“Sıradaki Teşekkürüm Bana Yanlış Yapanlara” Nilgün Bodur – BuMesele

“Sıradaki Teşekkürüm Bana Yanlış Yapanlara” Nilgün Bodur

Kitabın Yazarı: Nilgün Bodur

Yayınevi: Artemis Yayınları

Kitap Türü: Kişisel Gelişim

Yayım Yılı: 2017

Sayfa Sayısı: 226

Arka Kapak Bilgisi

“Hayatı boyunca hep çalışmış, olup biteni ve sevdiklerini anlamaya çalışmış, kırılmış, canı o kadar yanmış ki, belki zaman zaman bu yüzden kırmış, hep savaşmış, anlaşılamamaktan yorulmuş ama hep yeniden başlamış, başına gelen hayat dediğimiz şahane hadisenin fırtınalı günlerinden sonra dost bildiklerini post edip çıkarmış, olmadık malzemeden olmadık güzellikler oluşturmayı başarmış becerikli kadınlar… Size yapılan yanlışları bir bir ardınızda bırakırken, Nilgün satırlarıyla yol arkadaşınız olacak. Okurken gülümseyecek, gülümserken kim bilir neler hatırlayacaksınız.”

–İCLAL AYDIN

Her güne gülümseyerek başlamak için bir sebep bulmak, canınızı sıkanları umursamamanız gerektiğini hatırlamak, standart kusursuz hayatlar yerine kendi hayalinizi yaşamanın o kadar da zor olmadığını fark etmek, kendi değerinize, sağlığınıza, huzurunuza sahip çıkmak, herkese yetmek, her işe yetişmek her zaman kolay değil belki. Ancak bir yol arkadaşı elinizden tutarsa başka…

Hayatı boyunca biraz daha fazla kahkahanın peşinde koşan, anılar biriktiren, hayaller kuran, yorulup tökezledikçe yeniden ayağa kalkmaktan usanmayan, geleceği hep umutla bekleyen, gözyaşına da, hatalarına da sahip çıkan, neşesinden kolay kolay vazgeçmeyen bir kadının hikâyesi bu. Herkese tanıdık gelecek.

Sıradaki Teşekkürüm Bana Yanlış Yapanlara / Nilgün Bodur

Sosyal medyadan tanıdığım ve çok sıcak bulduğum isim bir de kitap yazmış. Hemen alıp okumak istedim. Kısa videolarında ve tüm paylaşımlarındaki sıcaklığı kitabında da aynı şekilde hissettim. Kitap tasarımı ve yerinde kullanılan başarılı çizimler görülmeye ve övülmeye değer.

Konuşma tarzında yazılan eser, edebi olma kaygısından uzak ve çok başarılı bir kitap olmuş. Dostluklarını, dost sandıklarını, mutluluklarını, yanlışlarını, hayal kırıklıklarını, kısacası onu ‘O’ yapan tecrübelerini, pişmanlık yaşamadan, kısa kısa anlatmış yazar. Yer yer gülümseterek, yer yer burun direği sızlatarak. Ama asla pes etmemiş, umudunu kaybetmemiş. Okurlarına seslenişinde de “Her Şey Çok Güzel Olacak” diyerek hayattan bıkanlara umut verirken, “Umrumda Değil” diyerek, yersiz insanları hayatından çıkarabilmiş olmanın mutluluğunu paylaşıyor.

Tanınmış, göz önünde olmanın bir bedelidir belki; “hayat size güzel be” tepkisiyle karşılaşmak. Ancak yüzde yüz mutlu ya da mutsuz olmak diye bir durum kimse için geçerli değil sanırım. Herkesin kendine göre sıkıntıları, üzüntüleri, acıları var. Önemli olan bunların altından kalkabilmek için vazgeçmemek, hayatımızda var olanlar için şükretmek.

Her kitabın okunma vakti olduğunu düşünüyorum. Bu kitap bana çok iyi geldi. Yalnız kaldığınızı, kimsenin sizi anlamadığını düşündüğünüz bir dönemde iseniz size de iyi gelecek. Paylaşmak güzel şey, deneyin, pişman olmayacaksınız.

Eserde geçen satırlardan;

“Hayat dediğin sadece hesapsızca yaşadığında senin olur.”

“Nefesi durunca ölmez insan. Ölümün umutsuzlukla ilgisi var.”

“Bir ben dönmem geri. Dönmekle ilgili derdim var benim. Doğrudan hiç gitmedim ki geri döneyim. Dönmemek için, hata yapmamayı seçtim.”

“Elmayı bölerek yemeğe alışmış insan fazla yastığı ne yapsın soruyorum.”

“Aşık olmak, kahkaha atmak, yıkılmak, ağlamak, yeniden kalkmak lazım, başka türlü ‘yaşadım’ diyemeyiz bu hayatta. Bir de bazen sadece sabretmemiz lazım, en güzel gün yaşanmadı daha.

“Dilimizi tutsak pişman, ağzımızı tutsak şişman olmayacağız.”

“Kimse göründüğü kadar güçlü ve düşündüğü kadar güçsüz değil bu hayatta.”

 

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.