Samira Efendi Bombayı Patlattı! Azerbaycan’ın 2021 Eurovision Şarkısı Mata Hari Yayınlandı! – BuMesele

Samira Efendi Bombayı Patlattı! Azerbaycan’ın 2021 Eurovision Şarkısı Mata Hari Yayınlandı!

Büyük bekleyiş sona erdi ve Samira Efendi sonunda bombayı patlattı. Şarkı ilk duyduğumuz anda içimizde tatlı bir heyecan yaratmayı başardı. Geçen sene Efendi’nin Cleopatra’dan daha iyisini yapabileceğini söylemiştik. Mata Hari’nin yayınlanması ile gördük ki şarkıcı kendisinden beklediğimizi başarmış. Yarışmada nasıl bir sonuç elde edeceğini elbette ki şimdiden kestiremeyiz ancak biz bu şarkıyı kesinlikle Cleopatra’dan daha çok sevdik.

Şarkı Cleopatra’ya kıyasla Azerbaycan ve Türk melodilerini daha fazla kullanıyor. Eurovision şarkılarının her geçen gün yerelliğini yitirdiği ve tek tipleşmeye başladığı bir ortamda bizce bu çok olumlu bir gelişme. Şarkıcı bu oryantal melodileri iyi bir performansla birleştirebilirse Rotterdam’da rakiplerine karşı adil olmayan bir avantaj elde edebilir. Bizce Mata Hari sahneyi birbirine katacak potansiyele sahip. Geçen yıl Cleopatra’da olduğu gibi bu da sahnede görmek için sabırsızlandığımız bir şarkı.

Geçen sene tarihteki en güçlü kadınlardan biri olan Cleopatra suretinde karşımıza çıkan Samira Efendi, bu sene de tarihteki en tartışmalı kadınlardan biri olan Mata Hari olarak karşımıza çıktı. Biz de güçlü kadınları canlandırarak yola koyulan Efendi’ye “Güç seninle olsun” diyoruz.

Sizler bu şarkıyı beğendiniz mi? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Videomuzu izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.