Gerçekten “Geççek” mi? Şarkı Olmuş mu? – BuMesele

Gerçekten “Geççek” mi? Şarkı Olmuş mu?

“Eurovision’a doğru” programımızın 3. bölümünü hazırladığımız sırada Tarkan öyle bir şarkı yayınladı ki, Eurovision heyecanına kısa bir ara vermek zorunda hissettik. Şarkı üstüne şarkı yorumladığımız bu kanalda, Tarkan’ın gündeme bomba gibi düşen şarkısını görmezden gelmek olmazdı.

Öncelikle bu şarkının hem müziğini, hem de sözlerini çok beğendiğimizi peşinen söyleyelim. Bizce şarkı, adını Türk pop müziği tarihine altın harflerle yazdırmakla kalmadı, yıllar sonra yapılacak belgesellerdeki yerini bile garantiledi. Şarkı hem ülkemiz, hem de dünya için öyle bunalımlı bir zamanda piyasaya çıktı ki, şarkıyı kim, nerede, hangi koşullarda dinlerse dinlesin, mutlaka kendisinden bir şeyler bulacaktır. Elbette ki, isteyenler politik bir marş olarak da değerlendirebilir, ancak “Geççek” bizce onun çok ötesinde bir şarkı.

Covid’ten mi bunaldınız? Geççek! Ekonomik sıkıntılarınız mı var? Geççek! Sevgilinizden mi ayrıldınız? Geççek! Öğrencisiniz ve sınavlardan mı bunaldınız?  Geççek! Emin olun, Tarkan’ın şarkıda söylediği gibi her şey “Geççek”. Bu şarkı içinde bulunduğumuz bu günlerde hit olmakla kalmayacak, bundan sonra uzun yıllar boyunca, sıkıntımız ne olursa olsun, dönüp moral bulmak için dinleyebileceğiniz bir şarkı olacak.

Uzun süredir eski albümlerinin tadını yakalayamayan Tarkan, sonunda 90’lı yıllardaki hitlerini aratmayacak bir şarkıyla geri döndü. Bizce “Geççek” şimdiden Tarkan’ın kariyerinin en önemli şarkılarından biri oldu.

Sizler de şarkıyla ilgili düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşın.

Yeni oyun kanalımız BuOyun’un 1000 aboneye ulaşabilmesi için desteğinizi bekliyoruz. Kanal 1000 aboneye ulaştığında verdiğiniz desteğe teşekkür olarak sizler için özel bir Eurovision videosu yayınlayacağız. Kanalın linkini açıklama kısmında bulabilirsiniz.

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler. Kanala abone olduğunuzda yayınladığımız videolardan anında haberdar olmak için bildirim ziline tıklamayı, ayrıca Youtube uygulama ayarlarından bildirimlere izin vermeyi unutmayın. Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.