Bu Filmler 2020’yi Fena Sallayacak – 2020’de Gösterime Girecek En İyi Filmler – BuMesele

Bu Filmler 2020’yi Fena Sallayacak – 2020’de Gösterime Girecek En İyi Filmler

Oscar ödüllerinin sahiplerini bulmasının ardından, ödüllere aday filmler de sinema salonlarındaki yerlerini, büyük bütçeli fantastik filmlere ve aksiyonlara bırakacaklar.

Biz de yeri gelmişken 2020’nin gişede iddialı olması beklenen 10 filmini sizler için derledik. Listemize mümkün olduğu kadar gösterim tarihi en yakın filmleri dahil etmeye özen gösterdik. Daha uzun vadede gösterime girmesi beklenen filmler başka bir videonun konusu olabilir.

Sözü çok uzatmadan işte karşınızda 2020’yi sallayacak filmler. İyi seyirler!

A Quiet Place: Part II
Olumlu tepkiler alan 2018 yapımı “Sessiz Bir Yer” ilk filmi de yöneten John Krasinski yönetiminde devam filmiyle kaşımıza çıkacak. Farklı konusuyla korku gerilim sinemasına yeni bir soluk getiren ilk filmden sonra, “Sessiz Bir Yer 2”nin beklentiyi karşılayıp karşılamayacağı merak konusu.

Mulan
Disney 90’lı yılların unutulmaz çizgi filmlerini canlı aksiyon filmlere dönüştürmeye devam ediyor. Beyaz perdeye yeniden taşınan Disney klasiklerinin sonuncusu 1998 yapımı “Mulan”. Stüdyonun bundan önceki uyarlamaları orijinalleri kadar beğenilmemişti. Disney Mulan ile bu kaderi değiştirmeye çalışacak.

No Time To Die
Daniel Craig’in James Bond olarak 5’inci ve son kez karşımıza çıkacağı “No Time To Die” aynı zamanda Bond serisinin 25’inci filmi. Daha önceki filmlerden bildiğimiz bir çok oyuncunun yanı sıra, son dönemin parlayan yıldızlarından Ana de Armas ve Oscarlı oyuncu Rami Malek’in de yer aldığı film, bu senenin en merakla beklenen yapımlarından biri.

The New Mutants
Başlangıçta X-Men serisine dahil bir film olarak planlanan, fakat daha sonra bilim kurgunun yanında korku türünden elementler de barındırdığı için kendi başına bir film olarak çekilen Yeni Mutantlar, hem X-Men hayranlarının hem de korku filmlerini sevenlerin ilgisini çekebilecek bir yapım. Yeteneklerini keşfetmekte olan 5 genç mutant, istekleri dışında tutuldukları gizli bir tesiste, geçmiş günahlarından kaçmak ve kendilerini kurtarmak savaş verirler.

Black Widow
Scarlett Johansson tarafından canlandırılan ve “Yenilmezler” başta olmak üzere Marvel evreninin bir çok filminde defalarca izlediğimiz Natasha Romanoff, namıdiğer “Kara Dul”, gecikmiş de olsa kendi filmine kavuştu.
Romanoff’un geçmişiyle yüzleşmek zorunda kaldığı filmde Scarlett Johansson’un yanı sıra Oscarlı oyuncu Rachel Weisz, ve bu yıl Küçük Kadınlar filmiyle Oscara aday olan Florence Pugh de rol alıyor.

Wonder Woman 1984
Söz çizgi roman uyarlaması filmlerden açıldığında DC Comics’in büyük umutlar beslediği karakterlerden biri de Wonder Woman. Şu ana kadar Marvel’in gölgesinde kalan DC Comics, Wonder Woman serisinin ikinci filmiyle açılan farkı biraz olsun kapatmak isteyecek. Wonder Woman 1984, süper kahraman filmlerini seven izleyicilerin heyecanla beklediği bir film.

Ghostbusters: Afterlife
1984’teki ilk “Hayalet Avcıları” 80’lerin en iyi fantastik komedi filmlerinden biriydi. 1989’daki devam filmi de fena sayılmazdı. Uzun bir aradan sonra, 2016’da çekilen “Hayalet Avcıları” filmi ise tam bir fiyaskoydu. Serinin geleceği bu seneki filmin yapacağı gişe ve göreceği ilgiye bağlı.

Top Gun: Maverick
Hollywood’un eski hitleri yeniden canlandırma sevdasının son halkası, 80’leri kasıp kavuran Top Gun olacak. Açık söyleyelim biz bu filmi ilk duyduğumuzda şaka olduğunu düşünmüştük. Top Gun’ın bir devam filmi gerektirdiğine pek ikna olmasak da, umarız film gösterime girdiğinde hayranlarının beklentilerini karşılayabilir. (sebebi neydi ki)

Tenet
Yönetmen koltuğunda Christopher Nolan’ın oturuyor olması bile Tenet’i 2020’nin en heyecan verici aksiyon filmlerinden biri yapıyor. Uluslararası casusluk, zaman yolculuğu gibi konulara da değinen film, 2020’nin mutlaka izlenmesi gereken filmlerinden biri.

Fast and Furious 9
Hızlı ve Öfkeli serisi 2020 yılını da boş geçmeyecek. Aradan geçen 20 yıla rağmen hiç hız kesmeden yeni filmlerle karşımıza çıkmaya devam eden serinin son filminde aksiyon sahneleri hiç olmadığı kadar çılgın olacak gibi duruyor.

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.