Coco-Animasyon Sevenlere Disney&Pixar Filmi – BuMesele

Coco-Animasyon Sevenlere Disney&Pixar Filmi

Vizyon Tarihi: 19 Ocak 2018

Yönetmen: Lee Unkrich, Adrian Molina

Senarist: Lee Unkrich, Jason Katz

Müzikler: Un Poco Loco, Müzik, Germaine Franco, Sözler, Adrian Molina, Solistler, Anthony Gonzalez and Gael García Bernal

Yapım: Walt Disney Pictures, Pixar Animation Studios

Oyuncular (ses): Anthony Gonzalez (Miguel), Gael García Bernal (Hector), Benjamin Bratt (Ernesto de la Cruz), Alanna Ubach (mama İmelda)

Tür: Animasyon, Macera, Fantastik

Süre: 105 dakika

Coco – Eleştiri: 

Ekim 2017 de ilk olarak Meksika’da gösterime giren film bizden önce 57 ülkede gösterildi ve 19 Ocak 2018’de ülkemize geldi.Filmde, ailesi tarafından müzik dinlemesi dahi yasak olan 12 yaşındaki Miguel’in, hayranı olduğu Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz gibi müzisyen olma hayaline giden yolda başına gelen ilginç olaylar anlatılıyor. Ailesi ve hayali arasında kalan Miguel’in yaşadıklarını büyük bir keyif ve merakla izleyeceksiniz. Çizimler ve karakterler çok başarılı. Konu çok güzel ve oldukça farklı bir şekilde işlenmiş.

Ancak söylemeliyim ki yarı yıl tatili ile aynı zamana getirilen ve tanıtımlarında çocuk filmi olarak gösterilen film bana göre çocuk filmi değildi. En azından filmin dediği gibi 7+ yaşa dikkat edilmesi gereken bir film olduğunu söyleyebilirim.

Bunu düşündürten ilk neden, izlediğim salonda olan onlarca çocuğun sıkılması ve aradan sonra filme girmek dahi istememeleri. Aileleri ise tam tersine filmin sonunu merak eder olmuş ve ısrarla ikinci yarıya girmek istemişlerdi. Bu da çocuklara hediye olarak başlayan filmin zulme dönüşmesi demek oluyor, hem çocuklara hem diğer izleyicilere.Son söz: Film, 90. Oscar ödüllerine ‘En iyi Animasyon Filmi’ ve filmdeki Remember Me şarkısı ile de ‘En İyi Özgün Şarkı’ kategorilerinde aday oldu. Siz de animasyon türünü sevenlerdenseniz filmi kaçırmayın ilk fırsatta izleyin derim.

Hikaye:5 out of 5 stars (5,0 / 5)
Oyunculuklar:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Sunum:5 out of 5 stars (5,0 / 5)
KARAR:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.