Sergey Lazarev Yeniden Eurovision’da – Avustralya ve Birleşik Krallık da Şarkılarını Seçtiler – BuMesele

Sergey Lazarev Yeniden Eurovision’da – Avustralya ve Birleşik Krallık da Şarkılarını Seçtiler

Önce arka planın üzerinde yürüdü. Sonra yıldızların üzerinde süzüldü. Bu şaşaalı şov ona yarışmayı kazandırmasa da, bizce adını Eurovision tarihine altın harflerle yazdırmayı başardı.

Eurovision’a her sene iddialı bir şekilde gelen Ruslar, ülkeyi temsil etme görevini bir kez daha Sergey Lazarev’e verdiler. Böylece Lazarev’in dönüşü üzerine uzun süredir ortalıkta dolaşan spekülasyonlar da kesinlik kazanmış oldu.

Biz BuMesele olarak Lazarev’i Eurovision’da izlemek için sabırsızlanıyoruz. Rusya’nın en önde gelen şarkıcılarından olan Lazarev’in yine sıra dışı bir şova imza atacağından şüphemiz yok. Şarkıcının 2016’da elde ettiği dereceden daha fazlasını hedeflediğini varsayarsak, 2019 Eurovision şimdiden bir kat daha renklendi diyebiliriz.

Birleşik Krallık’ın temsilcisi “Bigger Than Us” isimli şarkısıyla Michael Rice oldu. Ülkenin Eurovision temsilcisinin belirlendiği You Decide isimli program, özel konuklarıyla şimdiye kadar ki en dikkat çekici ulusal finallerden birine sahne oldu. Geçtiğimiz yılın şampiyonu Netta, “Toy” ile geceye renk katarken, Birleşik Krallık’ı geçen sene temsil eden SuRie, şarkısı “Storm”un slow bir versiyonunu seslendirdi.

Gecenin sunucularından Mans Zelmerlow’un ülkenin eski Eurovision hitlerini anımsattığı performansı sırasında, eski Eurovision şampiyonlarından Bucks Fizz ve Katrina Leskanich de kendisine eşlik etti. Zelmerlow’ün, sahnede pantolonlarını kaybederek Bucks Fizz’in orijinal performansına gönderme yapması, programın akılda kalan sahnelerinden biri oldu.

Kate Miller-Heidke ve şarkısı Zero Gravity Avustralya’nın Tel Aviv’deki temsilcisi oldu. Şarkıcının ulusal finaldeki gösterisi, bizim şu ana kadar en beğendiğimiz performanslardan biriydi.
Avustralya yarışmaya ilk kez 2015 yılında katıldı ve 5. oldu. İlk katıldığı yıl büyük bir başarı elde eden ülke, sonraki yıl Dami Im ile yarıştı ve bu kez 2. olmayı başardı. İki yıl üst üste yarışmada oldukça iyi dereceler alan Avustralya, 2017 de 9. ve 2018 de 20. olarak alıştığı başarıdan biraz uzak kalsa da, bu yıl iddialı bir şarkı ile yarışmada yer alacak gibi görünüyor.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.