Survivor Tüm Şampiyonlar – BuMesele

Survivor Tüm Şampiyonlar

Türkiye’de milyonlarca izleyicinin merakla beklediği Survivor, 2 Şubat Cumartesi akşamı başlıyor.

Zaman zaman eleştiriler alsa da, Survivor Türk televizyon tarihinin en çok izlenen ve en istikrarlı yapımlarından biri. 2005 yılında ilk kez ekranlara geldikten sonra, sadece 2008 ve 2009 yıllarında yapılmayan yarışma, 2019 yılında Türkiye-Yunanistan versiyonuyla 13. sezonunu gerçekleştirecek.

Biz de yeri gelmişken bütün Survivor şampiyonlarını sizlere hatırlatmak istedik.

İyi seyirler!

2005: Uğur Pektaş – Survivor Türkiye: Büyük Macera
Rol aldığı Arka Sokaklar dizisinin yanında, oyuncu Gamze Özçelik ile yaptığı evlilikle de hatırlanan Uğur Pektaş, “Survivor Türkiye: Büyük Macera” isimli ilk yarışmanın şampiyonuydu.

2006: Derya Durmuşlar – Survivor Türkiye – Yunanistan
Survivor’ın adı, 2019’da olduğu gibi, 2006’da da “Türkiye – Yunanistan”dı ve bu ilk uluslararası Survivor’un galibi Derya Durmuşlar olmuştu. Durmuşlar , 2011 yılında Gelibolu’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

2007: Taner Özdeş – Survivor Aslanlar – Kanaryalar
Survivor 2007 yılında “Aslanlar – Kanaryalar” adıyla ekranlara geldi. Galatasaray – Fenerbahçe rekabetini yeşil sahalardan Panama’ya taşıyan yarışmanın şampiyonu, “Kanaryalar” takımından Taner Özdeş oldu.

2010: Merve Oflaz – Survivor Kızlar – Erkekler
2008 ve 2009 yıllarında ekranlara ara veren Survivor, 2010’da “Survivor Kızlar – Erkekler” adıyla geri döndü. Merve Oflaz, yarışmayı kazanarak Survivor tarihinin ilk ve tek kadın şampiyonu olmayı başardı.

 2011: Derya Büyükuncu – Survivor Ünlüler-Gönüllüler
2011 yılı Survivor’ın en popüler versiyonlarından olan “Ünlüler-Gönüllüler” in başlangıç yılıydı. Yarışmanın galibi Nihat Doğan, Özge Ulusoy, ve Pascal Nouma gibi isimleri geride bırakan milli yüzücü Derya Büyükuncu’ydu.

2012: Nihat Altınkaya – Survivor Ünlüler-Gönüllüler
Başta Yaprak Dökümü olmak üzere Türk dizi tarihine geçen bir çok önemli dizide rol alan Nihat Altınkaya, 2012 yılında Survivor’a katılarak ününe ün kattı. Oyuncu yarışma sonrasında da kariyerini başarıyla sürdürüyor.

2013: Hilmi Cem İntepe – Survivor Ünlüler-Gönüllüler
Survivor öncesi dans eğitmenliği yapan Hilmi Cem İntepe, “Gönüllüler” takımında yer aldığı Survivor’ı kazandıktan sonra oyunculuk yapmaya başladı. Bugüne dek 5 sinema filminde rol alan İntepe, Muhteşem Yüzyıl ve Çalıkuşu adlı dizilerde de yer aldı.

2014: Turabi Çamkıran – Survivor Ünlüler-Gönüllüler
Televizyon izleyicilerinin Yetenek Sizsiniz performanslarından da hatırlayacağı Turabi Çamkıran, 2014 yılında katıldığı Survivor’da Merve Aydın ve Ahmet Dursun gibi isimleri geride bırakarak şampiyon oldu.

2015: Turabi Çamkıran – Survivor All Star
Turabi Çamkıran, bir yıl sonra, bir çok eski Survivor şampiyonunu bir araya getiren Survivor All Star’ı da kazanmayı başardı. Yarışmayı 2 yıl üstüste kazanan Turabi, aynı zamanda Survivor’ı birden fazla kazanan tek isim.

2016: Çağan Atakan Arslan – Survivor Ünlüler-Gönüllüler
Bir yıllık aranın ardından ekranlara tekrar “Ünlüler-Gönüllüler” adıyla gelen Survivor’ın 2016 şampiyonu ünlüler takımında yer alan Çağan Atakan Arslan oldu. Arslan yarışma sonrası oyunculuk da yapmaya başladı.

2017: Ogeday Girişken – Survivor Ünlüler-Gönüllüler
Survivor 2017’de “gönüllüler” takımında yer alan Ogeday Girişken, “ünlüler” takımından Serhat Akın ve Adem Kılıççı gibi bir çok güçlü ismi geride bırakarak şampiyon oldu.

2018: Adem Kılıççı – Survivor Ünlüler-Gönüllüler
Bir önceki yıl birinciliği Ogeday Girişken’e kaptıran Adem Kılıççı, 2018’de tekrar Survivor’da yarıştı ve bu kez şampiyonluğu elde etmeyi başardı.

Dünden bugüne tüm kazananlar böyleydi. Peki sizin yeni sezondaki favorileriniz kimler? Yorum kısmında bekliyoruz.

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.