İsrail’in 2021 Eurovision Şarkıları Belli Oldu – BuMesele

İsrail’in 2021 Eurovision Şarkıları Belli Oldu

İsrail’in resmi yayıncı kuruluşu KAN Eden Alene’in Eurovision’da seslendireceği şarkıyı seçmek için harekete geçti. Kısa bir süre önce Eurovision’a aday dokuz şarkı yayınlayarak oylamaya sunan kanal, ilk aşamada bu şarkıları üçe indirecek ve seçilen 3 şarkı Ocak 2021’de özel bir ulusal seçim programında yarışacak. Program sonunda en çok oy alan şarkı İsrail’in 2021 Eurovision şarkısı olacak.Kanala Eden Alene’in Eurovision’da seslendirmesi için 200’ün üzerinde şarkı gönderildiği açıklandı. İlk elemede seçilen 9 şarkının orijinal taslak versiyonları KAN’ın web sitesinde çevrimiçi olarak dinlenebilir.

13 Aralık 2020 tarihine kadar halk, 9 aday şarkı arasından 2 favori seçerek finale gönderebilecek. Üçüncü aday şarkı bir iç komite tarafından seçilecek. Seçilen 3 şarkı 3 Ocak 2021’de açıklanacak. Eden Alene, seçilen 3 şarkının kayıtlarını gerçekleştirecek ve bu şarkılar 3 Ocak 2021’den sonra son bir oylamaya sunulacak.

Eden Alene, 2019’da İsrail’in ulusal seçim programı “The Next Star for Eurovision”da İsrail’i Eurovision 2020’de temsil etmek üzere seçilmişti. Yarışmanın pandemi sebebiyle iptali sonrasında KAN, Eden Alene’nin ülkeyi 2021 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmesine karar vermişti.

İsrail Eurovision Şarkı Yarışmasına bugüne kadar 42 kez katılmış ve dört birincilik almıştı. Aday olan dokuz şarkı şu anki düzenlemeleri ile bize göre geçtiğimiz yılın şarkısının gölgesinde. Bakalım bu yıl Alene için hazırlanan şarkılardan hangisi seçilecek ve bu şarkı İsrail’e yeni bir birincilik getirmeye yetecek mi?

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.