Eurovision’da Sonuncu Olmasına Şaşırdığımız 10 Şarkı! – BuMesele

Eurovision’da Sonuncu Olmasına Şaşırdığımız 10 Şarkı!

Eurovision Şarkı Yarışması dünya çapında takip edilen ve ilgi uyandıran büyük bir gösteri. Elbetteki katılan bütün ülkeler kazanma amacı taşıyorlar ama bize göre kazanmaktan daha önemli olan bir şey varsa, o da bu renkli gösterinin bir parçası olmak. Yarışmayı son sırada bitirmek tabi ki hiç bir ülkenin arzulamayacağı bir durum ama bütün şarkılar mükemmel dahi olsa birileri kazanmak, birileri de sonuncu olmak zorunda.

Bu bölümümüzde Eurovision şarkı yarışmasında sonuncu olmayı hiç hak etmeyen şarkılara yer veriyoruz. Siz de beğendiğiniz sonuncuları yorum kısmında bizlerle paylaşın.

İyi seyirler.

10 Numara: 2009 Finlandiya
Waldo’s People / Lose Control
Kabul ediyoruz, 2009’daki yarışmayı son sırada bitiren Finlandiya’nın şarkısı müzikal bir gövde gösterisi sayılmazdı, ancak nakaratı oldukça akılda kalıcıydı.

9 Numara: 1979 Belçika
Micha Marah / Hey Nana
Belçika’lı şarkıcının seslendirdiği “Hey Nana” da yarışmada son sırada yer almayı haketmeyen şarkılardan biriydi.

8 Numara: 1987 Türkiye
Seyyal Taner ve Lokomotif / Şarkım Sevgi Üstüne
Seyyal Taner’in bu şarkısıyla ilgili yorumumuz kısa ve net: Dansı, neşesi ve enerjisiyle, sadece eğlence faktörü bile bu şarkının daha üst sıralarda yer alması için yeterli olmalıydı.

7 Numara: 1994 Litvanya
Ovidijus Vyšniauskas / Lopšinė Mylimai
Litvanya da Eurovision’da sonuncu olma talihsizliğini yaşayan ülkelerden. Birinci olmak kadar, sonunculuk da işin doğasında var, ancak bu şarkının sıfır çekmeyi hakettiğini düşünmüyoruz.

6 Numara: 2018 Portekiz
Cláudia Pascoal / O Jardim
2018 birbirinden iyi şarkıların olduğu bir yıldı. Sonuncu kim olursa olsun haketmeyecekti ama Portekiz’in ev sahibi ülke olarak sempati oylarını bile alamaması oldukça şaşırtıcıydı.

5 Numara: 1996 Finlandiya
Jasmine / Niin Kaunis On Taivas
Sırada nasıl sonuncu olduğuna anlam veremediğimiz şarkılardan bir başkası var. Eurovision’da en çok sonuncu olan ülkelerden biri olan Finlandiya 1996’da son sırayı kesinlikle haketmemişti.

4 Numara: 2004 Norveç
Knut Anders Sørum / High
2018 itibarıyla Eurovision’da en çok sonunculuğu bulunan ülke olan Norveç’in 2004 temsilcisi, son sırayı kesinlikle haketmeyen şarkılardan.

3 Numara: 2015 Almanya
Ann Sophie / Black Smoke
Yine bir sıfır puan ile sonunculuk vakası. Almanya’nın bazıları hakedilmiş, çok sayıda sonunculuğu var, ancak 2015’te sıfır çekmeyi haketmediği de ortada.

2 Numara: 2013 İrlanda
Ryan Dolan / Only Love Survives
Eurovision’u şimdiye kadar en çok kazanan ülke olan irlanda’nın 2013’te elde ettiği sonunculuk, Eurovision tarihinin en hakedilmemiş sonunculuklarından biri olabilir.

1 Numara: 1975 Türkiye
Semiha Yanki / Seninle Bir Dakika
Bu şarkının sonuncu olması Türkiye’nin değil, Eurovision’un ayıbıdır dersek abartmış olmayız. “Seninle bir dakika” dönemin politik koşullarına kurban giden bir klasik.

İzlediğiniz ve fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Bir başka videoda görüşmek üzere. Hoşçakalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.