“Sonun Geldi Sevgilim” Tuna Kiremitçi – BuMesele

“Sonun Geldi Sevgilim” Tuna Kiremitçi

Kitabın Yazarı: Tuna Kiremitçi

Yayınevi: April Yayınları

Kitap Türü: Roman

Yayım Yılı: 2014

Sayfa Sayısı: 234

Arka Kapak Bilgisi

Hayalini bile kuramayacağın güzellikte bir kadınla evleniyorsun. Çok geçmeden bütün ülkeye rezil rüsva oluyorsun. Herkes kendinden emin: Tek suçlu sensin! Annen, baban, ablaların… Bakkal, komşu, arkadaşların…

Hatta Polis! Haklı ya da haksız olman mühim değil, Türkiye’nin seni affetmeye hiç niyeti yok! Tek şansın var: Unutulmak! Yapılan araştırmalara göre ihtiyacın olan yalnızca 17 gün. Yoksa 22 miydi?

Devrim lanetli bir medyatik. Şehrin kenarlarında yalnız bir hayat sürüyor. Gezegendeki en şanssız erkek olduğuna inanıyor. Bir gün son kararını veriyor: Yeter! Tam intihar edecekken, evinde televizyon olmayan son güzel kadına rastlayıp âşık olacak. Kaçtığı kameralara mafyanın kurşunları da eklenecek böylece. Gerçek belalarla tanışma fırsatını bu sayede yakalayacak Devrim. Bakalım fırsatı değerlendirebilecek mi?

sonun-geldi-sevgilim

Sonun Geldi Sevgilim / Tuna Kiremitçi

Giriş cümlesi çok hoş; “Bu romandaki her şey hayal ürünüdür. Dünyanın tamamen delirmiş olması hariç.”

Uçakta başlayan hikaye Devrim’ in yaşadığı sıra dışı olayları anlatıyor. Rosa ve Gülbahar hikayenin kadın kahramanları. Yazarın daha önce okuduğum birkaç eserinde yorulmuş olmama rağmen bu kitap, konusu ve anlatım tarzıyla bana daha yakındı sanırım.

Kitap oldukça akıcı ve güzel bir anlatımla yazılmış. Bir çırpıda okunabilecek ve hoş zaman geçirebileceğiniz bir eser. Eğlenmek ve farklı bir kitap okumak isteyenlerin okuyabileceği bir kitap.

Eserde geçen satırlardan;

“Yıllar önce, insanın en mutlu olduğu anda ölmesi gerektiğini söyleyen bir yazı okumuştum. O zaman bu anı seçiyorum ”

“… Toplum dediğimiz karmaşık organizma için tek bir zaman vardır. Şimdiki zaman.”

“Soruyorum bazen kendime: Nedir aile? Bir huzur bilgisi değil mi? İnsanın çevresine ya da kendisine dair herhangi bir şeyi artık düzeltmek ihtiyacı duymadığı yer. Acılardan ve çelişkilerden arındığımız, güvenli bir konak.”

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.