Dönüşü Muhteşem Olacak – Samira Efendi Azerbaycan’ın 2021 Temsilcisi – BuMesele

Dönüşü Muhteşem Olacak – Samira Efendi Azerbaycan’ın 2021 Temsilcisi

2020 Eurovision’un iptal olmasının ardından Avrupa çapında bir çok Eurovision severin büyük hayal kırıklığı yaşadığını biliyoruz. Özellikle bu seneki temsilcileri ve şarkılarına büyük umut bağlayan Azerbaycanlı izleyicilerimizin yaşadıkları hayal kırıklığını videolarımıza yapılan yorumlarda yakından gözlemleme şansı bulduk.

Tam anlamıyla bir teselli olur mu bilinmez ama henüz haberdar olmayanlara güzel bir haberimiz var. Samira Efendi instagram sayfasından yayınladığı mesajında 2021’de Azerbaycan’ın temsilcisi olarak geri döneceğini onayladı.

Şarkıcı açıklamasında hayranlarına şu şekilde seslendi:
Arkadaşlar, sizinle harika bir haberi paylaşmak istiyorum 😊
Evet, Azerbaycan’ı 2021 Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil edeceğim. Desteğiniz için teşekkürler.

Bu mesaj şarkıcının sevenleri tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanırken, şimdi en büyük merak konusu 2021’de söyleyeceği şarkının “Cleopatra” olup olmayacağı.

EBU bu konuda daha sonra karar verileceğini açıklasa da biz şarkıların aynı kalmasını çok düşük bir ihtimal olarak görüyoruz.

Normal koşullarda, İsveç ve İtalya gibi ülkelerin çok popüler olan Melodifestivalen ve Sanremo gibi şarkı yarışmalarını iptal etmeleri çok uzak bir ihtimal gibi görünüyor. Bu festivaller 2021’de yeni birinciler çıkaracakları için, maalesef 2020 birincileri şanslarını kaybetmiş gibi duruyorlar.

Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da aynı durum muhtemelen kendi festivallerini yapan Danimarka, Norveç ve Arnavutluk gibi ülkeler için de geçerli olacak. Bu tamamen bizim tahminimiz ama maalesef seneye Eurovision’da yer alamayacak isimlerin arasına Arilena Ara ve favorimiz Ulrikke Brandstorp da katılabilir. Birkaç ay sonra 2021’e katılamayacak şarkıcılar listesi sadece “The Mamas” ve “Uku Suviste” ile sınırlı olmayacak.

Sonuç olarak bu kadar çok şarkıcı değiştikten ve yepyeni şarkıcılar geldikten sonra, büyük ihtimalle EBU şarkıların da değişmesine karar verecektir. Bize kalsa ülkelerin arzu ettikleri şarkı ile katılmasını destekliyoruz, ama tahminimiz karar bu yönde olmayacak.

Eğer bu öngörümüz doğru çıkarsa maalesef Samira da “Cleopatra”dan başka bir şarkı ile katılmak zorunda kalacak.

Biz aslında çoğunluğun aksine bunu büyük bir problem olarak görmüyoruz, çünkü Samira ile ilgili ilk videomuzda şarkıcının sesinin ne kadar güçlü olduğuna değinmiştik. Yani evet “Cleopatra” iyi bir şarkıydı ama daha iyisi yapılamayacak kadar da değil. Samira başka şarkıları da başarılı şekilde söyleyebilecek potansiyele sahip.

Şarkı Cleopatra olmazsa bu dünyanın sonu değil, çünkü Eurovision’a her zaman iyi şarkılar gönderen Azerbaycan, 2021’de de Cleopatra’dan daha iyi bir şarkı yapabilir.

Önümüzdeki ayların neler getireceğini hep birlikte göreceğiz. Sizler de bu konudaki düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için Teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.