TiX, Blind Channel ve Blas Canto: Norveç, Finlandiya ve İspanya’nın Tercihleri Oldular – BuMesele

TiX, Blind Channel ve Blas Canto: Norveç, Finlandiya ve İspanya’nın Tercihleri Oldular

Rotterdam’ı Keiino’nun “Monument” şarkısı ile sallayabilirlerdi. Ancak onlar TiX’in “Fallen Angel” şarkısı ile risk alıp stres yaşamayı tercih ettiler. Norveç’in tercihi Keiino olsaydı Mayıs’ta gerçekleşecek Eurovision şarkı yarışmasında muhtemelen şampiyonluk için yarışacaklardı. TiX’i seçerek yarı finalde hayatta kalmak için savaşmayı daha heyecanlı buldular.

TiX’in şarkısı çok güzel sözlere sahip. Onun dışında bizi heyecanlandıran bir yanı yok. “Listenizde neden 4. sırada yer verdiniz” diye soracak olursanız, “Yokluktan” diyebiliriz. Vasatlardan hangisinin 4, hangisinin 8. sırada olduğunun çok önemi yok.

Bizce şu ana kadarki 10 şarkının içinde Eurovision’da iddialı olabilecek sadece 3 şarkı var. Bunlardan biri Finlandiya ulusal finalini kazanan Blind Channel grubunun “Dark Side” adlı şarkısı. Rock müziğe özel bir ilgimiz olmasa da “Dark Side”ı listemizde ilk sıraya koymayı ciddi şekilde düşündük. Şarkı dinledikçe daha çok hoşumuza gidiyor ve Eurovision’da büyük ses getireceğine eminiz. Bu ses birincilik mi olur, yoksa ilk 10 içinde sağlam bir yer mi olur zaman gösterecek. Ancak Lordi’den beri yarışmada son sıraların tozunu almakla meşgul olan Finlandiya, nihayet özlediği iddialı şarkıya kavuşmuş durumda.

20 Şubat akşamı Norveç ve Finlandiya’da gerçekleşen final gecelerine ek olarak İspanya’da da Blas Canto’nun şarkısı belirlendi. Geçen seneki şarkıya kıyasla daha iyi bulsak da, şarkıcının bu sene de çok iddialı olabileceğini sanmıyoruz.

Geceyle ilgili genel bir değerlendirme yapalım: Eğer amaç Eurovision’da iyi bir sonuç elde etmekse -bu ulusal finaller sonrasında- Norveç bu ihtimalden ciddi şekilde uzaklaşırken, Finlandiya yaptığı doğru tercih sayesinde tam tersi oranda başarıya yakınlaştı.

Son yayınladığımız Top 10 listesi ve bundan sonra yayınlayacağımız diğer listelerle ilgili kısa bir açıklama yapalım. Özel ilgi alanımız olduğu için biz şarkıları her gün dinlemeye devam ediyoruz. Bazı şarkılar dinledikçe daha güzel gelirken, bazıları da yorabiliyor. Bu sebeple listemizde zaman içinde iniş ve çıkışlar olacaktır. Tamamen o anki hislerimize göre karar verdiğimizi belirtelim ve sizleri en son listemizle baş başa bırakalım. Umuyoruz bundan sonra dinledikçe daha güzel gelen şarkıların sayısı daha fazla olur. İyi seyirler!

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.