Eurovision 2020 – Bir Yıldız Gibi Parlıyor – Top 6 – BuMesele

Eurovision 2020 – Bir Yıldız Gibi Parlıyor – Top 6

Aralık ayında Arnavutluk Elvana Gjata’nın yerine Arilena Ara’yı seçtiğinde pek etkilenmediğimizi söylemiştik. Ancak erkenden atıp tutmanın yanlış olacağını da eklemiştik.

Bundan önce defalarca Eurovision’da sahne performansının önemine değindik, ama performansın yanında rakiplerinizin kim olduğu da en az sahne performansınız kadar önemli bir konu. Şarkı ve temsilcilerini belirleyen ilk 6 ülkeye baktığımızda başta pek etkilenmediğimiz Arilena Ara bir yıldız gibi parlamaya başladı.

Genel olarak kesinleşen şarkı ve şarkıcılara baktığımızda, şarkıcıların hepsi birbirinden iyi sesler. Ama iş şarkılara geldiğinde olay kötünün iyisini seçmeye kalıyor.

Son olarak şarkı ve temsilcilerini seçen Avustralya, Letonya ve İtalya’nın ortak noktaları: olağanüstü iyi seslere sahip olmaları. İş şarkılara gelince heyecan yaratan bir şarkı henüz ufukta yok.

İtalya’nın Francesco Gabbani’nin şarkısı dururken seçtiği şarkı, tabir yerindeyse “dümdüz” bir şarkı. İtalyanca diline ve şarkılarına sempatimiz olsa da, burada Diodato’nun sesinin dışında dikkat çeken bir unsur bulmakta zorlanıyoruz.

Diğer yandan “başarısız olur” da diyemiyoruz, zira ülkeler bu tempoda devam ederse, iddialı olmaması için hiç bir sebep yok.

Kalan 35 ülkeden mutlaka “işte budur” dedirtecek şarkılar gelecektir. Umutlu bekleyişimizi sürdürürken, uzaklardan beklediğimiz o güzel şarkılar gelene kadar, şimdilik en iyisi bu: Arilena Ara – Shaj

Şimdiye kadar kesinleşen 6 şarkının bize göre sıralaması ise şöyle:

1- Arnavutluk / Arilena Ara / Shaj

2- İspanya / Blas Cantó / Universo

3- Avustralya / Montaigne / Don’t Break Me

4- İtalya / Diodato / Fai rumore

5- Letonya / Samanta Tīna / Still Breathing

6- Çek Cumhuriyeti / Benny Cristo / Kemama

Bakalım sahne performanslarını gördüğümüzde fikrimiz değişecek mi? Sizler de düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşın.

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.