SKANDAL! – İkinci Yarı Finalin Ardından – 2023 Eurovision Şarkı Yarışması – BuMesele

SKANDAL! – İkinci Yarı Finalin Ardından – 2023 Eurovision Şarkı Yarışması

İkinci yarı finalde gecenin tartışmasız en iyi vokallerinden birinin öylece elendiğine inanmakta hala güçlük çekiyoruz. Kimden bahsettiğimizi söylememize gerek bile yok. Elbette bu konuda söyleyeceklerimiz olacak, ancak öncesinde elenen diğer şarkılardan hızlıca bahsedelim.

2. yarı final, şüphesiz bu yılki iki yarı finalin daha zayıf olanıydı. Bazı şarkıların eleneceği daha yarı finaller başlamadan belliydi. Gelin bu konuyu biraz açalım.

Romanya
Amacımız burada şarkıları yerden yere vurmak değil, ancak bunu söylemek zorundayız: bu şarkı Romanya’nın bu yılki temsilcisi olarak seçildiğinden beri eleneceği belliydi.

San Marino
San Marino’nun bu şarkıyla finale çıkacağını düşünmüş olan tek bir Eurovision sever bile bulamazsınız. Kaçınılmaz son nihayet gerçekleşti.

Yunanistan
Aslında çok yetenekli genç bir şarkıcı olduğundan Victor’ı sert eleştirmek istemiyoruz. Bize Eurovision sahnesinin heyecanını kaldıramamış gibi göründü. Ona gelecekte iyi şanslar dileriz.

Danimarka
Reiley’nin de çok heyecanlı olduğu izlenimine kapıldık. Şarkısı da çok iyi olmayınca elenmesi kaçınılmazdı.

İzlanda
Buna hiç şüphe yok ki, Dilja bizlere inanılmaz bir vokal performans sundu. Ancak hem şarkısı zayıf kaldı hem de yaptığı hareketlerden pek bir şey anlamadık.

Gürcistan
Gürcü Eurovision severlerin şu anda hissediyor oldukları hayal kırıklığını tahmin bile edemeyiz. Evet Gürcistan küçük bir ülke ve diğer bazı ülkeler gibi tüm Avrupa’ya yayılmış çok sayıda gurbetçisi yok. Ama bu muhteşem performans bir şekilde karşılığını bulmalıydı. Başlangıçta finale çıkacak olanlara halkın karar vermesini olumlu karşılamıştık. Ama görüldü ki bu pek de iyi bir fikir olmayabilir.

Eurovision ahalisinin, böylesine bir performansı finale gönderemedikleri için Iru’dan özür dilemesi gerekiyor. Biz bu özrü tüm hayal kırıklığına uğrayanlar adına diliyoruz.

Iru’nun ikinci yarı finalde elenmiş olması, ona yarı finalde elenen en iyi şarkıcılardan biri olarak efsanevi bir statü kazandırdı diyebiliriz.

Elenen ülkelerin performansları hakkında siz ne düşündünüz? Favorileriniz finale kalabildi mi? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşın!

Videoya finale kalan ülkelerle devam ediyoruz.

Polonya
“Gürcistan yerine Polonya elenmeliydi” şeklinde yorumlar okuyoruz. Aslında bu yorumlara katılmıyoruz. Gürcistan yerine sadece Polonya değil, herhangi bir ülke elenebilirdi çünkü Iru tek kelimeyle harikaydı.

Polonya’ya gelirsek, Blanka’nın performansı bizi olumlu anlamda şaşırttı. Beklediğimizden çok daha iyi şekilde, hem göze hem de kulağa hitap etti. Kendisine “ulusal seçimlerden bu yana en çok gelişme kaydeden şarkıcı ödülü” gibi özel bir ödül verilmeli. Ulusal finalde gördüklerimize kıyasla çok daha iyi bir sunumla karşımızdaydı.

Belçika
Gustaph da çok iyi bir performans sergiledi, ancak bunun sevdiğimiz tarzda bir şarkı olmadığını daha önce de defalarca belirttik.

Slovenya
Slovenya’nın şarkısı da favorilerimiz arasında değildi ama sahnede başarılı olduklarını da inkar edemeyiz.

Estonya
Estonya’yı finalde gördüğümüz için mutluyuz. Alika’nın performansı oldukça başarılıydı.

Litvanya
Litvanya cephesinde de bir sürpriz yok. Bu şarkı yılın en hoş şarkısı olabilir.

Arnavutluk
Arnavutluk bahisçilerin favorisi değildi ama Albina’nın vocal performansı olağanüstüydü. Ailece fazlasıyla hak ettiler! Arnavutluk’u tebrik ederiz.

Ermenistan
Brunette çok etkileyici bir performansla karşımızdaydı. Ses, görüntü ve dans figürleriyle her şey kusursuzdu.

Avustralya
Bu yıl favori grubumuz Voyager. Basitçe söylersek sahneyi salladılar. Finalde alacakları sonucu merakla bekliyoruz.

Avusturya
Bu şarkıyı ilk çıktığında çok eğlenceli bulmuştuk, ancak zamanla bizdeki etkisini kaybetti. Yine de büyük çoğunluk bu şarkıyı ilk kez finalde duyacağı için iddialı olduğunu söyleyelim. Finali fazlasıyla hak ettiler.

Kıbrıs
Andrew için yılın en iyi erkek vokalisti diyebiliriz. Kıbrıs, geçen yılki hayal kırıklığının ardından tekrar finale çıkmayı başardı.

Eurovision severler tarafından hazırlanan en iyi Eurovision içeriklerini kaçırmamak için bizi takip etmeye devam edin.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.