Giderim Var Uygulaması Nedir, Ne İşe Yarar – BuMesele

Giderim Var Uygulaması Nedir, Ne İşe Yarar

Zaman zaman kullandığım uygulamalar ile ilgili görüşlerimi de sizlerle paylaşmayı seviyorum biliyorsunuz. Bu yazıya konu olacak olan uygulama “Giderim Var”.

Çevremdeki insanlara tavsiye ettiğim bu uygulamayı Mart 2019 döneminden beri kesintisiz olarak kullanıyorum. Peki nedir bu “Giderim Var” uygulaması,  ne işe yarar, kullanımı kolay mı, sürdürülebilir mi, ücretli mi gibi aklınıza gelebilecek soruların cevabına.Bu bir kişisel ‘bütçe’ uygulaması. Bir mali müşavir olarak gelir gider takip etmeyi kendi adıma seviyorum. Ancak tabi ki bir işi yapmak için çok da sevmeye gerek olmayabilir, bazen sevmediğimiz şeyleri de yapmak durumunda kalabiliyoruz öyle değil mi?

Siz de gelir ve giderlerinizi takip etmek, kazandığım para nasıl oluyor da ayın ortasına gelmeden tükeniyor diye düşünüyorsanız ve bütçenizi yapmak, giderlerinizi kontrol altına almak istiyorsanız bu uygulamanın telefonunuzda olması çok faydalı olacaktır.

Kullanımı son derece kolay bir uygulama, Türkçe olması da ayrıca güzel. Dönem dönem bu tarz uygulamalar kullanmış olsam da bu uygulama kadar düzenli takip edebildiğim daha önce olmamıştı.  Uygulamayı akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz gibi web üzerinden de kullanabiliyorsunuz. Ancak ben sadece telefon üzerinden kullanıyorum. Web üzerinden kullanımda bazı ekstra özellikleri olduğu için ilk 45 gün ücretsiz sonra ücretli paket fiyatları yazıyordu sitesinde. Hem bilgisayardan takibi bana göre zor hem de ücretli bence gerek yok. Neticede israftan uzak durmak, giderlerimizi kontrol etmek için kullanmak istediğim bir uygulamaya da para ödeyip durup dururken bir ‘gider’ kalemi daha eklemeye gerek yok değil mi 🙂Ulaşım, fatura, eğitim, eğlence, yemek, hediye/bağış, sağlık, çocuklar, kişisel bakım, alışveriş,seyahat/tatil, borç ödemesi, giyim ve diğer başlıklı kategorilerinden oluşan bu uygulamada neler yapabilirsiniz?

Şablonlar oluşturabilir ve genel olarak yaptığınız giderleri her defasında yazmak yerine oluşturduğunuz kısa yollarla ekleyebilirsiniz.

Taksitli alışverişleriniz varsa onlar ile ilgili ‘tekrar eden’ harcamalar olarak düzenleme yapabilirsiniz.

Fatura, aidat takibini yapabilirsiniz.

Gelir gider hesaplarınızı takip ederek, fuzuli harcamalarınızı fark ederek, tasarruf yapabilirsiniz.

Gün içinde sürekli elimizin altında olan telefonlarımızda kullanabileceğimiz bu uygulama, oldukça kullanışlı, kullanımı kolay ve yararlı bir uygulama diyebilirim. Bir de arada sırada uygulamadan gelen bildirimler var ki, kendini para harcamaktan alıkoyamayanlar için çok yerinde olduğunu düşünüyorum.Siz de hesabımı bileyim diyorsanız, telefonunuza yükleyip denemekten zarar gelmez. Faydasını göreceğinizi düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar yorumlarını yazabilir, başka merak  eden arkadaşlarla deneyimlerini yorum kısmında paylaşabilirler. Görüşmek üzere…

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.