Yok Artık NETFLIX – Organize İşler 2: Sazan Sarmalı TV’de Yayınlandı – BuMesele

Yok Artık NETFLIX – Organize İşler 2: Sazan Sarmalı TV’de Yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde yaşanan mısır krizinden sonra Yılmaz Erdoğan’ın salon işletmecilerine verdiği bir gözdağı mıydı, yoksa sadece Netflix onlara reddedemeyecekleri bir teklif yaptığı için miydi bilinmez ama, platformun üyeleri dün akşam “Organize İşler Sazan Sarmalı”nı Netflix’te görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Sosyal medyada hem Netflix, hem Organize İşler başlıca gündem maddeleri arasına girdi. Filmin gösterime girmesinin üzerinden henüz 2 hafta geçmişken, ve gösterimi halen devam ederken Netflix’e gelmesi, aboneleri tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Mısır krizinde aç gözlü mısır tüccarları yerine, sinema sanatçılarının tarafında yer aldığımızdan, Netflix’in bu hamlesinden memnuniyet duyduğumuzu açıkça ifade edelim.

Biz filmi sinemalara geldiğinde pas geçmeyi tercih etmiştik, ancak Netflix’te görünce izlemeden edemedik. Filmle ilgili düşüncelerimize videonun sonunda değineceğiz, ancak öncelikle Netflix’in salon işletmecilerine attığı bu golle ilgili görüşlerimizi belirtelim.

Bizce bu duruma bir devrin sonu demek için henüz biraz erken, ancak “sonun başlangıcı” dersek çok yerinde bir tabir olur. Bir Netflix filmi olan “Roma”nın oscar adaylıklarında başı çekmesiyle, Netflix, Amazon Prime gibi platformların, sinema salonlarının sonunu getirip getirmeyeceği hali hazırda dünyada da çokça tartışılan bir konu haline gelmişti. Organize İşler Sazan Sarmalı’nın henüz gösterimdeyken Netflix’e gelmesiyle, tartışma ciddi biçimde Türkiye’ye de sıçradı.

Bütün bu tartışmaların ortasında, bizce sinema salonlarının yakın bir gelecekte ortadan kalkması söz konusu bile değil. Toplu halde içerik seyretmek daha uzun bir süre varlığını sürdürecektir, ancak bu içeriğin niteliği kesinlikle değişecek gibi duruyor. İnsanların evlerine giren dev ekran televizyonlar sayesinde yakın bir gelecekte, sinema salonlarının sadece 3d, IMAX veya sanal gerçeklik gibi henüz oturma odasına girmemiş özel teknolojileri deneyimlemek amacıyla tercih edileceğini öngörebiliriz.

Sinema salonlarının sonu henüz gelmese de, daha önce dünyanın en büyük video kiralama şirketi Blockbuster’ı bitiren Netflix, uzun vadede sinema işletmecilerinin en büyük kabusu olmaya aday gibi görünüyor.

Organize İşler Sazan Sarmalı gösterimdeki ilk 2 haftasında iyi bir gişe yapmış olsa da, filmlerin bu kadar erken bir vakitte Netflix’e gelmesi bir trend halini alırsa, bir çok izleyici birkaç hafta bekleyip filmi Netflix’te izlemeyi tercih edebilir. Bu da işletmeciler için büyük bir darbe olacaktır.

Gelelim spoiler vermeden kısa bir film değerlendirmesine. Organize İşler Sazan Sarmalı, eğer ilk filmi beğendiyseniz kesinlikle keyif alacağınız bir yapım. Filmin ilk yarısı çok daha büyük olaylara gebe izlenimi verip merak uyandırsa da, olayların sonuca bağlanışı şaşırtıcı olmaktan uzaktı.

Kıvanç Tatlıtuğ’un oyunculuğuna ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Canlandırdığı karakter filmin en eğlenceli unsurlarından biriydi. Organize İşler Sazan Sarmalı bir tiyatro oyunu olsaydı, diğer oyuncuların performanslarından pek bir şey kaçırmazdınız. Ancak Kıvanç Tatlıtuğ’un tiyatro sahnesini aşan başarılı mimikleri, yakın çekim izlenmesi gereken bir detaydı.

Sonuç olarak Sazan Sarmalı eğlenceli vakit geçirmek için gayet iyi bir tercih. İzlemenizi öneriyoruz.

Siz Netflix’in bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Blockbuster’ı bitiren, ve geleneksel televizyon izleme alışkanlıklarını ortadan kaldırmak üzere olan Netflix benzeri oluşumlar, sinemanın da sonunu getirecek mi?

Videomuzu izlediğiniz ve yorumlarınız paylaştığınız için teşekkürler. Bir başka videoda görüşmek üzere!

Bu yazıyı paylaşın!
Bir Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.