CD Projekt Red Kurucusu Marcin Iwinski Cyberpunk 2077’deki Hatalardan Dolayı Özür Diledi – BuMesele

CD Projekt Red Kurucusu Marcin Iwinski Cyberpunk 2077’deki Hatalardan Dolayı Özür Diledi

Cyberpunk 2077’nin problemlerle dolu çıkışının ardından CD Projekt Red Kurucularından Marcin Iwinski bir açıklama yayınlayarak oyunculardan karşılaştıkları hatalardan dolayı özür diledi. Oyunun çıkışına doğru yaşanan gelişmeler hakkında bilgilendirme yapan Iwinski, açıklamanın devamında Cyberpunk 2077’ye gelecek güncellemelerin takvimi konusunda da bilgi verdi.

İşte Marcin Iwinski’nin söylediklerinden öne çıkanlar:

“PC platformundaki olumlu değerlendirme ve incelemelere rağmen, Cyberpunk 2077’nin konsol sürümü, istediğimiz kalite standardını yakalayamadı. Ben ve tüm liderlik ekibi yaşanan bu durum için çok üzgünüz ve bu videoyu yayınlayarak ben kamuoyu önünde yaşanan olumsuzlukların tüm sorumluluğunu üstleniyorum.”

“Lütfen, olanlardan dolayı geliştirici ekibimizi suçlamayın. Hepsi inanılmaz derecede yetenekli ve çalışkan insanlar. Son karar vericiler ben ve yönetim kurulumuzdur ve bu oyunu o haliyle yayınlamak bizim kararımızdı. Ancak inanın bana, asla böyle sorunların yaşanmasını istemedik. Güveninizi yeniden kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı garanti ediyorum. “

Iwinski açıklamasının devamında durumun içerden nasıl göründüğü ve oluşan hataların sebepleri hakkında daha detaylı bilgi verdi. CD Projekt Red kurucusu, Cyberpunk 2077’nin büyük ve komplike bir oyun olduğunu ve eski nesil konsolların sabit sürücülerindeki kapasite kısıtlamalarının yapmaya çalıştıkları oyun içi geliştirme ve düzeltmelerde kendilerini bir hayli zorladığını ifade etti.

Ayrıca yapılan düzeltmeler sonrası stüdyoda kendi yaptıkları testlerin gelişme gösterdiğini ve sonrasında yanılmış olsalar da ilk gün güncellemesi ile sorunları çözebileceklerini hissettiklerini ekledi. Son olarak Covid-19 kaynaklı sorunlardan ve evden çalışmanın yarattığı dezavantajlardan da bahseden Iwinski, CD Projekt Red olarak oyundaki hataları düzeltmeye devam edeceklerinin sözünü verdi.

Şu ana kadar 3 güncelleme yayınlayan şirket 10 gün içinde daha fazla hata ve çökmeyi giderecek bir güncelleme daha yayınlayacak. Sonraki haftalarda daha büyük güncellemelerin de olacağı ve ücretsiz indirilebilir içeriklerin de yıl içerisinde yayınlanacağı açıklandı. PS5 ve Xbox Series X için planlanan yeni nesil güncellemesi ise yılın ikinci yarısında yayınlanacak.

Yaşanan bütün sorunlar, oyun içi çökmeler ve hatalardan kaynaklanan para iadelerine rağmen, Cyberpunk 2077 şu ana kadar 13 milyon adet satarak 2020’nin en büyük oyunlarından biri oldu.

 

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.