Azerbaycan Top 13 – 2020 İzleyici Anketine Göre Azerbaycan’ın En İyi Eurovision Şarkıları – BuMesele

Azerbaycan Top 13 – 2020 İzleyici Anketine Göre Azerbaycan’ın En İyi Eurovision Şarkıları

Videomuza geçmeden önce hatırlatalım; eğer bu videoyu 31 Temmuz 2020 tarihinden önce izliyorsanız, bu linke tıklayarak “En Kötü Eurovision Birincileri” anketinde oy kullanabilirsiniz. Sizlerin oylarıyla belirlenecek olan Eurovision’un en kötü birincileri listesi anket kapandıktan sonra kanalımızda bir video ile açıklanacaktır. Katılımınız için şimdiden teşekkürler!

Gelelim merakla beklediğiniz anketin sonucuna ve Azerbaycan’ın en iyi Eurovision şarkılarını sıraladığımız izleyici favorileri listesine.

iyi seyirler!

13- (Bizim listemizde 13) 2014 – Dilara Kazimova – “Start a Fire” – 43 Oy
Azerbaycan’ın bütün şarkılarının iyi olduğunu tekrar belirtmekte yarar var. Ancak Dilara Kazimova sizlerin oylarıyla belirlenen bu sıralamada aynı bizim listemizde olduğu gibi son sırada yer aldı.

12- (Bizim listemizde 8) 2015 – Elnur Hüseynov – “Hour of the Wolf” – 51 Oy
Bizim 8’inci sırada yer verdiğimiz Elnur Hüseynov sizlerden aynı ilgiyi görmedi ve anketimizde 12. sırada kaldı. Şarkılar arasında büyük kalite farkı olmadığından listeler arasındaki bu denli farklılıklar normal olsa gerek.

11- (Bizim listemizde 12) 2018 – Aisel – “X My Heart” – 55 Oy
Azerbaycan’ın yarı finalde elenen tek şarkısı olan “Cross My Heart”, hem size göre hem bize göre ülkenin en kötü şarkısı değil. Bizim 12. sırada yer verdiğimiz Aisel, sizin listenizde 11. sırada yer aldı.

10- (Bizim listemizde 10) 2016 – Samra – “Miracle” – 107 Oy
Sıralaması konusunda birebir anlaştığımız bir diğer şarkı da “Miracle”. Samra her iki listede de Top 10’a girmeyi başardı.

9- (Bizim listemizde 11) 2008 – Elnur & Samir – “Day After Day” – 157 Oy
Azerbaycan için Eurovision macerasının başlangıcı anlamına gelen bu şarkıyı siz bizden daha çok sevmişsiniz. Bizim 11. sırada yer verdiğimiz “Day After Day” sizin listenizde 9. sırada yer alıyor.

8- (Bizim listemizde 9) 2017 – Dihaj – “Skeletons” – 268 Oy
Listedeki en sıradışı şarkılardan olan “Skeletons” her iki listede de benzer sıralarda yer aldı. Bizim 9. sıraya koyduğumuz şarkıyı siz bir sıra daha yukarı taşıyarak 8. sırada yer verdiniz.

7- (Bizim listemizde 5) 2011 – Ell & Nikki – “Running Scared” – 304 Oy
Biz daha önceki yorumumuzda Azerbaycan’a Eurovision’u kazandıran “Running Scared”in aldığı eleştirileri hak etmediğini söylemiş ve şarkıya 5. sırada yer vermiştik. Sizler bu görüşe katılmamış olacaksınız ki, şarkıya ancak 7. sırayı uygun görmüşsünüz.

6- (Bizim listemizde 7) 2013 – Farid Mammadov – “Hold Me” – 382 Oy
2 listede de benzer sıralarda kendine yer bulan “Hold Me” Azerbaycan’ın en iyi Eurovision şarkılarından biri. Siz şarkıyı bir tık daha fazla beğenmiş olacaksınız ki, bir basamak yukarı çıkarmışsınız.

5- (Bizim listemizde 6) 2010 – Safura – “Drip Drop” – 464 Oy
“Drip Drop” ile Eurovision’da 5. olan Safura, sizlerin oylarıyla şekillenen bu listede de 5. sırada yer aldı. Şarkıcı listede bir üst sırayı sadece bir oy farkla kaçırdı.

4- (Bizim listemizde 3) 2019 – Chingiz – “Truth” – 465 Oy
Safura’yı sadece 1 oy farkla geride bırakan şarkıcı, genel sıralamada ise bizim listemize kıyasla 1 sıra aşağı indi. Sırası ne olursa olsun “Truth”un çok iyi bir şarkı olduğuna şüphe yok.

3- (Bizim listemizde 2) 2012 – Sabina Babayeva – “When the Music Dies” – 481 Oy
Sanıyoruz bu şarkının ne kadar iyi olduğunu tekrar etmemize gerek yok. Bizim 2. sıramızda yer alan Sabina Babayeva, sizin listenizde kendisine 3. sırada yer buldu.

2- (Bizim listemizde 4) 2020 – Samira Efendi – “Cleopatra” – 680 Oy
Bizim 4. sırada yer verdiğimiz “Cleopatra” sizlerin oylarıyla belirlenen bu listede Azerbaycan’ın en iyi 2. Eurovision şarkısı oldu. Şarkı gerçekten bu kadar iyi mi, yoksa çok yeni olmanın avantajını mı yaşadı bunu zaman gösterecek.

1- (Bizim listemizde 1) 2009 – Aysel & Arash – “Always” – 1040 Oy
Sonuç gösteriyor ki, Azerbaycan’ın en iyi Eurovision şarkısı konusunda sizlerle hemfikiriz. Aysel ve Arash’ın şarkısı Always tam 1040 oy alarak anketimizi ezici bir farkla kazanmayı başardı. Sanıyoruz bu videoyu tıklarken en az merak ettiğiniz konu ilk sırayı kimin alacağıydı.

Bakalım Azerbaycan önümüzdeki yıllarda Eurovision’a bu şarkıyı tahtından indirecek bir şarkı gönderebilecek mi?

Size göre listede sürpriz var mı? Sıralama hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.