerikan rüyasını arayan göçmen bir kadındır, ancak bir pansiyonda oda tutmak zorunda kaldığında, kendini kaçamadığı bir kabusun içinde bulur.

O2
Genç bir kadın tıbbi bir dondurucu ünitesinde uyanır. Kim olduğunu ya da tabut büyüklüğünde bile olmayan bu kutuya nasıl kapatıldığını hatırlamamaktadır. Oksijeni biterken, bu kabustan bir çıkış yolu bulmak için hafızasını yeniden inşa etmek zorundadır.

Outside The Wire (15 Ocak)
Gelecekte geçen hikayede bir drone pilotu olan Harp, ölümcül bir askeri bölgeye gönderilir. Burada kendisini isyancılardan önce kıyamet günü cihazını bulmakla görevli android bir subay olan Leo için çalışırken bulur.

Penguin Bloom (27 Ocak)
Penguin Bloom, ölümcül bir kaza sonrası yürüyemez hale gelerek dünyası altüst olan genç bir annenin, Sam Bloom’un gerçek hikayesini anlatıyor.

Pieces Of A Woman (7 Ocak)
Genç bir annenin evde doğumu akıl almaz bir trajediyle sona erince, sevdikleriyle ilişkilerini zedeleyen bir yıllık bir yas macerası başlar.

Red Notice
İnterpol tarafından yayınlanan “Kırmızı Bülten”, dünyanın en çok arananlarını avlayıp yakalamak için küresel bir uyarıdır. Ancak cüretkar bir soygun, FBI’ın en iyi suç profilcisini ve iki rakip suçluyu bir araya getirdiğinde, ne olacağını tahmin etmek imkansızlaşır.
Başrollerde Dwayne Johnson, Gal Gadot ve Ryan Reynolds var.

Robin Robin
Aardman Animasyon’dan stop-motion tekniği ile çekilmiş özel bir tatil müzikali. Yumurtası tesadüfen bir çöplüğe yuvarlandığında, Robin sevgi dolu bir fare ailesi tarafından büyütülür.

Skater Girl
Hindistan kırsalında büyüyen bir genç kız olan Prerna, kaykay sporuyla tanıştıktan sonra hayatı değişir. Artık, hayallerinin peşinden gitmek ve ulusal şampiyonada rekabet etmek için zorluklarla mücadele etmesi gerekmektedir.

Stowaway
Mars’a giden bir uzay gemisinde, istenmeyen bir kaçak yolcu yanlışlıkla uzay gemisinin yaşam destek sistemlerinde ciddi hasara neden olur.

Sweet Girl
Karısının kaybıyla yıkılmış bir koca, bir yandan kalan tek ailesi olan kızını korumaya çalışırken, diğer yandan karısının ölümünden sorumlu olan kişilerden intikam almaya yemin eder. Jason Momoa başrolde.

Rise Of The Teenage Ninja Mutant Turtles: The Movie
Gelecekten gelen Casey Jones adlı gizemli bir yabancı, beraberinde korkunç bir uyarı getirdiğinde, Ninja Kaplumbağalar şimdiye kadar yaşadıkları en büyük zorlukla karşı karşıya kalırlar.

The Dig (29 Ocak)
İkinci Dünya Savaşı yaklaşırken zengin bir dul, malikanesindeki mezar tepelerini kazması için amatör bir arkeolog tutar. Carey Mulligan ve Ralph Fiennes başrolde.

The Guilty
911 acil çağrı merkezinde çağrı operatörü olan Joe Bayler, arayan kişiyi büyük bir tehlikeden kurtarmaya çalışır – ancak kısa süre sonra hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını keşfeder ve tek çıkış yolunun gerçekle yüzleşmek olduğunu anlar. Başrolde Jake Gyllenhaal var.

The Hand Of God
Filmin ismi biraz yanıltıcı olsa da “T​he Hand of God” Maradona’nın 1986 Meksika dünya kupasında İngiltere’ye attığı gol ile alakalı değil. Spor ile alakalı da değil. Paolo Sorrentino’nun kendi gençliğinden ilham alarak çektiği film yönetmen için kişisel bir çalışma.

The Harder They Fall
Western türündeki bu filmde kanun kaçağı Nat Love, düşmanı Rufus Buck’ın hapisten çıktığını öğrenir ve Rufus’u takip edip intikam almak için çetesini yeniden bir araya getirir.

The Kissing Booth 3
Üniversiteye başlamasından önceki yazdır ve Elle’in bir sırrı vardır: Hem rüya gibi erkek arkadaşı Noah’ın gittiği Harvard’a, hem de en iyi arkadaşı Lee’nin gittiği Berkeley’e kabul edilmiştir. Elle hangi yolu seçecek?

The Last Letter From Your Lover
Günümüzde ve geçmişte geçen, iç içe geçmiş iki hikayesiyle film, 1965’ten kalma bir dizi gizli aşk mektubunu keşfeden ve mektuplardaki yasak ilişkinin gizemini çözmekte kararlı olan hırslı gazeteci Ellie Haworth’u konu alıyor. Felicity Jones ve Shailene Woodley başrolde.

The Last Mercenary
Esrarengiz bir eski gizli servis ajanı, görüşmediği oğlunun çok hevesli bir bürokratın yaptığı bir gaf ve bir mafya operasyonunun ardından, hükümet tarafından yanlışlıkla silah ve uyuşturucu kaçakçılığı yapmakla suçlanması sonrası acilen Fransa’ya dönmelidir.

The Power Of The Dog
Ünlü yönetmen Jane Campion’un yeni filmi, Thomas Savage’ın 1967 tarihli aynı adlı romanından uyarlanmış. Zengin Montana kardeşler Phil ve George Burbank bir madalyonun iki yüzüdür. Phil zarif, zeki ve zalim, George ise hırçın, titiz ve kibardır. İkisi birlikte Montana vadisindeki en büyük çiftliğin ortak sahipleridirler. Benedict Cumberbatch, Jesse Plemons ve Kirsten Dunst başrolde.

The Princess Switch 3
Paha biçilmez bir eserin çalınmasıyla, Kraliçe Margaret ve Prenses Stacy, onu geri almak için Margaret’ın kendisine benzeyen gözü pek kuzeni Fiona’dan yardım isterler. Fiona geçmişinden cesur, gizemli bir adamla bir ekip kurar.

There’s Someone Inside Your House
Makani Young, büyükannesiyle birlikte yaşamak ve liseyi bitirmek için Hawaii’den sessiz, küçük bir Nebraska kasabasına taşınır. Sınıf arkadaşları gizemli bir katil tarafından takip edilip en karanlık sırlarını tüm kasabaya ifşa etmekle tehdit edilirler. Gizemli bir geçmişe sahip olan Makani ve arkadaşları da, kurban olmadan önce katilin kimliğini öğrenmek zorundadır. Film, Stephanie Perkins’in aynı adlı çok satan romanından uyarlanmış.

The Starling
Filmde, evli bir çiftin yaşadıkları zorluk sonrasında Jack kederle başa çıkmaya çalışırken, Lilly gerçek dünyada kalır, ve hem yaşadığı suçluluk duygusuyla, hem de karanlık bir sırla yaşamanın yaralayıcı iç mücadelesiyle uğraşır.

The Swarm
Virginie, 15 ve 7 yaşlarındaki çocukları Laura ve Gaston ile bir çiftlikte yaşamakta ve yüksek proteinli yenebilen bir çekirge türü yetiştirmektedir. Hayatın getirdiği bir çok sıradan sorunla uğraşırken çekirgelerin kandan hoşlandığı anlaşılınca her şey değişir.

Beyaz Kaplan / The White Tiger (22 Ocak)
Balram Halwai, modern Hindistan’da fakir bir köylü iken başarılı bir girişimciye dönüşmesinin destansı ve kara mizah dolu hikayesini anlatıyor. Film, New York Times’ın çok satanlar listesine giren ödüllü bir romandan uyarlandı. Başrolde Priyanka Chopra var.

The Woman In The Window
New York’ta yalnız yaşayan agorafobik bir kadın, yeni komşularını gözetlemeye başlar ve rahatsız edici bir şiddet olayına tanık olur. Filmin başrollerinde Amy Adams, Gary Oldman, Jennifer Jason Leigh ve Julianne Moore gibi isimler var.

Things Heard And Seen
Manhattanlı bir çift, Hudson Vadisi’ndeki tarihi bir mezraya taşınır ve evliliklerinin -tıpkı yeni evlerinin tarihi gibi- uğursuz bir karanlığa sahip olduğunu keşfeder. Elizabeth Brundange’ın beğeni toplayan romanından uyarlanmıştır.

Thunder Force
Süper kötü adamların sıradan olduğu bir dünyada, birbiri ile görüşmeyen iki çocukluk arkadaşı aralarından biri onlara şehirlerini koruma gücü veren bir buluş yaptıktan sonra yeniden bir araya gelir.

Tick,Tick…Boom!
1990 yılında geçen film, umut veren bir müzikal bestecisi olan Jon’un hikayesini anlatıyor. Bir yandan New York City’de garsonluk yapan Jon, diğer yandan bir sonraki büyük Amerikan müzikali olmasını umduğu Superbia’yı yazmakta ve bunun kendisine hayalini kurduğu büyük çıkışı getirmesini ummaktadır.

To All The Boys: Always And Forever
Lisenin bitmesiyle yetişkinliğe adım atmaya hazırlanan Lara Jean Covey, hayatını değiştiren bir çift gezi sonrası, mezun olduktan sonra ailesi, arkadaşları ve Peter ile olan hayatının nasıl görüneceğini düşünmeye başlar.

Trollhunters: Rise Of The Titans
Arcadia sıradan bir kasaba gibi görünse de, başta troller, uzaylılar ve büyücüler olmak üzere bir çok dünya dışı varlıkların arasında yaşanan savaşların bağlantı noktasındadır.

Wish Dragon
Büyük hayalleri ve küçük imkanlarıyla işçi sınıfından bir üniversite öğrencisi olan Din, dilekleri yerine getirebilen, alaycı ama güçlü bir ejderha olan Long ile, Din’in uzun süredir kayıp çocukluk arkadaşı Lina’nın peşine düşer ve günümüz Şanghay’ında komik bir maceraya atılırlar.

Yes Day
Çocuklarına ve iş arkadaşlarına her zaman HAYIR demek zorunda olduklarını düşünen Allison ve Carlos, üç çocuklarına 24 saatliğine bir EVET günü armağan etmeye karar verirler.

Henüz ismi belli olmayan “Alexandre Moratto” filmi
18 yaşındaki Mateus, kırsalda yaşayan ailesine daha iyi bir yaşam sağlayabilmek için São Paulo’daki bir hurdalıkta yeni patronu Luca için çalışmaya başlar. Ancak o ve diğer birkaç çocuk, modern köleliğin tehlikeli dünyasına hapsolunca, Mateus kendisini köleleştiren adam için çalışmaya devam etmek ya da ailesinin ve kendisinin geleceğini riske atmak arasında bir tercih yapmak zorunda kalır.

Henüz ismi belli olmayan Sandra Bullock – Graham King filmi
Şiddetli içerikli bir suçtan dolayı verilen cezayı çektikten sonra hapisten çıkan Ruth Slater, geçmişini affetmeyi reddeden bir topluma yeniden girer. Sandra Bullock başrolde.

Alicia Keys’in yapımcısı olduğu ve henüz ismi belli olmayan bir Romantik Komedi filmi
Yapımcılığını Alicia Keys’in üstlendiği, başrolünde ise Christina Milian’ın yer aldığı, ismi henüz belli olmayan romantik komedi projesi.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.