Tamamen Doluyuz – BuMesele

Tamamen Doluyuz

Yazan: Becky Mode

Çevirmen: Lale Eren Dalsar

Yönetmen: Elif Erdal

Dekor Tasarımı: Batuhan Bozcaada

Kostüm Tasarımı: Batuhan Bozcaada

Işık Tasarımı: Akın Yılmaz

Müzik: Orhan Enes Kuzu

Dramaturg: Günay Ertekin

Yönetmen Asistanı: Zeynep Anacan, Berkay Tulumbacı

Kondüvit: Ali Yavşan

Sahne Amiri: Şafak Doğan Yalçın

Kondüvit: Ali Yavşan

Işık Kumanda: Ferhat Daşdemir

Dekor Sorumlusu: Tolukan Uçar, Mahmut Bakar

Aksesuar Sorumlusu: Burçin Özdemir

Erkek Terzi: Şevki Özcan

Telefondakiler: Dominick Veccini: Adnan Ahmet Biricik, Sam’in Babası: Altan Erkekli, Bayan Watanabe: Ayumi Takano, Judith Rush: Bedia Öztep, Larenjitli Adam: Berkay Tulumbacı, Bob: Bülent Şakrak, Şef: Celal Kadri Kınoğlu, Bayan Winslow: Didem Atlıhan, Bayan Sebag: Elif Erdal, Duyarlı Adam: Emir Tayla, Bryce: Enis Arıkan Stephanie: Figen Sümeli, Hector: Galip Erdal, Şeyhin Sağ Kolu: Gökhan Yıkılkan, Carolann Rosenstein Fishburn: Gülenay Kalkan, Curtis: Hazal Erdal, Orta Batılı Sekreter: İlkgül Kaya, Rick: Kerem Kobanbay, Telesekreter: Lalizer Kemaloğlu, Oscar: Levent Ünsal, Paramount’tan Bir Bayan: Yeşim Kızılçeç, Tim Zagat: Nur Subaşı ,Jean-Claude: Savaş Özdemir, Steven: Sercan Gidişoğlu, Gloria Hathaway: Şebnem Gürsoy, Dış Ses: Tarkan Koç, Jerry Miller: Umut Tabak, Bayan Vandevere: Yeşim Gül, Bay Decoste: Yetkin Dikinciler, Acil Durum Operatörü: Yıldırım Gücük, Nancy / Telesekreter: Zeynep Anacan

Oyuncu: Efe Erkekli

Süre: 1 saat 25 dakika (Tek Perde)

Daha önce Gökçer Genç tarafından  da sahneye konulan oyun bu sezon İstanbul Devlet Tiyatrosunda Efe Erkekli tarafından sahneleniyor. Efe Erkekli, başarılı ses sanatçıları ve tiyatro oyuncuları Altan Erkekli ve Şebnem Gürsoy Talay’ın oğulları.

09.01.2018 tarihinde prömiyerini yapan oyunu, 3. Kez sahnelendiği gün izleme fırsatı buldum. Sam, oyunculuk bölümünden mezun olmuş ancak işini yapamayan bir genç. Tek hayali oyunculuk olan Sam, bir yandan oyunculuk seçmelerine giderken diğer yandan, ünlü ve lüks bir restoranda telefonla rezervasyon almaktadır.

Telefondaki müşterilere, patron ve çalışma arkadaşlarına olan sabrını takdir etmemek elde değil. Oyun tek kişilik bir oyun olmasına rağmen, telefonda konuştuğu karakterleri seslendiren başarılı oyuncular oyuna büyük bir değer katmış. Efe Erkekli’yi annesi ve babası oyunda yalnız bırakmamış ve sesleriyle oyunda yer almışlar.

Dekor ve telefondaki seslerin çizimler ile sahneye aktarımı çok başarılıydı. Seslerin zamanlaması ve bütünlük son derece güzel planlanmış.

Oyuncuyu ilk izleyişim olmakla birlikte oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Oyun tek perde ve dozunda esprileri ile konu güzel bir şekilde aktarılmış. Tek olumsuz eleştirim, sahneyi doldurma çabası izlenimi veren bazı abartılı yürüyüşler ve danslar.

Son Söz: Sam’in hayallerini gerçekleştirip gerçekleştiremediğini görmek isteyenler, Devlet Tiyatrosunun bu yeni oyununu izlemekte tereddüt etmesinler. Tüm tiyatro severlere iyi seyirler.

Hikaye:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Oyunculuk:3.8 out of 5 stars (3,8 / 5)
Dekor:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Sunum:3.8 out of 5 stars (3,8 / 5)
KARAR:3.9 out of 5 stars (3,9 / 5)

http://www.istdt.gov.tr/tamamen-doluyuz

Bu yazıyı paylaşın!
Bir Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.