Altın Kelebek 2019 Adayları ve Favorilerimiz – BuMesele

Altın Kelebek 2019 Adayları ve Favorilerimiz

Daha önce Aralık 2019’da yapılması planlanan ve bazı adayların boykotu sonrası belirsiz bir tarihe ertelenen “Altın Kelebek” ödül töreni, eğer başka bir erteleme olmazsa, 28 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.

Biz de bu videomuzda, törene yaklaşık 1 ay kala, bütün kategorilerdeki adayları ve favorilerimizi sizler için derledik. Bakalım favorilerimizden kaçı ödülü evine götürme şansını elde edecek! Sizler de favorilerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın! İyi seyirler.

En İyi Dizi

1 – Arka Sokaklar – Kanal D

2 – Avlu – Star

3 – Bir Zamanlar Çukurova – Atv

4 – Çukur – Show Tv

5 – Hercai – Atv

6 – Kadın – Foxb

7 – Kuzgun – Star

8 – Mucize Doktor – Fox – Favorimiz

9 – Sen Anlat Karadeniz – Atv

10 – Zalim İstanbul – Kanal D

En İyi İnternet Dizisi

1 – 140 Journos 2019 – Blu Tv

2 – Aynen Aynen – YouTube

3 – Bartu Ben – Blu Tv

4 – Behzat Ç – Blu Tv

5 – Bozkır – Blu Tv

6 – Hakan: Muhafız – Netflix

7 – Pavyon – Blu Tv

8 – Şahsiyet – Puhu Tv – Favorimiz

9 – Sıfır-Bir: Bir Zamanlar Adana’da – Blu Tv

10 – Yaşamayanlar – Blu Tv

En İyi Kadın Oyuncu

1 – Alina Boz – Elimi Bırakma – TRT1

2 – Aslı Enver – İstanbullu Gelin – Star

3 – Bahar Şahin – Zalim İstanbul – Kanal D

4 – Burcu Biricik – Kuzgun – Star

5 – Demet Evgar – Avlu – Star – Favorimiz

6 – Dilan Çiçek Deniz – Çukur – Show Tv

7 – Ebru Şahin – Hercai – Atv

8 – Hilal Altınbilek – Bir Zamanlar Çukurova – Atv

9 – İrem Helvacıoğlu – Sen Anlat Karadeniz – Atv

10 – Özge Özpirinçci – Kadın – Fox

En İyi Erkek Oyuncu

1 – Akın Akınözü – Hercai – Atv

2 – Alp Navruz – Elimi Bırakma – TRT1

3 – Aras Bulut İynemli – Çukur – Show Tv

4 – Barış Arduç – Kuzgun – Star

5 – Çağatay Ulusoy – Hakan:Muhafız – Netflix

6 – Erdal Beşikçioğlu – Behzat Ç. – Blu Tv

7 – Haluk Bilginer – Şahsiyet – Puhu Tv – Favorimiz

8 – Kerem Alışık – Bir Zamanlar Çukurova – Atv

9 – Taner Ölmez – Mucize Doktor – Fox

10 – Ulaş Tuna Astepe – Sen Anlat Karadeniz – Atv

En İyi Komedi Dizisi

1 – BKM Mutfak Çok Güzel Hareketler Bunlar2 – Kanal D

2 – Çocuklar Duymasın – Kanal D

3 – Güldür Güldür – Show Tv

4 – Jet Sosyete – Tv 8 – Favorimiz

5 – Kalk Gidelim – TRT1

En İyi Komedi Dizisi-Kadın Oyuncu

1 – Açelya Topaloğlu – Güldür Güldür – Show Tv

2 – Aslı Bekiroğlu – Jet Sosyete – Tv 8

3 – Ayça Varlıer – Kalk Gidelim – TRT1

4 – Deniz Cengiz – Jet Sosyete – Tv 8

5 – Doğa Rutkay – Güldür Güldür – Show Tv

6 – Ecem Erkek – Güldür Güldür – Show Tv

7 – Gülse Birsel – Jet Sosyete – Tv 8

8 – Evrim Akın – Güldür Güldür – Show Tv

9 – Hasibe Eren – Jet Sosyete – Tv 8 – Favorimiz

10 – Pınar Altuğ – Çocuklar Duymasın – Kanal D

En İyi Komedi Dizisi-Erkek Oyuncu

1 – Ali Sunal – Güldür Güldür – Show Tv

2 – Alper Kul – Güldür Güldür – Show Tv

3 – Bartu Küçükçağlayan – Jet Sosyete – Tv 8

4 – Çağlar Çorumlu – Jet Sosyete – Tv 8 – Favorimiz

5 – Cengiz Bozkurt – Jet Sosyete – Tv 8

6 – Enis Arıkan – Jet Sosyete – Tv 8

7 – Onur Buldu – Güldür Güldür – Show Tv

8 – Sarp Apak – Jet Sosyete – Tv 8

9 – Tamer Karadağlı – Çocuklar Duymasın – Kanal D

10 – Ufuk Özkan – Kalk Gidelim – TRT1

En İyi Romantik Komedi Dizisi

1 – Afili Aşk – Kanal D – Favorimiz

2 – Benim Tatlı Yalanım – Star

3 – Erkenci Kuş – Star

4 – Her Yerde Sen – Fox

5 – Kuzey Yıldızı-İlk Aşk – Show Tv

En İyi Romantik Komedi Dizisi-Kadın Oyuncu

1 – Aslı Bekiroğlu – Benim Tatlı Yalanım – Star

2 – Aslı Güner – Kuzey Yıldızı-İlk Aşk – Show Tv

3 – Aybüke Pusat – Her Yerde Sen – Fox

4 – Burcu Özberk – Afili Aşk – Kanal D – Favorimiz

5 – Demet Özdemir – Erkenci Kuş – Star

En İyi Romantik Komedi Dizisi-Erkek Oyuncu

1 – Çağlar Ertuğrul – Afili Aşk – Kanal D

2 – Can Yaman – Erkenci Kuş – Star

3 – Furkan Andıç – Her Yerde Sen – Fox – Favorimiz

4 – Furkan Palalı – Benim Tatlı Yalanım – Star

5 – İsmail Demirci – Kuzey Yıldızı-İlk Aşk – Show Tv

En İyi Dizi Çifti

1 – Alina Boz – Alp Navruz

2 – Aybüke Pusat – Furkan Andıç – Favorimiz

3 – Burcu Biricik – Barış Arduç

4 – Burcu Özberk – Çağlar Ertuğrul

5 – Demet Özdemir – Can Yaman

6 – Dilan Çiçek Deniz – Aras Bulut İynemli

7 – Ebru Şahin – Akın Akınözü

8 – Elçin Sangu – Kıvanç Tatlıtuğ

9 – İrem Helvacıoğlu – Ulaş Tuna Astepe

10 – Ozan Dolunay – Sera Kutlubey

En İyi Yönetmen

1 – Bahadır İnce-Kuzgun – Star

2 – Çağrı Bayrak-Erkenci Kuş – Star

3 – Cem Karcı, Benal Tairi-Hercai – Atv

4 – Ender Mıhlar-Her Yerde Sen – Fox

5 – Hakan Algül-Jet Sosyete – Tv 8

6 – Murat Saraçoğlu-Bir Zamanlar Çukurova – Atv

7 – Nadim Güç-Kadın – Fox

8 – Serdar Gözelekli-Afili Aşk – Kanal D

9 – Sinan Öztürk-Çukur – Show Tv

10 – Yusuf Pirhasan-Mucize Doktor – Fox – Favorimiz

En İyi Senarist

1 – Ahmet-Ozan-Sinan Yurdakul-Arka Sokaklar – Kanal D

2 – Ali Aydın-Çarpışma – Show Tv

3 – Barış Erdoğan, İlker Arslan, Kübra Sülün, Okşan Tavaslıoğlu-Afili Aşk – Kanal D

4 – Berşan Tan, Eda Tezcan, Feraye Şahin, Pelin Gülcan-Hercai – Atv

5 – BKM Mutfak Ekibi-BKM Mutfak Çok Güzel Hareketler Bunlar2 – Kanal D – Favorimiz

6 – Deniz Akçay-İstanbullu Gelin – Star

7 – Gökhan Horzum-Çukur – Show Tv

8 – Gülse Birsel-Jet Sosyete – Tv 8

9 – Hande Altaylı-Kadın – Fox

10 – Pınar Bulut, Onur Koralp-Mucize Doktor – Fox

En İyi Dizi Müziği

1 – Adamlar Grubu-Börü – Star

2 – Alpay Göktekin, Zeynep Alasya-Diriliş Ertuğrul – TRT1

3 – Aslı Demirer, Safa Hendem, Mehmet Cem Ünal-Afili Aşk – Kanal D

4 – Aytekin Ataş-Bir Zamanlar Çukurova – Atv

5 – Aytekin Ataş-Mucize Doktor – Fox

6 – Cem Öget-Erkenci Kuş – Star

7 – Ender Gündüzlü, Metin Arıgül-Hercai – Atv – Favorimiz

8 – Ender Gündüzlü, Metin Arıgül-Sen Anlat Karadeniz – Atv

9 – Toygar Işıklı-Çukur ve Çarpışma – Show Tv

10 – Toygar Işıklı-Kuzgun – Star

En İyi Çocuk Oyuncu

1 – Ada Baykan-Arka Sokaklar – Kanal D

2 – Adin Külçe-Mucize Doktor – Fox

3 – Ali Semi Sefil-Kadın – Fox

4 – Beren Gökyıldız-Kızım – Tv 8

5 – Ebrar Demirbilek-Hercai – Atv

6 – Emir Özyakışır-Şampiyon – TRT1

7 – Hira Su Yıldız-Afili Aşk – Kanal D

8 – Kübra Süzgün-Kadın – Fox

9 – Mehmet Emin Güney-Çocuk – Star – Favorimiz

10 – Yiğit Kağan Yazıcı-Elimi Bırakma – TRT1

En İyi Gündüz Kuşağı Programı

1 – Arda’nın Mutfağı – Kanal D

2 – Ayhan Sicimoğlu ile Renkler – Kanal D

3 – Çağla ile Yeni Bir Gün – Fox – Favorimiz

4 – Gelinim Mutfakta – Kanal D

5 – Esra Erol’da – Atv

6 – Kuaförüm Sensin – Show Tv

7 – Müge Anlı ile Tatlı Sert – Atv

8 – Temizlik Benim İşim – Fox

9 – Yemekteyiz – Tv 8

10 – Zuhal Topal’la Sofrada – Fox

En İyi Kadın Sunucu

1 – Birce Akalay – Kanal D

2 – Çağla Şıkel – Fox – Favorimiz

3 – Esra Erol – Atv

4 – Evrim Akın – Show Tv

5 – Eylül Öztürk Özkan – Kanal D

6 – Merve Yıldırım – Fox

7 – Müge Anlı – Atv

8 – Pelin Çift – TRT1

9 – Zahide Yetiş – Show Tv

10 – Zuhal Topal – Fox

En İyi Erkek Sunucu

1 – Acun Ilıcalı – Tv 8

2 – Ali İhsan Varol – teve2

3 – Alp Kırşan – Star

4 – Arda Türkmen – Kanal D

5 – Engin Altan Düzyatan – TRT1

6 – Enis Arıkan – Kanal D – Favorimiz

7 – Eser Yenenler – Tv 8

8 – İlker Ayrık – Fox

9 – Murat Yıldırım – Atv

10 – Okan Bayülgen – TV100

En İyi Kadın Haber Sunucusu

1 – Ayşenur Arslan – Halk TV

2 – Banu El – A Haber

3 – Buket Aydın – Kanal D

4 – Deniz Türe  – Atv

5 – Ece Belen – Star

6 – Ece Üner – Show Tv – Favorimiz

7 – Gülbin Tosun – Fox

8 – Nazlı Çelik – Star

9 – Nihan Günay – Atv

10 – Simge Fıstıkoğlu – NTV

En İyi Erkek Haber Sunucusu

1 – Ahmet Arpad – NTV

2 – Can Okanar – A Haber

3 – Cem Öğretir – Atv

4 – Cüneyt Akman – Halk TV

5 – Cüneyt Özdemir – CNN Türk

6 – Erkan Tan – A Haber

7 – İlker Karagöz – Fox

8 – İsmail Küçükkaya – Fox – Favorimiz

9 – Melih Altınok – Atv

10 – Mesut Yar – Star

En İyi Haber Programı

1 – 5N1K – CNN Türk

2 – Ajans – A Haber

3 – Dünyanın Haberi – NTV

4 – Fatih Altaylı ile Teke Tek – Habertürk – Favorimiz

5 – Haber Masası – Halk TV

6 – İlker Karagöz ile Çalar Saat Hafta Sonu – Fox

7 – İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat – Fox

8 – Mesut Yar ile Bugün – Star

9 – Tarafsız Bölge – CNN Türk

10 – Türkiye’nin Nabzı – Habertürk

En İyi Spor Programı

1 – 90_a: Serkan Korkmaz, Hıncal Uluç, Kemal Belgin, Güven Taner – A Spor

2 – 90+ Nebil Evren, Ali Ece – NTV

3 – beIN Asist-Güntekin Onay – Beinsports

4 – beIN Euroleague – Beinsports

5 – beIN Final-Şansal Büyüka, Mehmet Demirkol, Tümer Metin – Beinsports – Favorimiz

6 – Beyaz Futbol-Ertem Şener, Sinan Engin, Ahmet Çakar, Abdülkerim Durmaz – Beyaz TV

7 – Gündem Spor-Uğur Meleke, Cem Yılmaz – CNN Türk

8 – Stadyum-Ersin Düzen, Ali Gültiken, Tümer Metin – TRT Spor

9 – Takım Oyunu-Serkan Korkmaz, Erman Toroğlu, Reha Kapsal, Levent Tüzemen, Gürcan Bilgiç – A Spor

10 – Yüzde 100 Futbol-Rıdvan Dilmen, Murat Kosova – NTV

En İyi Yarışma Programı

1 – Aileler Yarışıyor – TRT1

2 – Benimle Söyle  – Kanal D

3 – Güven Bana – Atv

4 – Kelime Oyunu – teve2

5 – Kim Milyoner Olmak İster? – Atv

6 – MasterChef Türkiye – Tv8

7 – O Ses Türkiye – Tv8 – Favorimiz

8 – Survivor – Tv8

9 – Temizlik Benim İşim – Fox

10 – Yaparsın Aşkım – Fox

En İyi Erkek Şarkıcı

1 – Berkay

2 – Buray

3 – Can Bonomo

4 – Edis

5 – Haluk Levent

6 – İlyas Yalçıntaç

7 – Mabel Matiz – Favorimiz

8 – Murat Boz

9 – Oğuzhan Koç

10 – Teoman

En İyi Kadın Şarkıcı

1 – Aleyna Tilki

2 – Ceylan Ertem

3 – Demet Akalın

4 – Fatma Turgut

5 – Feride Hilal Akın

6 – Hadise

7 – Merve Özbey

8 – Sertab Erener – Favorimiz

9 – Sıla

10 – Simge

En İyi Müzik Grubu

1 – Adamlar

2 – Dolu Kadehi Ters Tut

3 – Gripin

4 – İmera

5 – Manga – Favorimiz

6 – Mor ve Ötesi

7 – Pinhani

8 – Seksen Dört

9 – Yüzyüzeyken Konuşuruz

10 – Zakkum

En İyi DJ

1 – Burak Yeter

2 – Deeperise

3 – Dj Tarkan

4 – Doğuş Çabakçok

5 – Ece Toprak

6 – Emrah Karaduman

7 – Hey! Douglas

8 – Mahmut Orhan

9 – Ozan Doğulu – Favorimiz

10 – Suat Ateşdağlı

En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı

1 – Alya

2 – Can Ozan

3 – Elif Buse Doğan

4 – Hande Ünsal

5 – Melike Şahin

6 – Mero

7 – Reynmen

8 – Şahin Kendirci

9 – Ufuk Beydemir

10 – Zeynep Bastık – Favorimiz

En İyi Halk Müziği Kadın

1 – Elif Buse Doğan

2 – Handan Şahin

3 – Jehan Barbur

4 – Merve Yavuz

5 – Rojin

6 – Şenay Lambaoğlu

7 – Sevcan Orhan

8 – Suzan Kardeş – Favorimiz

9 – Zara

10 – Zeynep Bakşi Karatağ

En İyi Halk Müziği Erkek

1 – Aydoğan Topal

2 – Erkan Oğur – Favorimiz

3 – İsmail Altunsaray

4 – Mahmut Tuncer

5 – Mümin Sarıkaya

6 – Özgür Can Çoban

7 – Turgay Başyayla

8 – Volkan Konak

En İyi Fantezi Müziği Kadın

1 – Belma Sera

2 – Bülent Ersoy

3 – Çınare Melikzade

4 – Ebru Gündeş

5 – Ebru Yaşar

6 – Elif Karlı

7 – Kibariye

8 – Lerzan Mutlu

9 – Seda Sayan

10 – Sibel Can – Favorimiz

En İyi Fantezi Müziği Erkek

1 – Adil Karaca

2 – Alişan

3 – Cengiz Kurtoğlu

4 – Ferman Toprak

5 – Hakan Altun – Favorimiz

6 – Hakkı Bulut

7 – Metin Şentürk

8 – Şahin Kendirci

9 – Selami Şahin

10 – Serkan Kaya

En İyi Klip

1 – Buray (Aşk Bitsin)

2 – Can Bonomo (Bardak Taşıyor)

3 – Demet Akalın (N’apıyorsan Yap)

4 – Edis (Bana Ne)

5 – Feride Hilal Akın (Yok Yok)

6 – Hadise (Aşk Dediğin)

7 – Killa Hakan-Ceza-Ezhel-Ben Fero (Fight Kulüp)

8 – Mabel Matiz (Mendilimde Kırmızım Var)

9 – Şanışer (Susamam) – Favorimiz

10 – Yüzyüzeyken Konuşuruz (Boş Gemiler)

Yılın Şarkısı

1 – Anıl Piyancı-Zeynep Bastık (Bırakman Doğru mu?)

2 – Ben Fero (Biladerim İçin)

3 – Ben Fero (Demet Akalın)

4 – Ezhel (Felaket)

5 – Mabel Matiz (Mendilimde Kırmızım Var)

6 – Mero (Olabilir)

7 – Norm Ender (Mekanın Sahibi) – Favorimiz

8 – Reynmen (Ela)

9 – Yüzyüzeyken Konuşuruz (Boş Gemiler)

10 – Zeynep Bastık (Her Yerde Sen)

En İyi Influencer

1 – Berkcan Güven

2 – Bi Kot Bi Tişört

3 – Çağla Şıkel

4 – Danla Biliç

5 – Duygu Özaslan

6 – Enis Arıkan – Favorimiz

7 – Ezgi Mola

8 – Kafalar

9 – Oğuzhan Uğur-Babala

10 – Reynmen

En İyi Proje

1 – 15 Temmuz Şehitlik ve Kahramanlık Marşları

2 – Ahmet Selçuk İlkan-Unutulmayan Şarkılar Vol 2

3 – Berkay-İz

4 – Cengiz Kurtoğlu-Hakan Altun-Usta Çırak

5 – Erol Evgin-Altın Düetler 2

6 – İrem Derici-Mest Of – Favorimiz

7 – Mor ve Ötesi-Senfonik

8 – Muazzez Abacı: Sezen’imin Şarkıları

9 – Teoman-Koyu Antoloji

10 – Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları 2

En İyi Magazin Programı

1 – Canlı Masa – Uçankuş TV

2 – Cumartesi Sürprizi – Show TV

3 – Gel Konuşalım – Tv8 – Favorimiz

4 – Hey Canlı – Show TV

5 – HT Magazin – Bloomberg

6 – Magazin D Cumartesi – Kanal D

7 – Magazin D Yaz – Kanal D

8 – Magazin Hattı – TV100

9 – Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa – Kanal D

10 – Söylemezsem Olmaz – Beyaz TV

En İyi Rap Sanatçısı

1 – Anıl Piyancı

2 – Ben Fero – Favorimiz

3 – Ceza

4 – Eypio

5 – Ezhel

6 – Gazapizm

7 – Norm Ender

8 – Sagopa Kajmer

9 – Şanışer

10 – Şehinşah

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.