“Tutunamayanlar” Tutacak mı? – BuMesele

“Tutunamayanlar” Tutacak mı?

Kim derdi ki ilk olarak “Yetenek Sizsiniz”de şansını deneyen ve aldığı 3 “Hayır”ın üzerine, bir de seyirci tarafından yuhalanan bu genç, bugün bütün Türkiye’nin tanıdığı Doğu Demirkol olacak ve sinema filmlerinden televizyon dizilerine bir çok yapımda karşımıza çıkacak.

Doğu Demirkol’un ilk bakışta pek umut vermiyor gibi görünen komedi kariyeri, Türk televizyon ve eğlence sektörünün gördüğü en dikkat çekici geri dönüş hikayesi olabilir. “Yetenek Sizsiniz”de adeta seyirci ile inatlaşarak, gösterisini bile tamamlayamadan sahneden inmek zorunda kalan Demirkol, neredeyse yeni bir Ajdar Anık olacak gibi dururken, Acun Ilıcalı’nın yerinde tavsiyelerini ciddiye alarak, 180 derecelik bir dönüş yapmayı başardı ve her geçen gün üzerine koyarak yol almaya devam ediyor.

Güldür Güldür ve O Ses Türkiye’deki stand up gösterileri ve reklam filmlerinin yanı sıra, Ali Atay’ın yönettiği “Ölümlü Dünya” filminde Zafer, Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği “Ahlat Ağacı”nda ise Sinan Karasu karakteri ile karşımıza çıkan Doğu Demirkol, şimdi de “Tutunamayanlar” dizisiyle ekranlara konuk olmaya başladı.

“Tutunamayanlar”ın oyuncu kadrosunda daha önce “Kardeş Payı”nın Hilmi’si olarak izlediğimiz Şinasi Yurtsever “Hicabi Cihangir” karakteriyle, “Tatlı Hayat”ın Menekşe’si olarak tanıdığımız Asuman Dabak “Cemile” karakteriyle, “Yahşi Cazibe”den tanıdığımız Hande Katipoğlu “Belgin” karakteriyle ve herhangi bir takdime ihtiyaç duymadığını düşündüğümüz Zafer Algöz de “ilham perisi” olarak karşımıza çıkıyorlar.

Peki bir dönem kendisi de bir “Tutunamayan” olan Doğu Demirkol’un yeni dizisi tutacak mı? Eğer dizinin internet izlenme rakamlarına ve sosyal medyada gördüğü ilgiye bakarsak şimdiden tutmuş gibi duruyor.

Zaman içerisinde akıbeti ne olur bunu kestirmek güç olsa da, Türkiye’de insanların gülmeye her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu bugünlerde iyi bir komedi dizisinin reyting savaşlarına 1-0 önde başlayacağını düşünüyoruz.

Daha önce de defalarca eleştirdiğimiz 2,5 saatlik tv dizilerinin olduğu bir ortamda, standart formülün dışına çıkan her dizi, bizce doğru yönde atılmış bir adım olarak görülebilir. Tutunamayanlar, yer yer oldukça absürt tarzıyla bizim ilgimizi çekmeyi başardı. Kendine has bir mizah tarzı olan Doğu Demirkol, oyunculuğunun yanı sıra, dizinin senaryosunda da imzası olan 4 kişiden biri ve bizce bu oldukça hissediliyor.

Dizide canlandırdığı Tarık karakteri ile Demirkol’un kariyer başlangıcı arasındaki benzerliği görmemek mümkün değil. Bu benzerlik haliyle karakterin inandırıcılığına önemli bir katkı yapıyor. Tarık karakteri ilerleyen bölümlerde tutunmayı başarabilecek mi bilemiyoruz ama, gayet eğlenceli bulduğumuz dizi, Doğu Demirkol’un kariyeri açısından yeni bir sıçrama tahtası olacak gibi duruyor.

Sonuç olarak “Tutunamayanlar” bizce derin analiz ve değerlendirilmeler gerektirmeyen, amacınız eğer eğlenmek ve kafa dağıtmaksa bu ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayabilecek bir dizi.

Peki sizin bu konudaki düşünceleriniz neler? Yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Videolarımızı izlediğiniz ve yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkürler! Yeni videolarda görüşmek üzere. Hoşça kalın!

 

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.