2023 Altın Kelebek Ödüllerinde Tüm Adaylar Belli Oldu! İşte Favorilerimiz! – BuMesele

2023 Altın Kelebek Ödüllerinde Tüm Adaylar Belli Oldu! İşte Favorilerimiz!

2023 Altın Kelebek Ödüllerinde ilk tur oylamanın ardından nihai adaylar belli oldu. Altın Kelebek ödül töreni için bu sene belirlenen tarih 3 Aralık 2023 Pazar. Altın Kelebek Ödül Töreninde bu sene 30 ayrı kategoride ödüller dağıtılacak.

Sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri tüm adaylar ve favorilerimizle baş başa bırakalım. Sizler de favorilerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

En İyi Dizi

Aile – Show Tv

Ateş Kuşları – Atv

Bambaşka Biri – Fox

Gönül Dağı – Trt1

Kardeşlerim – Atv

Kızılcık Şerbeti – Show Tv

Safir – Atv

Yabani – Fox

Yalı Çapkını – Star Tv

Yargı – Kanal D

En İyi İnternet Dizisi

Aktris – Disney Plus

Behzat Ç Çekiç Ve Gül – Blutv

Ben Gri – Disney Plus

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? – Netflix

Bozkır – Blutv

Kulüp 2 – Netflix

Magarsus – Blutv

Sıcak Kafa – Netflix

Şahmaran – Netflix

Terzi – Netflix

En İyi Kadın Oyuncu

Afra Saraçoğlu – Yalı Çapkını (Star Tv)

Burcu Biricik – Camdaki Kız (Kanal D)

Ceren Karakoç (Kızılcık Şerbeti) – Show Tv

Evrim Alasya (Kızılcık Şerbeti) – Show Tv

Gökçe Bahadır (Kulüp 2) – Netflix

Hande Erçel (Bambaşka Biri) – Fox

Pınar Deniz – Yargı (Kanal D)

Serenay Sarıkaya (Aile) – Show Tv

Sıla Türkoğlu (Kızılcık Şerbeti) – Show Tv

Su Burcu Yazgı Coşkun (Kardeşlerim) – Atv

En İyi Erkek Oyuncu

Berk Atan (Gönül Dağı) – Trt1

Bilal Yiğit Koçak (Kardeşlerim) – Atv

Burak Berkay Akgül (Safir) – Atv

Burak Deniz (Bambaşka Biri) – Fox

Çağatay Ulusoy (Terzi) – Netflix

Kaan Urgancıoğlu – Yargı (Kanal D)

Kıvanç Tatlıtuğ (Aile) – Show Tv

Mert Ramazan Demir – Yalı Çapkını (Star Tv)

Onur Seyit Yaran – (Kardeşlerim) – Atv

Salih Bademci (Kulüp 2-Terzi-Dilek Taşı) – Kanald Netflix

En İyi Komedi Dizisi

Andropoz – Netflix

Benim Güzel Ailem – Trt1

Çok Güzel Hareketler 2 – Star Tv

Doğu – Blutv

Gibi – Exxen

Güldür Güldür Show – Show Tv

Güzel Günler – Show Tv

Kendi Düşen Ağlamaz – Trt1

Leyla İle Mecnun – Exxen

Prens – Blutv

En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu

Binnur Kaya – Güzel Günler (Show Tv)

Çok Güzel Hareketler 2 Ekibi – Star Tv

Deniz Işın (Leyla İle Mecnun) – Exxen

Ecem Erkek – Güzel Günler (Show Tv)

Ege Kökenli (Doğu) – Blutv

Eylül Tumbar (Kendi Düşen Ağlamaz) – Trt1

Güldür Güldür Show Ekibi – Show Tv

Leyla Tanlar – Güzel Günler (Show Tv)

Şebnem Bozoklu (Hayatımın Neşesi) – Trt1

Zeynep Çamcı – Güzel Günler (Show Tv)

En İyi Komedi Dizisi Erkek Oyuncu

Burak Dakak – Güzel Günler (Show Tv)

Çağlar Çorumlu (Ayak İşleri) – Gain

Çok Güzel Hareketler 2 – Star Tv

Doğu Demirkol (Doğu) – Blutv

Enes Koçak (Kendi Düşen Ağlamaz) – Trt1

Engin Günaydın (Andropoz) – Netflix

Feyyaz Yiğit (Gibi) – Exxen

Giray Altınok (Prens) – Blutv

Güldür Güldür Show Ekibi – Show Tv

En İyi Romantik Komedi Dizisi

Dönence-Kanald

Kısmet – Fox

Ruhun Duymaz – Fox

Sadece Arkadaşız – Exxen

Vermem Seni Ellere – Atv

Ya Çok Seversen – Kanal D

Yaz Şarkısı – Fox

En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu

Burcu Özberk – Ruhun Duymaz (Fox)

Buse Meral (Vermem Seni Ellere) – Atv

Hafsanur Sancaktutan – Ya Çok Seversen (Kanal D)

Hazar Ergüçlü – Sadece Arkadaşız (Exxen)

Nilsu Berfin Aktaş – Yaz Şarkısı (Fox)

Özge Özacar – Kısmet (Fox)

En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu

Cem Gelinoğlu – Kısmet (Fox)

Cenan Adıgüzel – Kısmet (Fox)

Efekan Can – Yaz Şarkısı (Fox)

Emre Bey – Vermem Seni Ellere (Atv)

Kerem Bürsin – Ya Çok Seversen (Kanal D)

Kubilay Aka – Sadece Arkadaşız (Exxen)

Mustafa Mert Koç – Yaz Şarkısı (Fox)

Şükrü Özyıldız – Ruhun Duymaz (Fox)

En İyi Dizi Çifti

Afra Saraçoğlu-Mert Ramazan Demir – Yalı Çapkını (Star Tv)

Burcu Özberk & Şükrü Özyıldız – Ruhun Duymaz (Fox)

Demet Özdemir & Engin Akyürek – Adım Farah (Fox)

Gökçe Bahadır- Fırat Tanış – Kulüp (Netflix)

Gökçe Bahadır-Selahattin Paşalı – Ömer (Star Tv)

Hande Erçel – Burak Deniz-  Bambaşka Biri (Fox)

Onur Seyit Yaran – Su Burcu Yazgı Coşkun – Kardeşlerim (Atv)

Pınar Deniz-Kaan Urgancıoğlu – Yargı (Kanal D)

Serenay Sarıkaya-Kıvanç Tatlıtuğ – Aile (Show Tv)

Sıla Türkoğlu-Doğukan Güngör – Kızılcık Şerbeti (Show Tv)

En İyi Yönetmen

Ahmet Katıksız – Aile (Show Tv)

Ahmet Yılmaz – Kuruluş Osman (Atv)

Ali Bilgin – Yargı (Kanal D)

Barış Yöş – Gibi (Exxen)

Burcu Alptekin – Yalı Çapkını (Star Tv)

Ketche(Hakan Kırvavaç) – Kızılcık Şerbeti (Show Tv)

Neslihan Yeşilyurt – Bambaşka Biri (Fox)

Semih Bağcı – Safir (Atv)

Serkan Birinci – Kardeşlerim (Atv)

Zeynep Günay – Seren Yüce (Kulüp 2) – Netflix

En İyi Senarist

Ayşe Ferda Eryılmaz & Nehir Erdem – Ateş Kuşları (Atv)

Aziz Kedi&Feyyaz Yiğit – Gibi (Exxen)

Burcu Över – Safir (Atv)

Can Sinan – Dilek Taşı (Kanal D)

Ethem Özışık – Bambaşka Biri (Fox)

Hakan Bonomo – Aile (Show Tv)

Hilal Yıldız – Yabani (Fox)

Mehmet Barış Günger – Yalı Çapkını (Star Tv)

Melis Civelek, Zeynep Gür – Kızılcık Şerbeti (Show Tv)

Sema Ergenekon – Yargı – (Kanal D)

En İyi Çocuk Oyuncu

Ada Erma – Kulüp 2  (Neftlix)

Adin Külçe – Ya Çok Seversen (Kanal D)

Almira Tuana Albay – Ateş Kuşları (Atv)

Arven Ece Yavuz – Ya Çok Seversen (Kanal D)

Aylin Akpınar – Kardeşlerim (Atv)

Azra Aksu – Bir Küçük Gün Işığı (Atv)

Elif Kurtaran – Taçsız Prenses (Fox)

Lena Naz Kalaycı – Dilek Taşı (Kanal D)

Metehan Parıltı – Ömer (Star Tv)

Ülkü Hilal Çiftçi – Dönence (Kanal D)

En İyi Gündüz Kuşağı Programı

Alişan İle Hayata Gülümse (Trt1)

Arda İle Omuz Omuza – (Kanal D)

Arda’nın Mutfağı – (Kanal D)

Çağla’yla Yeni Bir Gün (Fox)

Çok Gezenti- (Teve2)

Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme (Show Tv)

Esra Erol’da (Atv)

Müge Anlı İle Tatlı Sert (Atv)

Sabahın Sultanı Seda Sayan – (Star Tv)

Zuhal Topal’la Yemekteyiz (Tv8)

En İyi Kadın Sunucu (Program)

Aslı Hünel – Gelin Evi (Show Tv)

Asuman Krause – Aileler Yarışıyor – 360

Burcu Esmersoy – Eşim Benzerim  Yok – (Fox)

Ceyda Düvenci – Bambaşka Sohbetler – (Star Tv)

Çağla Şıkel – Çağla’yla Yeni Bir Gün – (Fox)

Eda Ece– Kapımdaki Dedektif – (Fox)

Esra Erol  – Esra Erol’da (Atv)

Müge Anlı – Müge Anlı İle Tatlı Sert (Atv)

Pelin Çift – 3’te 3 (Trt1)

Zuhal Topal – Zuhal Topal’la Yemekteyiz – (Tv8)

En İyi Erkek Sunucu (Program)

Ahmet Mümtaz Taylan – Empati (Star Tv)

Ali İhsan Varol – Kelime Oyunu (Teve2)

Alişan – Alişan İle Hayata Gülümse (Trt1)

Arda Türkmen – Arda İle Omuz Omuza (Kanal D)

Arda Türkmen – Arda’nın Mutfağı (Kanal D)

Danilo Zanna – Masterchef Türkiye All Star (Tv8)

İbrahim Selim – Kapımdaki Dedektif – (Fox)

Kadir Ezildi – En Hamarat Benim (Fox)

Kenan İmirzalıoğlu – Kim Milyoner Olmak İster (Atv)

Murat Ceylan – Survivor – (Tv8)

En İyi Spor Programı

%100 Futbol – Rıdvan Dilmen, Murat Kosova (Tv8,5)

90+1 – Ender Bilgin, Erman Toroğlu (A Spor)

Artı Futbol – Cüneyt Şen, Reha Kapsal, Zeki Uzundurukan, Ulaş Özdemir (A Spor)

Artı Futbol – Onur Yıldız, Levent Tüzemen, Gürcan Bilgiç, Zeki Uzundurukan, Serdar Sarıdağ (A Spor)

Avrupa Stüdyosu – Veli Yiğit, Erbatur Ergenekon (Trt Spor)

Beın Süper Lig – Güntekin Onay & İsmail Şenol, Ali Gültiken, Emre Aşık, Ersun Yanal, Feyyaz Uçar, Tolga Zengin, Uğur Meleke (Beın)

Beyaz Futbol – Ahmet Çakar, Sinan Engin, Abdülkerim Durmaz, Rasim Ozan Kütahyalı, Ertem Şener (Pazar) – (Beyaz Tv)

Beyaz Futbol – Ertem Şener, Sinan Engin (Cumartesi) – (Beyaz Tv)

Derin Futbol – Ahmet Çakar, Sinan Engin, Abdülkerim Durmaz, Rasim Ozan Kütahyalı, Ertem Şener (Pazar) – (Beyaz Tv)

Set Sayısı – Mehmet Sevinç, Özlem Özçelik (Trt Spor)

En İyi Yarışma

Aileler Yarışıyor – 360

Ben Bilirim – 360

En Hamarat Benim – Fox

Gelinim Mutfakta – Kanal D

Kelime Oyunu – Teve2

Kim Milyoner Olmak İster – Atv

Masterchef Türkiye All Star – Tv8

O Ses Türkiye Rap – Exxen

Survivor 2023 – Tv8

En İyi Erkek Şarkıcı

Buray

Can Ozan

Edis

Emir Can İğrek

Mabel Matiz

Oğuzhan Koç

Semicenk

Tarkan

Teoman

Yalın

En İyi Kadın Şarkıcı

Ajda Pekkan

Derya Uluğ

Fatma Turgut

Gülşen

Hadise

İrem Derici

Melek Mosso

Melike Şahin

Sertab Erener

Simge Sağın

En İyi Müzik Grubu

Adamlar

Athena

Dedublüman

Dolu Kadehi Ters Tut

Köfn

Madrigal

Manga

Mavi Gri

Pinhani

Sakiler

En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı

Aleyna Kalaycıoğlu

Alya

Anıl Emre Daldal

Blok3

Çağan Şengül

Ece Ronay

Halodayı

Mef

Rana Türkyılmaz

Semicenk

En İyi Arabesk-Fantezi Müzik Kadın Sanatçı

Ayçin Asan

Derya Bedavacı

Ebru Yaşar

Güllü

Kibariye

Seda Sayan

Seda Tripkolic

Sıla Şahin

Sibel Can

Tuğçe Kandemir

En İyi Arabesk-Fantezi Müzik Erkek Sanatçı

Alişan

Bilal Hancı

Bilal Sonses

Bülent Serttaş

Hakan Altun

İsmail Yk

Kubilay Karça

Selami Şahin

Uğur Aslan

En İyi Şarkı

Ali Cabbar – Emir Can İğrek

Antidepresan – Mabel Matiz-Mert Demir

Belki – Dedublüman, Mavzer Tabancas

Canın Sağolsun – Semicenk-Rast

Çok Yazık – Çağan Şengül

Diva Yorgun – Melike Şahin

Feryat – Hadise

Müphem – Mabel Matiz

Pişman Değilim – Semicenk, Doğu Swag

Tanrım Reva Mı? – Semicenk

En İyi Magazin Programı

50 Fifty – Dream Türk

Beyaz Magazin – Beyaz Tv

Cumartesi Sürprizi – Show Tv

Gazete Magazin – Tv8

Ht Kulüp – Bloomberg Tv

Magazin D Cumartesi- Pazar – (Kanal D)

Magazin D Yaz – (Kanal D)

Müge Ve Gülşen’le 2. Sayfa – Tv8

Pazar Sürprizi – Show Tv

Söylemezsem Olmaz – Beyaz Tv

En İyi Rapçi

Alizade

Blok3

Ceza

Çakal

Ezhel

Gazapizm

Motive

Sagopa Kajmer

Sefo

Uzi

En İyi Dijital İçerik

Barış Özcan – Youtube

Eser Yenenler – Eys Tv Youtube

Evrim Ağacı – Youtube

İbrahim Selim İle Bu Gece – Youtube

Kafalar – Youtube

Katarsis (Gökhan Çınar)- Youtube

Kısmetse Olur – Youtube

Konuşanlar (Hasan Can Kaya) – Exxen

Mevzular Açık Mikrofon (Oğuzhan Uğur) – Gain,

Noluyo Ya? – (Ceyda Kasabalı – Fırat Albayram) – Youtube

En İyi Influencer – Youtuber

Ali Biçim

Berfu Yenenler

Cemal Can Canseven

Ceyda Kasabalı – Fırat Albayram (Noluyo Ya?)

Damla Altun

Danla Bilic

Ece Ronay

Eda Yaman

Orkun Işıtmak

Pqueen (Pelin Baynazoğlu)

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.