İzlenmek İçin Bunu da Yaptı – BuMesele

İzlenmek İçin Bunu da Yaptı

İstanbul dün akşam süper kupaya ev sahipliği yaparken, sahaya dalarak maçın önüne geçmeye çalışan “deli mi ne” isimli YouTuber, kısa süreliğine de olsa maçı durdurup ilgi çekmeyi başardı. Kanalında daha önce de izlenmek ve abone sayısını arttırmak için yapmayacağı şey olmadığını kanıtlayan YouTuber, bu kez daha önce defalarca yapılmış bir numaraya başvurdu ve Rus YouTuber Vitaly Zdorovetskiy’i andıran bir olaya imza attı.

Vitaly, önce dünya kupası finalinde, daha sonra da NBA finalinde sahaya girmiş ve bu anları kameraya alarak “bakın sahaya nasıl girdim” temasıyla kanalında yayınlamıştı. Kız arkadaşının şampiyonlar ligi finalinde sahaya girmesinde de parmağı olan Vitaly’nin, bu işlerin getirdiği reklamın uzun süre kaymağını yemesi, Türk YouTuber’in dikkatinden kaçmamış olacak ki, olayın benzerini Türkiye’de gerçekleştirmeye karar verdi.

Ancak, evdeki hesap çarşıya uymadı ve yurtdışında gülüp geçilen, hatta uygulayıcısına prim yaptıran olay, Türkiye’ye uyarlanınca ters tepti. En azından kısa vadede öyle görünüyor. Böyle bir finalin Türkiye’de yapılıyor olmasından memnuniyet duyan milyonlarca Türk izleyicisi, ünlü YouTuber’ın bu davranışı karşısında büyük bir linç kampanyası başlattı. Olaydan beri abone kaybetmekte olan kanalın sonunda yine kârlı çıkacağını düşünsek de, gelen tepkilerin oldukça yüksek olduğu ortada.

Muhtemelen “Süper Kupa’da sahaya nasıl daldım” tarzında bir video planlayan YouTuber’ın, gelen bunca tepkiden ve sosyal medya lincinden sonra bu videoyu yayınlamaya cesaret edip etmeyeceğini merak ediyoruz. Abone sayısı bu kadar hızlı düşmeye devam ederse, sanıyoruz planlarda ufak bir değişiklik olacak ve “sahaya nasıl daldım” videosundan önce, alelacele bir özür videosu gelecektir. Ya da bir bakmışsınız ‘sahaya nasıl daldım’ temalı videoyu İngilizce çekip dünyaya açılmış.

Videomuzu izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.