“S*ktir Et” John C. Parkin – BuMesele

“S*ktir Et” John C. Parkin

Kitabın Yazarı: John C. Parkin

Yayınevi: Arunas Yayıncılık

Kitap Türü: Kişisel Gelişim

Yayım Yılı: 2011

Sayfa Sayısı: 200

Arka Kapak Bilgisi

S*ktir Et demek sizi iyi hissettirir. Mücadeleden vazgeçmek, ne hoşunuza gidiyorsa onu yapmak, çevrenizdekilerin sizin hakkınızda düşündüklerini umursamamak ve kendi yolunuzdan gitmek harika bir duygudur.

John C. Parkin’in bu komik ve ilham verici kitabı, S*ktir Et demenin; Doğunun boş verme, vazgeçme ve bir şeylerin o kadar da önemli olmadığını fark ederek gerçek özgürlüğü bulma gibi ruhani fikirlerinin kusursuz bir Batı ifadesidir.

S*ktir Et; şarkı okumak, meditasyon yapmak, sandalet giymek ya da tütün yemek gibi eylemler gerektirmeyen ruhani bir yoldur. Modern zamanın küfürlü söylenişiyle, S*ktir Et, Batılıları şöyle bir sarsıp kendilerine getirecek, anlam dolu hayatlarımıza egemen olan stresi ve gerginliği ortadan kaldıracaktır.

Bu yüzden, bütün sorunlarınıza ve meselelerinize S*ktir Et demenin bir yolunu bulun. Hayatınızda yapmanız “gerekenlere” S*ktir Et deyin ve sonunda başkaları ne düşünürse düşünsün, neyi yapmak istiyorsanız onu yapın.
(Tanıtım Bülteninden)S*ktir Et / John C. Parkin

Bir dönem çok satılan kitaplar arasında olan, ‘S*ktir Et Terapi’, ‘S*ktir Et Demenin Yolları’ ve ‘S*ktir Et Sevdiğin İşi Yap’ gibi seri halinde yayınlanan bir kitap olan, ‘S*ktir Et’ bana büyük bir hayal kırıklığı yaşattı diyebilirim.

‘Kişisel Gelişim Kitapları’ arasında okuduğum, daha doğrusu okumaya çalıştığım en vasat kitaptı. Okuyup okumamak size kalmış tabi ancak ben beğenmediğim, kendime herhangi bir şey katamadığım için önerebileceğim bir kitap da olamadı.

Eserde Geçen Satırlardan;

“Kendinizi kesinlikle başkalarıyla kıyaslamayın. S*ktir edin. Dışarıda her zaman sizden “iyi” ve sizden “kötü” insanlar vardır.”

“Hayatın planladığımız gibi gitmeme huyu vardır. ”

“Birçok insan kendisini hiç de sevmiyor. Kendilerini sevmedikleri için başkalarına da kötü davranıyorlar.”

“Çocukken belki de daha özgür oluyoruz. Özgürlük doğallıkla geliyor.”

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.