Kimse Bilmez Dizisinde Akıl Almaz Sahne-Dizinin Reytingleri – BuMesele

Kimse Bilmez Dizisinde Akıl Almaz Sahne-Dizinin Reytingleri

Yaz sezonunun gelmesi ile bir bir başlayan yaz dizilerinden biri de 11 Haziran Salı akşamı Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan ‘Kimse Bilmez’ oldu.

Oyuncu kadrosunda, Keremcem, Özgü Kaya, Engin Hepileri, Burak Serdar Şanal, Zeynep Elçin, Özlem Başkaya, Zehra Yılmaz, Ferdi Kurtuldu, Kubilay Penbeklioğlu, Selda Özbek, Yiğit Koçak, Hakan Altıner, Burak Haktanır, Onur Dikmen, Mehmet Ali Kaptanlar, Timur Ölkebaş ve Adnan Biricik gibi oyuncuların  yer aldığı dizi, ilk bölümü ile totalde 4. AB’de 6. olmuştu. İkinci bölüm fragmanında seyirci karşısına çıkan usta oyuncu Ahmet Mekin dizide Tuğrul Baba karakterine hayat veriyor.Senaryosunu Hasan Burak Kayacı’nın kaleme aldığı Kimse Bilmez dizisinin yönetmenliğini Kartal Çidamlı ve U. Hakan Eren yapıyor. Yaz boyunca aynı gün Star ekranlarında yayınlanacak olan Erkenci Kuş’un 11 Haziran akşamı yayınlanmayışı dizinin şansı olmuştu. Ali ve Sevda’nın hikayesini konu alan ve bu şansı değerlendiren dizi, 18 Haziran akşamı yayınlanan 2. bölümü ile en büyük rakibi Erkenci Kuş tehlikesini geride bırakarak hem AB’de hem totalde 2. oldu.

Aksiyon sahneleriyle seyircinin beğenisini kazanan dizi, ikinci bölümde yer alan trafik ışıklarına müdahale sahnesiyle de çok konuşuldu. Sevda’yı Pilot ve Uygar’dan kaçırmaya çalışan eski istihbarat çalışanı Ali Hoca, tabletindeki bir programı kullanarak trafik ışıklarına müdahale etti. Bu sahnenin gerçekliği ile ilgili açıklama ise Adli Bilişim Uzmanı ve Öğretim Görevlisi Mustafa Sansar’dan geldi. Sansar, “Bu tarzda başarılı bir sahnenin çekildiğine daha önce bir Hollywood filminde de rastlamıştım. Gerçek hayatta da gerekli durumlarda bu tarzda bir müdahale yapılabilir. Güvenlik güçlerinin gerekli gördüğü yerlerde toplum faydası için bu tarz siber müdahaleler yaptığı bilinmektedir. Dizide de izlediğim kadarıyla, devlet için çalışmış birinin güvenlik sebebiyle trafik ışıklarına müdahale sahnesi başarıyla yansıtılmış” dedi.

Sizce Kimse Bilmez, Erkenci Kuş’a karşı ikinci haftada elde ettiği başarıyı devam ettirebilecek mi?

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.