Samira Efendi’ye Bir Son Dakika Uyarısı! – BuMesele

Samira Efendi’ye Bir Son Dakika Uyarısı!

Aslında bu videoda bahsedeceğimiz konuyu sitemizde bir yazı olarak yayınlamıştık. Ancak yazının Azerbaycan’la ilgili kısmını yapıcı bir eleştiri olarak video haline getirmek istedik. Umuyoruz Samira Efendi veya ekibinden biri bu videodaki uyarıları dikkate alır. Eğer yazının tamamını okumak istiyorsanız açıklama kısmındaki linke tıklayabilirsiniz. Şimdi gelelim konumuza ve Azerbaycan’la ilgili yorumlarımıza!

Öncelikle Samira Efendi’nin sesi muhteşem. Şarkıcının sesine ek olarak, doğal bir sahne yeteneği var ve bizce bu çok büyük bir artı. Ancak performansın sunumunda öyle bir problem var ki, bizce mutlaka düzeltilmesi gerekiyor. Bu bazılarına önemsiz bir detay gibi gelebilir ama Eurovision’un özellikle son yıllarda sunum konusunda geldiği noktayı dikkate aldığımızda, Samira’nın finale çıkma şansını ciddi şekilde etkileyebilecek bir durum.

Samira Efendi nasıl böyle bir hata yaptı ve hiç mi uyaran olmadı bilmiyoruz ama bize göre dansçılarını mutlaka değiştirmesi gerekiyor. Şöyle ki, arkasında dans eden kızların tamamı kendisinden daha uzun boylu ve Samira sahnede adeta kayboluyor. Bu kadar yetenekli bir sesin görsel olarak da daha çok dikkat çekmesi için mutlaka kendisinden daha kısa boylu dansçılarla sahneye çıkması gerektiğini düşünüyoruz.

Samira’nın kısa bir süre önce Azerbaycan’da bir TV programında sergilediği Cleopatra performansındaki dansçılar daha iyi bir tercih olabilirdi.

Bu dakikadan sonra dansçıları değiştirme şansı var mı bilmiyoruz ama yoksa bile mevcut dansçıları Samira’nın birkaç adım gerisine alarak dikkati şarkıcının üzerine çekmek mümkün olabilir diye düşünüyoruz. Dansçıların giyeceği ayakkabıların topuk boylarını kısaltmak da bir çözüm olabilir. Umarız Samira bu eleştirileri görüp gereken değişiklikleri yapabilir.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığını için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.