Dolap Uygulaması Yenilikler ve Değişimler – BuMesele

Dolap Uygulaması Yenilikler ve Değişimler

Bir süredir kullandığım bu uygulama ile ilgili deneyimlerimi, geçtiğimiz yıl ‘Dolap Kullanıcıları Bunları Biliyor musunuz?’ başlıklı yazımda paylaşmıştım. Telefonlarınıza indirip ikinci el eşyalarınızı kolaylıkla satabileceğiniz, uygun fiyatlı temiz ürünler bulabileceğiniz uygulamalardan biri olan ‘Dolap’taki yeni özellikleri ve bazı değişiklikleri yeni bir yazıda sizlerle paylaşmak istedim.Bu yenilikler ve değişimler neler?

  • Ürününüzü beğenenlere teklif verme özelliği geldi. Teklif verme sayısı günde 5 ile sınırlı. Beğenilen ürününüze tıklayın ve en alta doğru inin. Size kendi dolabımdan örnek vererek göstermek istiyorum.Kalp işaretinin ‘Beğenenlere Özel Teklif Ver’ kısmına tıklıyor ve indirimli fiyatınızı yazıp gönder tuşuna basıyorsunuz.Bu fiyat sadece 24 saatliğine geçerli oluyor ve ürünü beğenenlere bildirim gidiyor.Bir diğer güzellik, 24 saat için dolabınızdaki 1 ürünü öne çıkarıp daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz.
  • Yenilikler dışında değişmiş bazı detaylar da var. Dolap uygulamasının sevdiğim özelliklerinden biri olan, PTT, Sürat ve Yurtiçi kargolardan ücretsiz gönderim imkânı kalktı. PTT ile anlaşmasını da kaldıran uygulama artık Sürat ve Yurtiçi Kargo ile çalışıyor. (Aralık ayında tekrar PTT kargo ile anlaşıldı). Ürünün kargosunu alıcı ya da satıcı ödeyebiliyor. Satıcı iseniz, açıklanan 2,99 TL’lik kargo ücreti komisyon ve kargo ücreti olarak kazancınızdan düşüyor, kalan tutar satış sonunda hesabınıza yatıyor. Alıcı iseniz alış fiyatınızın üzerine kargo ücreti ekleniyor ve kargoyu alırken parasını ödemekle uğraşmamış oluyorsunuz.
  • Bir başka değişiklik de diğer uygulamalardan çok önde olan satışlardaki komisyon oranı. İlk yazımda anlattığım gibi; 49,99 TL’e kadar %15, 50 TL-299 TL arası %13, 300 TL-999 TL arası %10 ve 1000 TL üzerine %8 olarak azalan oran şeklinde belirlenmiş iken; Satışlarda oranlar artık 999,99 TL’ye kadar %17, 1000,00 TL ve üzeri %10 olarak gerçekleşiyor. *(Ekim 2019 tarihinde yaptığım satışta gördüm ki tutar sınırı koymadan her satıştan alınan komisyon oranı %10 olarak güncellenmiştir.)

Yakın zamanda tüm bu uygulamaları karşılaştırdığım yazımı da sizlerle paylaşacağım. Hoşça kalın.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.