Çift Aşamalı Temizlik Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır? – BuMesele

Çift Aşamalı Temizlik Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır?

Cildinizi tam anlamıyla temizlemek istiyorsanız çift aşamalı temizlik tam size göre. Peki nedir bu çift aşamalı temizlik (Double Cleansing)?

Cilt bakım rutininde ilk ve en önemli aşama temizlik aşamasıdır. Cildinizin gün içinde maruz kaldığı tüm kir, güneş kremi, suya dayanıklı dahil tüm makyajın derinlemesine temizlenmesi için çift aşamalı temizlik çok önemlidir. Çift aşamalı temizlik, meşhur Kore cilt bakımından gelmektedir.

Kullandığım ürünü incelemek için tıklayınız!

Çift Aşamalı Temizlik Nasıl Yapılır?

Bu cilt bakım rutinine göre, cildimizdeki kirlerin bazıları yağ bazlı, bazıları ise su bazlı temizleyiciler ile temizlenebiliyor.

İki aşamanın birinci adımı, yağ bazlı bir temizleyici ile cildin temizlenmesidir. İşin sırrı ellerin ve cildin kuru olmasıdır. Yağ bazlı temizleyici kuru ellere alınır ve cilde masaj yapılarak uygulanır. Göz, dudak, tüm ciltteki suya dayanıklı makyaj dahil tüm makyajınız ve güneş kremi kalıntıları temizlenir. Ilık su ile durulama yapılır ve ikinci aşamada cilt tipinize uygun bir su bazlı temizleyici ile tüm cilt bir kez daha yıkanıp durulanır. Su bazlı temizleyiciden en iyi faydayı almak için dikkat etmeniz gereken şey, ürünü 1 dakika cildinizde tutmaktır. Bir dakika cildinizi nazikçe yıkadığınızda çok daha iyi temizlenmiş bir cildiniz olacak. Bunu mutlaka uygulayın, farkı göreceksiniz!

Çift Aşamalı Temizliğin Yararları

  • Düzenli uygulandığında sivilce, siyah nokta, gözenek gibi cilt problemlerinin oluşmasını önler,
  • Cildi derinlemesine temizler,
  • Serum, ampul, nemlendirici gibi ürünlerin cilde etki etmesini hızlandırır.

Doğru Bilinen Yanlışlar
Yağ bazlı temizleyiciyi yağlı ve sivilceli ciltler kullanamaz: Hayır, bu konuda hiçbir şüpheniz olmasın. Yağlı, sivilceli, hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri rahatlıkla kullanabilir.

Kullandığım ürünü incelemek için tıklayınız!

Yağ bazlı temizleyici ile temizlik yaptım yeterli: Asla! yağ bazlı temizleyici her zaman ilk adımdır ve sonrasında su bazlı bir temizlik yapmak gereklidir. Aksi halde cildinizde sivilce oluşmasına neden olabilir.

Güneş Kremi gece cildimde kalırsa zarar vermez: Bu da çok sıkıntı veren bir konu. Güneş kremi günümüzde yaz kış kullanmamız gereken bir ürün ancak bir de bunun temizliği var. Güneş kremi iyi temizlenmediğinde sivilce yapma ihtimali çok yüksek bir ürün ve onu en iyi temizleyen şey yağ bazlı bir temizleyici.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.