“Aşkım Başımda Değil” Funda Gürel – BuMesele

“Aşkım Başımda Değil” Funda Gürel

Kitabın Yazarı: Funda Gürel

Yayınevi:Librum Kitap

Kitap Türü: Roman

Yayım Yılı: 2017

Sayfa Sayısı:262

Arka Kapak Bilgisi

‘’Sözlükler aşkı, aşırı sevgi ve bağlılık duygusu olarak tanımlarken benim için aşk, son parçası asla yerine oturmayan bir yap bozdu. Zaten otursa da ortaya çıkan resim genelde hayal kırıklığından ibaret olduğundan, üç harfli bu kelimeyi duymaya tahammülüm bile yoktu.’’
Instagram karesi tadındaki Vsco filtreli hayatını iş odaklı yaşayan Aslı’nın en büyük amacı çalıştığı Rainbow Yayınevi’nde başarılı bir editör olabilmekti. Oldu da… Hem de hiç beklemediği bir anda… Sevincini anlatmaya kelimeler, coşkusunu yaşamaya zafer çığlıkları yetmezken yaptığı garmagarip bir hata, hayatının akışını değiştirip, ona en çok kaçtığı şeyi getirdi; Aşkı…
Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak deyiminin anlamını her hücresine kadar yaşayan Aslı’ya bu kez en yakın arkadaşları Miray, Lila ve Hazal’ın verdiği destek te yeterli olmadı, Girlpower mottosu maalesef tutmadı.
Şimdi, tanımadığı adamlar tarafından kaçırılıp kapatıldığı bu korkutucu ve ıssız depoda tek bir soru vardı Aslı’nın kafasında; Ölmeyi hak edecek ne yaptım?

Aşkım Başımda Değil / Funda Gürel

Yazarın okuduğum ilk kitabı. Kitaba başlar başlamaz daha önce yazdığı kitabı da okuma isteği uyandırdı bende. Her okuyucunun kendi hayatından birşeyler bulabileceği, edebi bir anlatımdan ziyade sade bir üslup ile yazılmış bir eser.

Yıllarca yaptığı asistanlık görevinden artık terfi etmek isteyen, editör olma hayali ile yanıp tutuşan Aslı ile üç kız arkadaşının iş ve aşk hayatlarının, dostluklarının anlatıldığı samimi bir kitap. Yaz dizisi tadında, konuşma dilinde yazılan, eğlenceli ve bir çırpıda bitirilebilen  bir eser. Bazı bölümlerde karakterlerle dertleşecek, kimi zaman tebessümle okuyacaksınız. Ancak hiç beklemediğim bir sonla bittiğini de söylemek isterim. Öyle bir son ki belki de bu bitiş aslında başlangıçtır.

Özellikle romantik komedi türünü seviyorsanız ve henüz okumadıysanız kendinize bir hediye verin, vakit kaybetmeden okuyun derim.

Eserde Geçen Satırlardan;

“İstanbul’un hep araç trafiğinden şikayet ederler ama bence yaya trafiği de küçümsenmeyecek kadar fazla.”

“Hep söylerim zaten, kötü de olsa, onun da ara sıra yaşam belirtisi veren bir kalbi var.”

“Bakın burada gördüğünüz insanların çoğu birbirinin hiç sevmez. Ama işleri yürüsün diye ‘miş’ gibi yaparlar. Bunu da iyi yaparlar.”

“Hiçbir aşk sonsuza dek sürmez ve çoğu da mutlu bitmez. Zaten aşk dediğin kavuşamayınca coşup, kavuşunca da yerini sevginin sakinliğine bırakan bir duygudur.”

“Seviyorsun, çabalıyorsun ama bir türlü olduramıyorsun. Ne büyük çaresizlik…”

Bu yazıyı paylaşın!
Bir Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.