Erkenci Kuş’tan Ani Karar – BuMesele

Erkenci Kuş’tan Ani Karar

26 Haziran 2018 Salı akşamı ilk bölümü yayınlanan, başrollerini Can Yaman ve Demet Özdemir’in paylaştığı Erkenci Kuş, diğer dizilerden farklı olarak 1 yıldır kesintisiz olarak ekranlara geliyor. Tatil nedir bilmeyen dizi, sezonda Cumartesi yayınlanırken, yaz gelince yayın gününü Salı olarak değiştirdi. Ancak 2019 yaz dizilerinin birer birer ekranlara gelmeye başlaması ve 11 Haziran 2019 Salı akşamı Atv ekranlarında yayına giren ‘Kimse Bilmez’ dizisinin Erkenci Kuş’un karşısına gelmesi dizinin reytinglerini düşürdü.

Keremcem ve Öykü Kaya’nın baş rollerini paylaştığı dizinin Erkenci Kuş’u geçmesi, yapımcıları dizi ile ilgili yeni karar almaya zorladı.

Kararlardan biri yeniden senarist değişikliği oldu. Senaryosu; 17. bölüme kadar Ayşe Kutlu, İlker Barış ve Yeşim Çıtak tarafından yazılan dizi, 18. bölümden 39. bölüme kadar Aslı Zengin ve Banu Zengin Tak tarafından yazıldı. 40. bölümden sonra dizinin senaryosu Ayşe Üner Kutlu, Yeşim Çıtak, Yaşar Arak, Dilek İyigün, Erdem Açıkgöz tarafından yazılmaya başlanmıştı ki yaz sezonundaki düşük reytinglerin ardından senaristler tekrar değiştirildi. Dizinin senaryosunun Fethi Kantarcı ve Saygın Delibaş tarafından yazılacağı duyuruldu.

Alınan diğer karar da dizinin ilk bölümden başlayarak Star Tv ekranlarında tekrar verilmeye başlanması. Sizce Erkenci Kuş bu değişikliklerle Kimse Bilmez karşısında kaybettiği reytingleri geri alabilecek mi yoksa beklenenin aksine dizinin tekrarlarının hafta içi her gün yayınlanması izleyicide bıkkınlık mı yaratacak?

Konu ile ilgili görüşlerinizi yorum kısmında bekliyoruz. Videomuzu izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler. Yeni videolarda görüşmek üzere, hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.