Engellenen Twitter’a Nasıl Girebilirim? – BuMesele

Engellenen Twitter’a Nasıl Girebilirim?

Ülkemizin yaşadığı büyük deprem felaketi sırasında halkın haberleşebilmesi, depremzedelerin sesinin geniş kitlelere duyurulabilmesi ve yapılan yardımların organize edilebilmesinde en önemli uygulamalardan biri olan Twitter’in engellenmesi büyük tepki çekti.

Bilindiği gibi bu tip erişim engellerinin aşılmasında VPN uygulamaları akla gelen ilk çözümlerin başında geliyor. İsviçre merkezli ProtonVPN Twitter’a getirilen kısıtlamaların ardından yaptığı açıklamada VPN hizmetlerinin Türkiye’deki kullanıcıları için sonsuza dek ücretsiz olduğunu şu şekilde duyurdu:
“İnternete erişim sağlamak bir insan hakkıdır. Türkiye ve hükümetin, halkına özgür bilgi akışına erişim kısıtlaması uygulamaya çalıştığı her ülkedeki topluluğumuzu desteklemeye devam edeceğiz. VPN hizmetimiz sonsuza dek ücretsizdir: https://protonvpn.com/tr/free-vpn/

Telefonunuzda veya bilgisayarınızda bu linke tıklayarak: https://protonvpn.com/tr/free-vpn/ ücretsiz bir hesap açabilir; engellenen ve yasaklı sitelere erişim sağlayabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.