Yüksek Kalori – BuMesele

Yüksek Kalori

Ağustos 2017 gibi gösterime girmesi planlanan “Yüksek Kalori” isimli filmin senaryosunu Mehmet TIĞLI kaleme aldı. Aynı zamanda Yönetmen koltuğunda da kendisi var.

Marmara Üniversitesinde okurken derslerini alma fırsatı bulduğum, her daim eğlenceli olan, kendi alanında kitapları da bulunan başarılı hocamın, her zaman gönlünde yatan bir sevdaydı film yapmak.

Sinema alanında; 1992 ve 1993 yıllarında Orhon Murat Arıburnu ödüllerinde birincilik ve ikincilik derecelerini almıştır.

Absürd komedi dram türündeki “Ötekileştirdiklerimiz” temalı üçlemesinin ilk filmi 2016 tarihindeki “İkiz Yıldızlar”, dünyanın farklı ülkelerindeki 48 uluslararası festivale seçilerek toplam 18 ödül kazanmıştır.

Mayıs 2017 tarihinde tamamlanması ve Ağustos 2017 gibi gösterime girmesi planlanan “Yüksek Kalori” üçlemenin ikinci filmi olarak uluslararası film festivalleri aracılığıyla dünyaya açılmayı hedefliyor.

“Yüksek Kalori” nin hikayesi kısaca şöyle; Meftun, babaannesi ile İstanbul’un en huzurlu yerlerinden biri olan Kuzguncuk’ta, müstakil, eski bir evde yaşayan obez bir gençtir. Hamburgerler ve patates kızartmaları ise en sevdiği yiyeceklerdir. Çocuk menülerinin oyuncuklarını da sokaktaki çocuklara hediye etmeyi çok sever. Günlerden bir gün sanal ortamda Şahika isimli bir kızla tanışan Meftun, Şahika’ nın isteği üzerine zayıflamaya istemeyerek de olsa karar verir. Ertesi gün mahallesinde ve sahil yolundaki parklarda koşmaya başlar. Bakalım Meftun’un hikayesi nasıl sonlanacak. Merakla bekliyoruz.

https://www.fongogo.com/Project/yuksek-kalori  adresinden filme destek olmak isteyenler olabiliyor. Bunu için son 13 gün.

Ekip tüm destekçilerine, özenle hazırladıkları ödüller ve hediyelerle teşekkür ediyor.

Tüm ekip ve emeği geçenlere başarılar diliyoruz, yolunuz açık olsun…

Oyuncular: Doğa KONAKOĞLU, Ayla ALGAN, Tevfik Erman KUTLU, Zeynep MUCURLU, Bengü TOKSÖZ, Ciwan AYAZ.

Ekip:

Proje Sahibi: Mehmet TIĞLI

Yardımcı Yönetmen: Erkan ŞİMŞİR

Yapımcı: Ozan TAKMAZ

Emeği Geçenler:

Yönetmen: Mehmet TIĞLI

Senaryo: Mehmet TIĞLI

Yapımcı: Ozan TAKMAZ

Görüntü Yönetmeni: Mehmet Ali ERGİN

Kurgu: Mesut ULUTAŞ

Yardımcı Yönetmen: Erkan ŞİMŞİR

Müzik: Ersel SERDARLI

Kostüm: Hatice GÖKÇE

Sanat Yönetmeni: Emra ALBAYRAK ŞAHİN

Ses Tasarım: Gökhan TANDOĞAN

Renk Tasarım: Emir YANAT

Yapım Amiri: Selen ERGEN

Film Danışmanı: Elifcan KUŞ HORTAKA

Grafik Tasarım: Bülent FİDAN

 

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.