Eurovision 2020’ye Nokta Koyuyoruz – Yarışma Olsaydı Kim Kazanırdı? – BuMesele

Eurovision 2020’ye Nokta Koyuyoruz – Yarışma Olsaydı Kim Kazanırdı?

2020 Eurovision şarkı yarışması iptal edilmemiş olsaydı sizce yarışmayı kim kazanırdı? Bu sorunun cevabını biz kendimizce cevaplamaya çalışacağız ama önce 1 haftalık kısa anketimizin sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Eğer bu seneki videolarımızı takip ettiyseniz Eurovision’un iptaline giden süreçte neler yaşandığı hakkında bir fikriniz vardır. İptal edilen yarışmanın yerini tutmasa da bir çok ülke kendi alternatif yarışmasını ve oylamasını düzenleyerek bu seneki şarkılar arasında bir birinci seçmeye çalıştı. Biz de bu alternatif mini yarışmalarda ve oylamalarda birinci olan 5 şarkıyı aldık ve sizlere “bu 5 birincinin size göre en iyisi hangisi” diye sorduk.

Sözü çok uzatmadan işte sizlerin oylarıyla şekillenen “birincilerin birincisi” anketinin sonuçları.

5- İtalya / Diodato / Fai rumore (102 oy)
Beşinci sırada aslında bizi şaşırtmayan bir şekilde Diodato var. İtalya’nın şarkısına kimse kötü diyemez ama bu beşlinin arasından lider çıkma ihtimali en başından beri yoktu.

4- İzlanda / Daði & Gagnamagnið / Think About Things (106 oy)
İskandinav ülkelerinde kazanılmadık yarışma bırakmayan Dadi sizlerden pek ilgi görmedi. Anlaşıldı ki şarkıcının elde ettiği birincilikler izleyicilerimizi pek etkilememiş.

3- İsviçre / Gjon’s Tears / Répondez-moi (270 )
Güçlü sesiyle bütün Avrupa’yı etkileyen Gjon’s Tears tek tercihli bu ankette 270 izleyicimiz tarafından tercih edilmiş. Şarkıcının elde ettiği sonuç geçtiğimiz aylarda yaptığımız büyük izleyici anketindeki sıralaması ile tutarlılık gösterdi.

2- Litvanya / The Roop / On Fire (342 )
Büyük izleyici anketinde Azerbaycan’ın gerisinde kalıp ikinci olan Litvanya, burada da ikinci olmaktan kurtulamadı. Aradaki değişimi belki de bir önceki anketin çok seçenekli olmasıyla açıklayabiliriz.

Gelelim videonun başında değindiğimiz konuya ve eğer “Eurovision gerçekten yapılsaydı şampiyon kim olurdu” sorusuna. Bu soruya yanıt bulmak için Avrupa’da bizim dışımızda yapılmış büyük anketleri biraz incelemeye çalıştık. Sonuçlar aslında bizim yaptığımız anketlerden çok da farklı değil. Sizlerin burada ilk 2 sırada yer verdiğiniz Bulgaristan ve Litvanya bir çok ankette zirvede yer alan ülkeler oldular.

Son yıllarda bu kadar isabetli tahminler yapan bu anketin itibarı bizce bütün bahis oranlarından daha sağlam. Bahsettiğimiz anketi bu yıl ezici bir şekilde kazanan ülke Litvanya’ydı. Yıllardır Eurovision ile örtüşen sonuçlar veren bu ankete göre değerlendirirsek, eğer yarışma yapılsaydı büyük bir ihtimalle 2020’nin galibi Litvanya olacaktı. 

Tahminler bir yana gerçek sonucu hiç bir zaman öğrenme şansımız olmayacak. Siz de bu konudaki düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.