Eurovision 2020’de Üstümüze Final Yağacak – BuMesele

Eurovision 2020’de Üstümüze Final Yağacak

Bu videoda sizin için bir sürprizimiz olacak ama önce çok önemli gelişmelerden bahsetmemiz gerekiyor.

Görünen o ki, iptal edilen Eurovision’un yerine yayınlanacak yarışma sayısı, başlangıçta tahmin ettiğimizden bile fazla olacak. Bu alternatif yarışmalarda şu ana kadar birincilik alan ülkeler Bulgaristan ve İzlanda. Bulgaristan’ın birinciliği Hollanda televizyonu OutTv’den gelirken, İzlanda’nın şimdiye kadarki 2 birinciliği Avusturya ve Finlandiya televizyonlarından geldi. Finlandiya televizyonu jürinin seçtiği bu birincinin yanında, halk oylaması ile başka bir birinci daha seçecek.

Daha önce bahsettiğimiz İsveç, Norveç, Avustralya ve Almanya gibi ülkelerin arasına Malta, San Marino, Estonya, Ukrayna ve Litvanya gibi ülkeler de katıldı. Şimdilik listeyi çok uzatıp kafa karıştırmak istemiyoruz ama alternatif şarkı yarışması düzenleyecek ülkeler bunlarla da sınırlı değil. Yeri geldikçe ve birinciler belli oldukça bunu sizlerle paylaşacağız.

Şimdi gelelim videonun başında bahsettiğimiz sürprize. BuMesele olarak bu programlardan çıkacak bütün birinciler belli olduktan sonra, bu birincilerin arasında bir “şampiyonlar şampiyonu” anketi düzenleyeceğiz, ve sizler kendi vereceğiniz oylarla bütün bu alternatif Eurovision’lardan birinci çıkan ülkelerin size göre en iyisini seçme şansı bulacaksınız. Bu bir finallerin finali, anketlerin en büyüğü olacak ve izleyicilerimiz olarak siz 2020 Eurovision sezonuna bizim açımızdan nokta koyan taraf olacaksınız.

Bu yarışmalardan birinci çıkan ülkeleri ankete eklerken tek bir kriterimiz olacak. Ülkelerin birincilerini tarafsızca seçtiğinden emin olmak için kendi ülkesindeki yarışmayı kazanan şarkıları oylamaya dahil etmeyeceğiz. Ankete girecek her şarkı başka ülkelerde düzenlenen bir yarışmayı kazanmış olmak zorunda olacak. Sonuçta bir şarkı eğer gerçekten iyiyse kendi ülkesi dışında da kazanabilmeli.

Anketten söz açılmışken, bilmeyenler için söyleyelim, sitemiz bumesele.com’da artık bir anketler bölümü var. Bu bölümü zaman zaman ziyaret edip anketlerimizde oy kullanabilir ve bundan sonraki bütün izleyici favorileri videolarında söz sahibi olabilirsiniz.

Kendi görüşlerimizi paylaştığımız videolar elbetteki devam edecek, ancak bundan sonra siz izleyicilerimizin görüşlerine de kanalımızda daha çok yer vermek istiyoruz. Yorumlarda bizden daha çok anket isteyen izleyicilerimiz vardı. Biz de bu yönde istekler artınca, anketlerin sayısını arttırmaya ve izleyici favorileri videolarına daha fazla yer vermeye karar verdik. Bundan sonraki hiç bir anketi kaçırmamak için sitemizdeki anketler bölümüne uğramayı ihmal etmeyin.

Şu anda oy kullanabileceğiniz aktif anketlerden bazıları “Eurovision Tarihinin En İyi Birincileri”, “Türkiye’nin En İyi Eurovision Şarkısı” ve “Azerbaycan’ın En İyi Eurovision Şarkısı”. Sizlerin vereceği oylarla şekillenecek olan izleyici favorileri videolarını hazırlamak için sabırsızlanıyoruz.

Son olarak geçtiğimiz gün topluluk sayfamızda sorduğumuz soruya doğru cevap veren izleyicimiz Meryem Karaca’yı tebrik ediyoruz. Biz “Türkiye’nin en iyi Eurovision şarkıları anketimizde şimdiye kadar hiç oy alamayan temsilcimiz kim” diye sorduğumuzda, Meryem Hanım doğru tahmini yapan ilk izleyicimiz oldu. Bu arada merak etmeyin biz bu videoyu hazırlarken Burak Aydos da sizlerden oy almayı başardı.

Konumuza dönecek olursak, video başlığında da değindiğimiz gibi önümüzdeki birkaç gün üzerimize final yağacak ve bir çok ülke 2020 Eurovision birincisi olacak. Sizce bu yarışmalarda en fazla birinciliği hangi ülke kazanacak?

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.