2022 Eurovision’a Doğru – Bölüm 8 – Son Düzlükte Büyük Sürprizler! – BuMesele

2022 Eurovision’a Doğru – Bölüm 8 – Son Düzlükte Büyük Sürprizler!

“2022 Eurovision’a Doğru” programımızın yeni bölümüne hoş geldiniz! Eğer daha önceki bölümleri kaçırdıysanız açıklama kısmındaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz. 2022 Eurovision sezonu hakkında bilmeniz gerekenler ve yarışmada yer alacak şarkılarla ilgili değerlendirmeler için takipte kalın.

Geçen bölümden bu yana İsveç, İzlanda ve Portekiz de şarkılarını belirleyen ülkelerin arasına katıldılar. Böylelikle Azerbaycan ve Ermenistan hariç, yarışmada yer alacak tüm ülkeler şarkılarını belirlemiş oldular. Ermenistan’ın şarkısının 19 Mart’ta yayınlanması bekleniyor. Azerbaycan’ın şarkısını ise -hepiniz gibi- biz de sabırsızlıkla bekliyoruz. Hiç vakit kaybetmeden son belirlenen şarkılarla ilgili yorumlarımıza başlıyoruz.

İtiraf edelim Portekiz ulusal finali en çok ilgimizi çeken finallerden değildi. Ancak öne çıkan bir kaç şarkı vardı ki, Maro’nun seslendirdiği “Saudade, saudade”bunlardan biriydi. Portekiz’in mevcut seçenekler içinde en iyisini seçtiğini ve Maro’nun rahatlıkla finale kalacağını düşünüyoruz. Bu şarkı için son yıllarda yarışmaya gönderdikleri en iyi şarkı diyebiliriz. Ayrıca şarkıcının, vokalistlerini final performansına dahil etmesinin de hoş bir görüntü oluşturduğunu belirtelim.

İzlanda’da son yılların en beklenmedik ters köşelerinden biri yaşandı. Konuyu özetlersek bahisçilerin neredeyse hiç şans vermediği “Sigga, Beta ve Elín” üçlüsü ağır favori olarak görülen rakiplerini geride bırakarak İzlanda’nın temsilcisi olmayı başardılar. Bu sonucun çok sayıda Eurovision severi üzmüş olabileceğini tahmin etsek de, seçilen şarkı hiç de fena değil. Sözlerini anlamasak da gerek şarkıcıların ses tonu, gerekse de rahatlatıcı melodisiyle, bu şarkıyı terapi niyetine dinleyebilirsiniz.

Melodifestivalen ile ilgili yorumlarımız, şimdiye kadar seçilen şarkılardan oluşan Top 38 listemiz, ayrıca bölümün güzeli ve yakışıklısı köşemiz birazdan sizlerle olacak.

Öncesinde yeni oyun kanalımız BuOyun’un 1000 aboneye ulaşabilmesi için desteğinizi bekliyoruz. Kanal 1000 aboneye ulaştığında verdiğiniz desteğe teşekkür olarak sizler için özel bir Eurovision videosu yayınlayacağız. Kanalın linkini açıklama kısmında bulabilirsiniz.

İsveç’in son yıllarda yaptığı hatalı seçimleri her fırsatta eleştirdik. Dün de bu hatalara bir yenisini ekleyecekleri konusunda çekincelerimiz vardı, ama neyse ki korkulan olmadı ve en başından beri kazanması gereken şarkı birinci oldu. Daha önce de söylemiştik: “Hold Me Closer” bize göre bir başyapıt. Seçilememesi sadece İsveç için değil, Eurovision için bir kayıp olurdu. Bu arada Klara’nın sergilediği başarılı performansa rağmen 6. sırada kalmasına anlam veremediğimizi de ekleyelim.

Videoyu yayına hazırlarken son anda Malta’nın şarkısını değiştirdiğini öğrendik. Kısaca yorumlarsak bu değişikliği çok olumlu bulduk. Emma’nın sesi çok iyi olsa da, ilk şarkısının çok sayıda baladın içinden sıyrılma şansının az olduğunu düşünüyorduk. Bu şarkıyı daha çok sevdik. İyi bir sonuç elde etme şansının kesinlikle arttığını düşünüyoruz.

Şimdiye kadar kesinleşen şarkıları sıraladığımız listeye geçmeden önce; Eurovision tarihinin akıllarda yer eden bazı isimlerine yer verdiğimiz bölümün güzeli ve yakışıklısı köşesi sizlerle.

Sizlerden gelen öneriler doğrultusunda, bu bölümün güzeli Sırbistan’ın 2019’daki temsilcisi Nevena Božović oldu. “Podyum yerine yanlışlıkla Eurovision’a gelmiş” dersek Nevena’nın hakkını teslim etmiş oluruz. Tabi bir yandan hakkını teslim ederken, diğer yandan hakkını yemeyelim; şarkıcının yarışmadaki vokal performansı 18. sıradan çok daha yukarısını hak ediyordu.

Bölümün yakışıklısı yine sizlerin önerisiyle İsveç’in 2011’deki temsilcisi Eric Saade oldu. 2011 Eurovision şarkı yarışması öyle bir yakışıklı patlaması yaşıyordu ki, bu konuda Eurovision tarihinin en iyi yılı olabilir. Yakışıklı eksikliği çekmeyen 2011’in, en yakışıklı isimlerinden biri de, İsveç’in, şarkısı gibi popüler şarkıcısı Eric Saade’ydi.

Bundan sonraki bölümlerimize güzel ve yakışıklı isimler önermek için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Sırada merakla beklediğinizi bildiğimiz listemiz var. Yorum kısmında sizler de kendi sıralamalarınızı bizimle paylaşın. Bakalım bizim listemiz sizin listelerinize ne kadar benziyor.

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler. Kanala abone olduğunuzda yayınladığımız videolardan anında haberdar olmak için bildirim ziline tıklamayı, ayrıca Youtube uygulama ayarlarından bildirimlere izin vermeyi unutmayın. Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.