Azerbaycan 2022 Eurovision’da Finale Kalacak mı? – Provalar Sonrası Değerlendirme – BuMesele

Azerbaycan 2022 Eurovision’da Finale Kalacak mı? – Provalar Sonrası Değerlendirme

Eurovision’da provaların gerçekleşmesinin ardından, yarı finallere doğru geri sayıma geçtik. Artık ülkelerin final şanslarıyla ilgili daha net bir resim ortaya çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Tüm ülkelerin şansını değerlendirdiğimiz videomuz kısa süre sonra sizlerle olacak. Bu videomuzdaysa Azerbaycan’ın temsilcisi Nadir Rüstamli’nin final şansını değerlendireceğiz.

Öncesinde yeni oyun kanalımız BuOyun’un 1000 aboneye ulaşabilmesi için desteğinizi bekliyoruz. Kanal 1000 aboneye ulaştığında verdiğiniz desteğe teşekkür olarak sizler için özel bir Eurovision videosu yayınlayacağız. Bu linke tıklayarak kanala abone olabilirsiniz.

Provalar sonrasında şunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki, Azerbaycan’ın finale çıkma şansı çok yüksek. Aslında Azerbaycan 2018’deki talihsizlik dışında, geleneksel olarak finale çıkma konusunda sıkıntı yaşayan bir ülke değil. Ancak gerek bu seneki şarkının eski yıllardaki gibi heyecanla karşılanmamış olması, gerekse de Azerbaycan’ın bu seneki izleyici anketimizde ikinci sırada kalması bizde bazı şüphelerin oluşmasına sebep olmuştu. Tüm prova performanslarını gördükten sonra bu konudaki şüphelerimiz biraz dağıldı.

Rakiplerinin prova performansları ile kıyaslayarak söyleyelim; Nadir’in finale kalmaması için hiç bir neden göremiyoruz. Elbette binlerce izleyicinin önünde sergilenecek olan canlı performanslar her türlü sürprize açık ve yanılma payı her zaman var, ancak şu an için Nadir’in finale kalacağını düşünüyoruz.

Bu konudaki tek çekincemiz, her ne olursa olsun, ikinci yarı finalin adeta şampiyonlar ligini andırıyor oluşu. İlk yarı finalde yarışıyor olsaydı, finalin kesinlikle cepte olduğunu söyleyebilirdik. Büyük bir rekabetin olacağı ikinci yarı finalde ise kimsenin finaldeki yeri garanti değil, ancak O ses Azerbaycan’ı kazanan Nadir’in, performans olarak kimseden aşağı kalacağını sanmıyoruz.

Sizlerin de bu konudaki görüşlerinizi yorum kısmında merakla bekliyoruz. 2022 Eurovision heyecanını birlikte yaşamak için takipte kalın!

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler. Kanala abone olduğunuzda yayınladığımız videolardan anında haberdar olmak için bildirim ziline tıklamayı, ayrıca Youtube uygulama ayarlarından bildirimlere izin vermeyi unutmayın. Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.