90’ların Unutulmaz 10 Slow Pop Şarkısı – BuMesele

90’ların Unutulmaz 10 Slow Pop Şarkısı

Yeni yazımızda bumesele.com’a göre 90’ların en öne çıkan slow pop şarkıları listesi ile karşınızdayız. Listemizde hareketli pop şarkılarında olduğu gibi sanatçı başına bir şarkıya yer verdiğimizi hatırlatıyor ve şarkıları sıralamaya başlıyoruz.

10- Ellerim Bomboş – Fatih Erkoç – 1992

Aileden müzisyen olan sanatçının 2016 yılında çıkardığı albüm ile birlikte on üç adet albümü bulunuyor. Şarkı yarışmalarında birincilikler kazanan ayrıca Eurovision şarkı yarışmasında da ülkemizi temsil eden şarkıcı birçok başarılı işlere imza atmıştır. Fatih Erkoç denince akla ilke gelen şarkısı “Ellerim Bomboş” listemizde on numarada yer alıyor.

9- Vur Yüreğim – Sertab Erener – 1999

Sertab Erener’in kendi adını taşıyan dördüncü albümünün çıkış parçası “Vur Yüreğim” listemizde dokuz numarada. Klibindeki üzücü savaş görüntüleri ile akıllarda yer eden başarılı şarkı, yıllar geçmiş olmasına rağmen her dinlendiğinde insanı etkilemeye başarıyor.

8- Sonuna Kadar Geldim Aşkın – Ferda Anıl Yarkın – 1995

1995 yılının son ayında çıkardığı “Sonuna Kadar” adlı albümü, şarkıcının en bilinen ve unutulmayan çalışmasıdır. Toplamda 4 albümü olan şarkıcı,  2006 yılından beri müzik piyasasından ayrı kalmış durumda. En çok sevilen ve unutulmayan iki şarkısı olan “Üzülme” ve “Sonuna Kadar” şarkıları albümün ve 90’ların favorilerinden şüphesiz.

7- Onlar Yanlış Biliyor – Candan Erçetin – 1997

Müziği Candan Erçetin’e ait olan eser, listemizin yedi numarasında. “Çapkın” adlı ikinci albümünde, “Onlar Yanlış Biliyor” dan başka, “Hayranım Sana”, “Her Aşk Bitermiş” ve “Yalan” gibi unutulmayan birçok duygusal şarkı da yer alıyor.

6- Beni Aldattın – Asya – 1996

Söz ve müziği Mustafa Sandal’a ait olan başarılı eser “Beni Aldattın” listemizin altı numarasında. Altıncı ve son albümü ile 2014 yılında sevenleriyle buluşan şarkıcı, son albümünde bolca kendi eserlerine yer vermiş.

5- Sorma Neden – Rafet El Roman – 1995

Almanya’da 1992 yılında “Yılın En İyi Yeteneği” seçildikten sonra, 1995 yılında Türkiye’ye gelerek ilk albümü, “Gençliğin Gözyaşı”nı çıkaran Rafet El Roman’ın, on iki albümü bulunuyor. Şarkıcının ilk albümünde yer alan unutulmayan şarkısı “Sorma Neden” listemizin beşinci sırasında.

4- Delikanlım – Yıldız Tilbe – 1994

Şarkı, sanatçının 1994 yılında çıkardığı ilk albümün ilk şarkısıdır. Yirmi iki yıldır söz ve besteleriyle müzik listelerindeki yerini koruyan Yıldız Tilbe’nin, söz ve müziği kendine ait olan şarkısı “Delikanlım” listemizin dördüncü sırasında yer alıyor.

90’lı yılların en çok satış yapan albümlerinden biri olan “Delikanlım” albümünde yer alan şarkıların neredeyse tamamının sözleri şarkıcıya aittir. İlk albümü ile müzik yolculuğuna zirvede başlayıp uzun yıllar eserleri ile yerini koruyan şarkıcının 2016 yılında çıkardığı son albümü “Oynat” ile birlikte toplam 19 adet albümü bulunuyor.

90’ların Unutulmaz Slow Şarkıları listemizde zirveye doğru yaklaşıyoruz, ilk üçe geldik,

3- Unutmamalı – Tarkan – 1994

Şarkıcının 1994 yılında çıkan “Aacayipsin” adlı ikinci albümü, birbirinden güzel on iki şarkının yer aldığı unutulmaz bir albüm. “Dön Bebeğim” ve “Kış Güneşi” gibi şarkılarını da unutmuş değiliz ancak listemizin üçüncü sırasını sözü ve müziği Tarkan’a ait “Unutmamalı” alıyor.

2- Arnavut Kaldırımı – Demet Sağıroğlu – 1994

Doksanların ortasına doğru “Kınalı Bebek” albümü ile tanıdığımız şarkıcı Demet Sağıroğlu listemizin iki numarasında. O olmadan listemiz kesinlikle çok eksik kalırdı. Albümün en unutulmaz romantik şarkısı, film tadındaki unutulmaz klibi ve başarılı müziği ile “Arnavut Kaldırımı”.

Veeeee geldik listemizin 1 numarasına;

1- Hercai – Çelik – 1995

90’lı yılların en başarılı şarkıcılarından biri şüphesiz Çelik. İkinci albümü olan “Benimle Kal” doksanların en akılda kalan şarkılarının yer aldığı bir albüm. “Benimle Kal”, “Afedersin” ve “Dilberim” gibi birbirinden unutulmaz şarkıları yer aldığı albümde öyle bir şarkı vardı ki; listemizin 1 numarası olmayı hak ediyor.

Müziği, sözleri ve klibi ile yıllardır dinlenen ve izlenen şarkı “Hercai” Top 10 listemizin bir numarasında.

90’lar kesinlikle Türk pop müziğinde çok önemli yıllar. Bunu listeyi hazırlarken bir kez daha anladık. Akılda kalan o kadar çok başarılı eser var ki, ilk on bize yetmedi ve çok zorlandık. Sezen Aksu’dan “Gülümse”, Kerim Tekin’den “Kar Beyazdır Ölüm”, Ayşegül Aldinç “Beni Hatırla” gibi birçok isim unutulmayanlar arasında. Ancak bizim ilk 10’umuz bu şekilde oluştu,  sizler de unutamadığınız 90’lara ait şarkıları bizlerle yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Başka Top 10 listelerinde görüşmek üzere…

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir