“Velev ki Ciddiyim” Gülse Birsel – BuMesele

“Velev ki Ciddiyim” Gülse Birsel

Kitabın Yazarı: Gülse Birsel

Yayınevi: Turkuvaz Kitap

Kitap Türü: Eğlence-Mizah

Yayım Yılı: 2010

Sayfa Sayısı: 214

Arka Kapak Bilgisi

Yeryüzü belki geleceğe dair en umutsuz dönemini yaşıyor.

Bu ülkedeki, bu gezegendeki insanlar arıza vermeye başladı!

Birilerinin kurguladığı berbat bir senaryonun içinde saf saf oynayan aktörler olduğumuzu keşfediyoruz yavaş yavaş. Ve öfkeliyiz.

Keyifler kaçık, tepeler atık! Uçlarımız sivrildi, birbirimize batıyoruz. Hepimiz, ne demekse, “öteki tarafa”, gıcığız!

Ve en mülayim olanımız bile bizleri bu hale getirenleri bir eline geçirse, son yılların en popüler protesto gösterisindeki gibi, ayağından pabucunu çıkarıp kafalarına atıverecek! De, edebinden yapmıyor!

Hala inanıyorum ki son gülen ve de en gevrek gülen, bu silahsız, işinde gücünde, sakin, ahlaklı, kibar, sessiz çoğunluklar olacak.

Dolayısıyla bu kitabın kapağı aracılığıyla, kitabı alanlar adına, yani vekaleten, hali pür melalimize katkısı olan bütün kifayetsiz muhterislerin alnının ortasına, ayakkabımı “çtooong” diye fırlatıyorum!

Mizah en iyi silah, en iyi ilaç…

Son yılların popüler deyişiyle “Velev ki” ciddiyim, “Velev ki” ıskalamadım ve pabuç tam “yerine” ulaştı!

Heheheheheh! Siz var ya siz!

Düşüncesi bile içinizin yağlarını eritti değil mi?!

O zaman artık biraz gevşeyip gülebiliriz.

İyi okumalar!

Velev ki Ciddiyim! / Gülse Birsel 

Canınız sıkkın, sizi eğlendirecek, keyfinizi yerine getirecek bir şeyler mi arıyorsunuz. İşte burada 🙂 Gülse Birsel’in bu kitabı da okurken sizi gülümsetecek türden.

Zamanın nasıl geçtiğine inanamayacaksınız. Yazdıklarını okudukça, hem çok zeki hem çok samimi, aynı zamanda kendiyle çokça barışık biri olduğunu hissedeceksiniz.

Stres atmak istiyorsanız elinizin altında bulunsun derim. Öyle takip gerektirecek bir kitap değil, kısa kısa anekdotlar ve tespitlerden oluşan mizah dolu bir kitap. Bol okumalı ve eğlenceli günler dilerim.

Eserde Geçen Satırlardan;

“Her jenerasyon bir öncekinden üstündür. Bu bir kuraldır. Çünkü, dünyanın bazı bölgeleri haricinde, medeniyet asla geri gitmez.”

“Tüm annelere sesleniyorum: Kendinize geliniz! Utanmayınız! Ayrıyeten bunların, ileride, yaşlandığınız zaman size baktıkları da söyleniyor! Ben eski annelerin yalancısıyım!”

“Yeryüzündeki insanları ikiye ayırabiliriz: Çalışkan, düzenli sabah insanları ve doğanın sürprizleriyle dolu ender bulunan gece kuşları!”

“Futbol, taraftar için resmen aşk sevgili okuyucular! Ama istikrarlı bir sevgiden çok, tutkulu, arızalı, kara sevda diye nitelendirebileceğimiz tehlikeli bir aşk.”

 

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.