Eurovision’da Bir Top Model – Birleşik Krallık’tan 3 Şarkı – Kuralar Çekildi – BuMesele

Eurovision’da Bir Top Model – Birleşik Krallık’tan 3 Şarkı – Kuralar Çekildi

Bugün 29 Ocak 2019, ve karşınızda Eurovision’dan son gelişmeler!

 • Çek Cumhuriyeti’nin temsilcisi Lake Malawi grubu oldu. Albert Černý tarafından 2013 yılında kurulan grup, yarışmada “Friend Of A Friend” adlı şarkıyı seslendirecek.
 • Avusturya’nın yayın kuruluşu ORF, Paenda’yı ülkenin Eurovision temsilcisi olarak seçti. Şarkıcı yarışmada önümüzdeki aylarda açıklanacak olan “Limits” adlı şarkıyı seslendirecek.

 • Ülkelerin hangi yarı finalde yer alacaklarının belirlendiği kura çekimi, 28 Ocak Pazartesi günü Tel Aviv sanat müzesinde gerçekleştirildi. Kura çekiminin yanısıra, ev sahibi şehir sembolü Lisbon’tan Tel Aviv’e devredildi.
 • İlk yarı finalden beri kazananı belli olan bir yarışma hissi veren Destination Eurovision’da sürpriz yok. Fransa da temsilcisini belirleyen ülkelerin arasına katıldı. Ülkeyi Tel Aviv’de Bilal Hassani temsil edecek.
 • 2019 Eurovision Şarkı Yarışmasının sunucuları belli oldu. (Bar Refaeli, Erez Tal, Assi Azar ve Lucy Ayoub)
  Bu isimlerin arasında en çok dikkat çeken, şüphesiz dünyaca ünlü İsrail’li süper model Bar Refaeli oldu.
 • Makedonya’nın temsilcisi Tamara Todevska oldu. Eurovision’a daha önce vokalist olarak 2 kez ve grup olarak 1 kez katılan şarkıcı, 2019’da yarışmada solo performansı ile sahne alacak.
 • Malta’yı Eurovision’da Michela Pace temsil edecek. Şarkıcı Malta’da bu sene ilk kez yayınlanan X Factor yarışmasını kazanarak yarışma biletini cebine koydu. Michela’nın seslendireceği şarkı ileri bir tarihte belli olacak.
 • Norveç’in yayıncı kuruluşu NRK de adaylarını açıkladı. (Adrian Jørgensen, Anna-Lisa Kumoji, Carina Dahl, Chris Medina, D’Sound, Erlend Bratland, Hank Von Hell, Ingrid Berg Mehus, KEiiNO, Kjetil Mørland) Ülkenin Eurovision temsilcisinin seçileceği “Melodi Grand Prix” 2 Mart’ta gerçekleştirilecek.
 • Romanya’da Ulusal seçmelerde ilk yarı finalden finale kalan 6 isim belli oldu. 2. yarı final 10 Şubat’ta yapılacak.
  TrooperDestin,
  Teodora DinuSkyscraper,
  Dya & Lucian Colareza – Without You (Sin Ti),
  Vaida – Underground,
  Claudiu Mirea – We Are The Ones,
  Bella Santiago – Army Of Love
 • Letonya’da da ilk yarı final sonrası finale kalan 4 isim belli oldu: Samanta Tina, Edgars Kreilis, Aivo Oskis ve Laime Pilnīga. Bu 4 isim ikinci yarı finalden geleceklerle birlikte, 16 Şubat’taki finalde tekrar karşımıza çıkacak.
 • Ulusal finalde yarışacak adaylarını açıklayan ülkelere Slovenya, İzlanda ve Gürcistan da katıldı. Slovenya’nın Eurovision temsilcisinin belirleneceği yarışma, 16 Şubat’ta yapılırken, İzlanda ve Gürcistan’ın finalleri 2 Mart’ta olacak.
 • Birleşik Krallık 2019 Eurovision’da ülkeyi temsil etmeye aday 3 şarkıyı belirledi. Şarkıların her biri 2’şer farklı aday tarafından farklı tarzlarda yorumlanacak. Jüri, performanslar sonrası her şarkının bir versiyonunu ve kimin seslendireceğini seçecek ve finale kalan 3 aday halk oylamasına sunulacak. İşte karşınızda 8 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan “Eurovision: You Decide”ta sahne alacak 6 aday:

Sweet Lies; Anisa ve Kerrie Anne,
Bigger Than Us; Holly Tandy ve Michael Rice
Freaks; Jordan Clarke ve Maid

Videomuzu izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.