Litvanya Eurovision 2021 İçin Çalışmaya Başladı – BuMesele

Litvanya Eurovision 2021 İçin Çalışmaya Başladı

Litvanyalı yayıncı LRT 2021 Eurovision için 23 temsilci adayını açıkladı. Litvanya’nın 2021 Ulusal Yarışması Pabandom iš naujo iki eleme bir yarı final ve bir final olmak üzere dört gösteriden oluşacak.

Geçtiğimiz yıl 2020 Eurovision Yarışmasında ülkeyi temsil edecek olan “The Roop” bu yıl ulusal seçmelerde doğrudan finalde yarışacak. Diğer finalistler 22 şarkı arasından iki eleme ve yarı final yapıldıktan sonra belli olacak.

2004 yılından bu yana yapılan yarı finallerde toplam 9 kez finale kalmayı başaran Litvanya’nın bugüne kadar bir birinciliği yok. Ülkenin en iyi derecesi 2006 yılında Atina’da yapılan yarışmada LT United grubunun ” We Are The Winners” adlı şarkı ile aldıkları altıncılık olmuştur.

Bakalım geçtiğimiz yıl çok iddialı olan ve “On Fire” adlı şarkıları ile çok beğenilen grup The Roop bu yıl da ülkelerini temsil etmeye hak kazanabilecek mi!

2021’de ülkeyi temsil etmek için yarışacak olan katılımcılar

Aistė Brokenleg, Aldegunda, Be U, Black Spikes ft. Indrė Launikonytė, Donata Virbilaitė, Evelina Sašenko, Evita Cololo, Gabrielė Goštautaitė, Gabrielius Vagelis, Gebrasy, Gintarė Korsakaitė, Martyna Jezepčikaitė, Milita Daikerytė, Norbertas, Rapolas Meškauskas, Sunday Afternoon, Roop, Thomas Tumosa, Titas & Benas, Twosome, UnoBand, Voldemars Petersons

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.