“Yolculuk” Brandon Bays  – BuMesele

“Yolculuk” Brandon Bays 

Kitabın Yazarı: Brandon Bays 

Yayınevi: Kuraldışı Yayınları

Kitap Türü: Kişisel Gelişim

Yayım Yılı: 2013

Sayfa Sayısı: 208

Arka Kapak Bilgisi

Korku, kaygı ya da stres içinizi kemiriyorsa
Hiçbir şey yapamadan donakalıyor ya da etkili ve net davranışlar sergilemiyorsanız
Duygusal karmaşadan kurtulamıyor ya da geçmişe takılıp kalıyorsanız
Bunalımdaysanız; amaçsız, boşlukta hissediyor ya da hayattan tat alamıyorsanız.
Önemli bir hastalıkla mücadele ediyorsanız ya da kronik hale gelmiş fiziksel bir rahatsızlığınız varsa
YOLCULUĞA HAZIRSINIZ!
*
On yıl kadar önce Brandon Bays’in karnında kanserli bir tümör teşhis edilir; basket topu büyüklüğünde ve iç kanamaya sebep olan bir tümör. Doktor, acilen ameliyata almak ister. Ancak alternatif sağaltım ve bireysel gelişim konularına yıllarını vermiş olan yazar ameliyata yanaşmaz; doktorunu ameliyatı ötelemeye ikna eder ama tek koşulla; bildiği doğal yollardan tümörü küçültmeyi başarırsa. Gevşeme tekniklerini ve homeopatik tıbbı iyi tanıyan Bays hemen işe koyulur; beslenme düzeninde radikal bir değişime gider; fiziksel ve duygusal çeşitli terapilere başlar.
Mucizevi bir şekilde birkaç hafta içinde tümör yok olur. Bu inanılmaz iyileşme Brandon Bays’i kendi duygusal ve bedensel şifa yolculuğunu başkalarına da öğretip uygulamaya teşvik eder.Yolculuk / Brandon Bays 

Bir kişisel gelişim kitabı yorumu ile daha birlikteyiz. Bu aralar yakın aralıklara bu tarz kitaplar okumuşum fark etmeden. Bu kitabı da açıkçası büyük bir beklenti ile almış ve merakla okumaya başladım.

Ancak sayfalar ilerledikçe kendini tekrar etmeye başlaması zaman zaman yordu diyebilirim. Belki çevirisi ile ilgili belki de kitabın kendi anlatımı nedeniyle olmuş olabilir. Ara ara uzaklaşma isteğime rağmen umut dolu, insanı hayata bağlayan, kendine önem vermeyi, hayatın zorlukları yanında güzelliklerinin de farkına varmayı sağlayan bir kitap oldu benim için.

Eğer siz de kitabı merak ediyor ve okumak istiyorsanız size verebileceğim tavsiyem, bir arkadaşınızla eş zamanlı okumanız ve kitabın sonunda yer alan uygulama aşamasını ciddiye alarak birlikte uygulamanız. Kitap bence ancak o şekilde amacına ulaşacaktır. Hepinize iyi okumalar.

Eserde geçen satırlardan;

“Bedeniniz ruhunuzun barometresidir.”

“Özgürlük kaderimizdir. Buna rağmen, bizi yüceliğe, kendi gerçek doğamıza taşıyacak olan o adımı atmaya korkarız.”

“Geçmiş, bedenimizde hücre düzeyinde depolanır. Hücrelerde biriken anılarımız zamanla hücrenin yapısını bozabilir. Bedenin bilgeliğiyle temasa geçenler hücrelerde birikmiş duygusal toksinin nasıl silineceğini kavrarlar.”

“Ben ömrümü, aynı deseni farklı insanlarla tekrarlayarak, aynı acı verici hataları yaparak getirmiş. İnci bir kolye gibi bir dizi hatıram vardı. Sanki bu hatıralar veya inciler farklı şekil, boy ve renkte de olsa da esasında hepsi aynıydı.”

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.