Eurovision 2021 – Her Şey Sil Baştan – Tüm Şarkılar Değişecek – BuMesele

Eurovision 2021 – Her Şey Sil Baştan – Tüm Şarkılar Değişecek

EBU 2020 Eurovision Şarkı Yarışmasının iptali sonrası bekleneni yaptı ve 2020 şarkılarının 2021’deki yarışmada kullanılamayacağını açıkladı. Bu seneki favori şarkılarını sahnede göremeyecek olan Eurovision severler için bu üzücü bir haber olsa da, yeni şarkılar piyasaya çıkmaya başladığında bu burukluk yerini heyecana bırakacaktır.

Eğri oturup doğru konuşalım, Eurovision sezonunun en büyük heyecanlarından biri, yeni şarkıların tek tek belli olmasını beklemektir. Bu seneki şarkılar ne kadar iyi olurlarsa olsunlar 1 sene sonra oldukça eskimiş olacaklardı.

2021’e yeni şarkılarla gitmek sanatçılar için biraz zorlayıcı olacak gibi görünse de, aslında kendilerini tekrar ispatlamak için de büyük bir fırsat. 2 sene üst üste çok iyi şarkı üretebilecek olanlar ister istemez daha fazla göze batacaklardır.

Seneye de bu seneki temsilcisi ile yola devam edeceğini açıklayan ülkelerin arasına Belçika, Bulgaristan ve İsviçre de katıldı. Bu ülkelerin arasında Bulgaristan bize göre en iyi şarkıya sahipti ve şarkının değişmesinden en büyük darbeyi onlar yiyecektir. Burada Gjon’s Tears ile ilgili fikrimizi tekrarlamak istiyoruz. Bizce onu yükselten faktör şarkısı değil, sesiydi. Sesi o kadar güçlü ki, seneye de hangi şarkıyı söylerse söylesin iddialı olacaktır.

EBU’nun açıklamasında öne çıkan bir diğer önemli nokta ise Eurovision 2020 yarışmacılarını onurlandıracak bir TV programından söz etmeleriydi. EBU bu programın bir yarışma olmayacağını özellikle belirtmiş olsa da, biz eğlence amaçlı sembolik bir oylamanın iptalden dolayı oluşan hayal kırıklığını tamamen sileceğini düşünüyoruz.

Burada biz bizeyiz, kimse kimseyi kandırmasın. Hepimiz biliyoruz ki, Eurovision finalinin en eğlenceli kısmı oylama bölümü. Evet şarkıların ve şarkıcıların sahneye çıkması bu koşullarda imkansız olabilir ama hiç bir felaket o 12 puanların komşu ülkelere bol keseden dağıtılmasını engelleyemez. Gelin şu sembolik oylama olayını gerçekleştirin, bu iş huzur içinde çözülsün.

Son olarak yeni bir yıl, yeni bir fırsat demek. Seneye her şey sıfırdan başlayacağına göre Türkiye’nin de başvuru yapma hakkı doğmuş oldu. Bakalım yetkililer bu konuda bir adım atacaklar mı!

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler. Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.