Samira Efendi’yi Beklerken! ESC 2021’de Şarkılar Belli Olmaya Devam Ediyor – BuMesele

Samira Efendi’yi Beklerken! ESC 2021’de Şarkılar Belli Olmaya Devam Ediyor

Bahsedecek çok konu var ama başlamadan önce Türkiye’nin en iyi Eurovision şarkıları anketimizi son kez hatırlatmak istiyoruz. Bu video yayınlandığı sırada ankette oy kullanmak için sadece birkaç saatiniz kalmış olacak. Eğer favori şarkınızın birinci olmasını istiyorsanız açıklama kısmındaki linke tıklayın ve size göre Türkiye’nin en iyi Eurovision şarkısı için oy kullanın. Sonuçlar çok yakında kanalımızda bir video ile sizlerin karşısında olacak. Bu hatırlatmanın ardından gelelim gündemimize.

Eurovision 2021’de Azerbaycan’ı temsil edecek şarkının belli olmasına yaklaşık bir ay kala, Samira Efendi’nin seslendireceği 6 şarkının isimleri açıklandı. Geçen sene iddialı sayılabilecek Cleopatra şarkısını seslendiren şarkıcının bu sene de iyi bir şarkıyla karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Tabi biz Samira Efendi’nin şarkısını beklerken Avrupa’nın 4 bir yanında Eurovision’a katılacak diğer ülkeler de boş durmuyorlar. İsveç’te Melodifestivalen, Norveç’te Melodi Grand Prix heyecanı hafta hafta finale yaklaşırken, Danimarka’da da aday şarkılar belli oldu.

Ulusal finaller söz konusu olduğunda Avrupa’da Melodifestivalen’den daha büyük bir yarışma bulmanız imkansız. Haftalara yayılan organizasyonun büyüklüğüne baktığımızda Melodifestivalen’i kazanmanın Eurovision’u kazanmaktan çok daha zor olduğunu söyleyebiliriz. Şu ana kadar yayınlanan şarkılar yarışın bu sene de çok çetin geçeceğini gösteriyor.

Geçen seneki bir numaralı favorimiz Dotter’a ayrı bir parantez açmak gerekirse; bu seneki şarkısını “Bulletproof” ayarında bulmadığımızı söyleyebiliriz. Ancak yine geçen seneden yola çıkarak konuşursak, Dotter’ın yapacağı sahne şovuyla, şarkıya seviye atlatma ihtimalini de göz ardı edemeyiz.

Ulusal finallerdeki tüm şarkılara ayrı ayrı değinmemize imkan yok ancak bu videonun sonunda Danimarka ve Hırvatistan da dahil olmak üzere ulusal finallerden en beğendiğimiz şarkıları sizlerle paylaşacağız.

Eurovision finalinde yer alması kesinleşen şarkılardan The Roop’un seslendireceği Discoteque ile ilgili yorumumuzu daha önceki bir videomuzda detaylı olarak sizlerle paylaşmıştık. Aynı şeyleri tekrar etmeye gerek yok. Şarkı bizce 2021 Eurovision’da şu ana kadarki en iddialı şarkı. Rotterdam’da yarışacağı kesinleşen şarkılar arasında yaptığımız sıralamayı da bu videonun devamında bulacaksınız.

Ukrayna’nın Go_A grubu birbirinin benzeri 3 şarkı arasından yapılan seçim sonrası yarışmaya “Shum” ile katılacak. Geçen seneki şarkının da fanı değildik ancak bu şarkıyla kıyaslayınca “Solovey” bize daha sempatik gelmeye başladı. Ukrayna genelde finale çıkma konusunda sıkıntı yaşayan bir ülke değil ama tüm şarkılar belli olduktan sonra bu sene işleri biraz zorlaşabilir.

İspanya’da Blas Canto da iki aday şarkı ile karşımıza çıktı. Açık konuşalım 2 şarkıdan da etkilenmedik. İspanya finale doğrudan katılıyor olmasa bu şarkılarla yarı finali geçmekte çok zorlanabilirdi.

Eurovision 2021 yolunda çok hareketli günlere girdiğimiz bu dönemde sizleri ulusal finallerden en beğendiğimiz şarkılarla baş başa bırakıyoruz. Ulusal finallerdeki favorilerimize ek olarak, Rotterdam biletini alması kesinleşen az sayıdaki şarkıyı da kendimize göre sıraladık. Videonun devamında o listeyi de bulacaksınız. İyi seyirler!

Videomuz biraz uzun olduğundan -arada kaynamasın diye- bir kere daha hatırlatalım: Türkiye’nin en iyi Eurovision şarkısı anketinde artık son saatlere girdik. Eğer şimdiye kadar oy kullanmadıysanız açıklama kısmındaki linke tıklayarak anketin sonucuna hala etki edebilirsiniz. Sonuçları çok yakında sizlerle paylaşacağız.

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.