Türkiye’de En Çok İzlenen 10 Yabancı Pembe Dizi – BuMesele

Türkiye’de En Çok İzlenen 10 Yabancı Pembe Dizi

Küçükken en sevdiğim şeylerden biri okuldan eve gelişimde pembe dizi izlemekti. İlkokul yıllarıma denk gelen 90’larda çok da fazla seçenek yoktu tabi bu zamanla karşılaştırdığımızda.

Her dönemde popüler olan bazı diziler vardır. Çocukluğumda en çok izlenenler ise bol ağlamalı, iyilerin ve kötülerin hemen ayrıldığı, entrikaların vazgeçilmez olduğu yabancı pembe dizilerdi. bumesele.com’a göre hazırlanan Top 10 listemizi sizlerle paylaşıyoruz. Bazılarını daha az bazılarını ise baştan sona severek izlediğim dizilerden yapılan listemiz sizlerle. Sizlerin de hatırladığı başka diziler varsa onları bizlerle paylaşabilirsiniz.


10- Hayat Ağacı; Orijinal adı “Generations” olan dizi ülkemizde “Hayat Ağacı” adı ile yayınlanmıştır. 1989 – 1991 tarihleri arasında NBC kanalında yayınlanan, bir ABD pembe dizisidir. Afro-Amerikan aile özelliğini yansıtan ilk pembe dizi olarak çığır açmıştır. İlk bölümü 27 Mart 1989 tarihinde yayınlanan dizi 2 sezon devam etmiştir.

Yabancı dizilerin seslendirmeleri de dizi kadar önemli bir ayrıntı. Dizinin başrolleri Sam ve Kyle, Özlem Ersönmez ve Şahap Sayılgan tarafından seslendirilmiştir.9- Çirkin Betty; 1999 yılında Kolombiya’da yayınlanan dizinin, 130 kadar benzeri çekilmiştir. Konusu itibariyle bir benzeri de 2005 yılında Türkiye’de “Sensiz Olmuyor” ismi ile yayınlanmıştı.8- Alcanzar; 90’lı yıllarda TRT’de yayınlanan dizidir. Başrol oyuncusu Eduardo Capetillo ‘Yıldızlara Ulaşmak’ adı ile yayınlanan bu dizide tanınmıştır. Oyuncu ve aynı zamanda şarkıcı olan Capetillo, Eduardo Casablanca adıyla, dizide kendi gibi ünlü birini canlandırmaktaydı. Dizinin konusu yine imkansız düşünülen bir aşk. Yakışıklı bir erkek ve pek de güzel sayılmayan bir kız. Dizi müziği ile de çok beğenilmişti.

7- Manuela; Fernando ve Manuela’nın aşkının anlatıldığı dizi 1991 yılında yayınlanmıştır. Manuela ve İzabella isimli ikiz kız kardeşleri canlandıran Grecia Colmenares dizinin kadın başrol oyuncusudur. Beğenilen dizinin müziği de unutulmazlar arasındadır. Dizi ile aynı adı taşıyan jenerik şarkısı “Manuela”, Julio Iglesias tarafından seslendirilmiştir.6- Maria La Del Bario; Thalia’yı tanımaya başladığım dizidir. Çöpleri karıştıran ve çöplükte yaşayan kızın değişen hayatı ve karşılaştığı zorlukları üzülerek izlerdik. Thalia’yı sevme nedenlerimizden biri bana kalırsa seslendiricisi Birtanem Coşkun Candaner. Bir ses oyuncuya ancak bu kadar yakışabilir. 

Kötü Soraya izleyici tarafından nefret toplayan bir karakterdi.

5- Cesur ve Güzel; Ülkemizde 1988-2009 yılları arasında farklı kanallarda yayınlanan dizinin orijial adı ‘The Bold and the Beautiful’dur. 1987 yılından beri yayınlanan dizi, Amerika’da halen yayınlanmaya devam ediyor. Ülkemizde Yalan Rüzgarı dizisiyle aynı zamanlarda yayınlanan dizi seyircinin arada kalmasına neden olmuştur.

4- Yalan Rüzgarı; ‘The Young and the Restless’ adlı dizi, Amerika’da 1973 yılında yayınlanmaya başladı. Ülkemizde 1990-1998 yılları arasında birçok kanalda yayınlanan dizi Amerika’da yayınlanmaya devam ediyor. Brook ve Foster aileleri üzerinden işlenen dizi çok uzun yıllar ilgi ile izlenmişti. Jenerik müziği unutulmaz bir dizidir.

Akıllara ilk gelen karakterleri Nikki ve Viktor

3- Vahşi Güzel; Dizi, manastırda rahibeler ile yaşayan Milagros’un hizmetçi olarak çalıştığı evin sahibi İvo ile yaşadıkları aşkı konu alıyor. Dizinin jenerik müziği, başrol oyuncusu Natalia Oreiro tarafından seslendirilmiştir. Yüzden fazla ülkede gösterimi yapılmış olan Muñeca Brava isimli dizi, ülkemizde ‘Vahşi Güzel’ adı ile 2001-2002 yıllarında Kanal D’de yayınlanmıştır. 

Dizi ile birlikte, genç kızlarda bir İvo aşkı başlamıştır ki bir türlü anlayamadığım bir şeydi. Evet beğeniler göreceli olabilir ancak bu kadar mı göreceli. Sadece bir dizide başrol olmak yakışıklı olmak için yeterliydi sanırım.

2- Marimar; Ülkemizde ilk olarak 94 yılında yayınlanmıştır. Sahilde büyükanne ve büyükbabasıyla yaşayan saf ve yoksul bir kızın hikayesinin anlatıldığı dizi, büyük küçük herkes tarafından ilgiyle izleniyordu. Arianda Thalia Sodi Miranda’nın ülkemizde tanınmasında ve sevilmesinde en büyük rol oynayan dizisidir.

Marimarın dağınık saçları ve sevimli korkak halleri ile Sergio Santibanez’in sarı montu dizinin unutulmaz detaylarından.

1- Rosalinda; Dizide, teyzesini uzun yıllar annesi zanneden Rosalinda’nın, zor ve üzücü hayatı anlatılır. Çiçekçilik yapan, ancak fazla güzel olan Rosalinda’nın, yakışıklı olduğu kadar uzun isimli Fernando José Altamirano del Castillo ile karşılaşması dizinin seyirci kitlesini heyecanlandırmıştır.

Her bölümde bol bol ağlayan ve ağlatan Rosalinda her yaştan izleyici kitlesine sahipti. Dizinin kötü karakterlerinden kuzeni Fedra ve Fernando’nun annesi Valeria bol bol ah almışlardı. Çok sayıda Rosalinda uyarlaması çekilmiş olsa da Thalia’nin Rosalinda dizisi bir başka.

Fedra
Valeria

Vahşi Güzel ile aynı dönemlerde ekrana gelen dizi, seyirciyi ikiye bölmüştü. Kanal D’deki Vahşi Güzel mi Atv’deki Rosalinda mı? Benim için cevap belli bu nedenle bir numarada. Bu diziden sonra Thalia’nın herhangi bir dizisini izlemedik. Oyunculuğunu zirvede bıraktığı dizi olarak da en çok sevdiğim dizisiydi.

Yeni bir konunun Top 10 listesinde tekrar görüşmek üzere…

Bu yazıyı paylaşın!
3 Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.