Sivilce İçin Çözüm Synergen Jel – BuMesele

Sivilce İçin Çözüm Synergen Jel

Birçok kişinin cilt sorunları arasında yer alan sivilceler ile ilgili kullandığım ürünün bendeki sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle karma bir cilde sahibim ve uzunca süredir makyajdan uzak duruyorum. Çünkü makyaj, az ya da çok cildinizdeki gözenekleri tıkadığından cilt altında biriken yağların bir şekilde dışarı çıkması gerekiyor. Bu çıkış biçimi de genellikle sivilce oluyor. Tabi makyaj sebeplerden yalnızca biri.

image1

Ürünün adı: Synergen Active Clear

Ürünün İçeriği: Aqua, Alcohol Denat., Xanthan Gum, Salicylic Acid, Caprylyl/Capryl Glucoside, Panthenol, Sodium Hydoxide, Zinc Pca, Parfum, Allantoin, Pantolactone, Citric Acid.

Salisilik asit, Ciltte gözeneklerin içinde biriken ölü hücrelerle ve yağla tıkanmasıyla oluşan akne sorununda, iyi bir savaşçıdır. Ciltten fazla yağı ve ölü hücreleri kolayca uzaklaştırır. Cildin üst tabakasını soyarak, gözeneklerin temizlenmesini sağlar ve tıkanmaya engel olur. Etkilerini cildi kurutmadan, tahriş etmeden gösterir. Ancak düzenli şekilde, içeriğinde salisilik asit olan ürünlerle cilde bakım yapılmalıdır.

Çinko, akneye karşı çok etkili bir mineraldir, A vitamininin kimyasal bileşimini harekete geçirir ve mikrop öldürücü etkisi akne sivilcelerinin kaybolmasını sağlar.

Ne zaman kullanılmalı?

Ürünün etkisini tam olarak hissetmek istiyorsanız ki hepimiz isteriz, sivilcenin çıkacağını hissettiğiniz anda sürmeniz jelin etkisini arttıracaktır. Çıkmadan sürerseniz ağrılı sivilcelerin ağrısını önemli ölçüde azaltıyor ve çıkmadan dahi iyileştirdiği oluyor. Çıktıktan sonra sürmek aklınıza gelirse o zaman da iz kalmamış oluyor ve kısa sürede sivilcenin sönmesini sağlıyor.

Ürünün Verdiği His

Bu ürün şeffaf bir jeldir. Ürünü yalnızca sivilcelerin üzerine uygulamanızı tavsiye ederim, aksi halde cildinizin sivilcesiz olan kısımlarını kurutabilir. Ürün ilk uygulandığında şeffaf olduğu için nemli duruyor ve hafif bir ıslaklık hissi veriyor. Kurumaya başladığında ise soyulan maskeler gibi hafif bir gerilme oluyor, sertleşiyor ve tam kuruduğunda da pul pul dökülüyor. Eğer cilt makyajı yapmanız gereken bir durum varsa kullanılması çok mümkün değil. Gece yatarken ya da evde olduğunuz zamanlarda kullanabilirsiniz.

image2

Etkisi

Bir ürünü alırken bizim için en önemli kısımlardan birine geliyorum. İşe yarayıp yaramadığı. Çıkan sivilce ağrılı ise çıkan ağrısını alıyor, kızarıklıkları azaltıyor ve sivilceleri sıkmak gibi bir gaflette bulunmadığınız sürece bir gecede bile ciddi yardımı oluyor.

Sonuç

Tavsiye ettiğim, sivilcelere karşı çok başarılı bir ürün. 15 ml’lik ambalajlar halinde satılmakta olan ürün açıldıktan sonra 12 ay süresince kullanılabiliyor. Fiyatı ise 7,00 TL gibi çok uygun bir fiyat. Denemeye değer bir ürün olduğunu düşünüyorum. Umarım size de faydası olur.

Başka önerilerde görüşmek üzere…

Not: Rossman’a ürünü almak için gittiğinizde ürünün muadili olarak “Isana” adlı bir ürün gösteriliyor. Aynı içeriğe sahip bir ürün onu da kullanabilirsiniz. Bilginize.

http://www.asit.gen.tr/salisilik-asit.html

http://kadin.mynet.com/yasam/saglikli-yasam/457-cinko-sivilceleri-onluyor.html

 

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.