47. Pantene Altın Kelebek Ödülleri – Tüm Adaylar ve Favorilerimiz – BuMesele

47. Pantene Altın Kelebek Ödülleri – Tüm Adaylar ve Favorilerimiz

2021 Altın Kelebek Ödüllerinde ilk tur oylamanın ardından nihai adaylar belli oldu. Adaylar ve favorilerimize geçmeden önce, tüm oyun severleri yeni oyun kanalımız BuOyun’a bekliyoruz. Birbirinden renkli oyun içeriklerimizi kaçırmamak için açıklama kısmındaki linke tıklayarak abone olun. Son yıllarda çeşitli sebeplerden dolayı sekteye uğrayan ve zamanında yapılamayan Altın Kelebek ödül töreni için bu sene belirlenen tarih 5 Aralık 2021 Pazar. 2 senedir bazı ünlü isimlerin adaylıktan çekilmesiyle de gündeme gelen ödül töreninde, bu sene şimdiye kadar adaylıktan çekilen isimler; opera sanatçısı Güvenç Dağüstün, gazeteci Candaş Tolga Işık, REDD grubunun solisti Doğan Duru ve sanatçı Ceylan Ertem. Siz bu videoyu izlerken bu sayı daha da artmış olabilir.

Çağla Şıkel ve Cem Davran’ın sunacağı Altın Kelebek Ödül Töreninde bu sene 40 ayrı kategoride ödüller dağıtılacak. Sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri tüm adaylar ve favorilerimizle baş başa bırakalım. Sizler de favorilerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın. İyi seyirler!

1- En İyi Dizi
Camdaki Kız – Kanal D
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz – Atv
Gönül Dağı – Trt1
Kardeşlerim – Atv
Kırmızı Oda – Tv 8
Masumlar Apartmanı – Trt1
Sadakatsiz – Kanal D
Son Yaz – Fox
Teşkilat – Trt1
Yasak Elma – Fox Tv

2 – En İyi İnternet Dizisi
50m2 – Netflix
Aşk 101 – Netflix
Atiye – Netflix
Aynen Aynen – Blu Tv
Bir Başkadır – Netflix
Fatma – Netflix
Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi – Blu Tv
Sokağın Çocukları – Blu Tv
The Protector/Hakan Muhafız – Netflix
Yeşilçam – Blu Tv

3- En İyi Dijital İçerik
@Enisarıkan – Exxen
Alper Rende İle Kaçış – Exxen
Bize Kaldı (Fezi Altun&Sertaç Sungur) – Youtube
Duraktan Durağa (Berk Keklik) – Gain
Gör Beni (Armağan Çağlayan) – Youtube
İbrahim Selim İle Bu Gece – İbrahim Selim – Youtube
Katarsis (Gökhan Çınar) – Youtube – Exxen
Kirli Çamaşırlar (Orkun Işıtmak) – Exxen
Konuşanlar (Hasan Can Kaya) – Exxen
Zeynep Bastık Ve Konukları – Exxen

4- En İyi Kadın Oyuncu
Alina Boz (Aşk 101) – Netflix
Ayça Ayşin Turan (Arıza) – Show Tv
Beren Saat (Atiye) – Netflix
Binnur Kaya (Kırmızı Oda) – Tv8
Burcu Biricik (Camdaki Kız) – Kanal D
Cansu Dere (Sadakatsiz) Kanal D
Ezgi Mola (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Hafsanur Sancaktutan (Son Yaz) – Foxtv
Merve Dizdar (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Su Burcu Yazgı Coşkun (Kardeşlerim) – Atv

5 – En İyi Erkek Oyuncu
Ahmet Kural – (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt 1
Akın Akınözü (Hercai) – Atv
Alperen Duymaz (Son Yaz) – Fox Tv
Birkan Sokullu (Masumlar Apartmanı) – Trt 1
Burak Özçivit (Kuruluş Osman) – Atv
Çağatay Ulusoy ( Yeşilçam) – Blu Tv
Çağatay Ulusoy (The Protector/Hakan Muhafız) – Netflix
Çağlar Ertuğrul(Teşkilat) – Trt 1
Caner Cindoruk (Sadakatsiz) – Kanal D
Engin Akyürek (Sefirin Kızı) – Star Tv
Timuçin Esen (Hekimoğlu) – Kanal D

6 – En İyi Komedi Dizisi
Çok Güzel Hareketler 2 ( Kanal D)
Dünya Hali ( Trt1)
Gençliğim Eyvah (Atv)
Güldür Güldür (Show Tv)
Jet Sosyete (Star Tv)
Kalk Gidelim (Trt1)
Kazara Aşk (Star Tv)
Kuzey Yıldızı İlk Aşk (Show Tv)
Seksenler (Trt1)

7 – En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu
Algı Eke/Acans – Blu Tv
Ayça Varlıer/Kalk Gidelim – Trt 1
Begüm Öner/Seksenler – Trt1
Cemre Ebüzziya/İlginç Bazı Olaylar – Exxen
Çok Güzel Hareketler 2 Ekibi – Kanal D
Ege Kökenli/Doğu – Blu Tv
Güldür Güldür Ekibi – Show Tv
Günay Karacaoğlu/Gençliğim Eyvah – Atv
Nilperi Şahinkaya/Aynen Aynen – Blu Tv
Suzan Kardeş/Seksenler – Trt1

8 – En İyi Komedi Dizisi Erkek Oyuncu
Çağlar Çorumlu/Ayak İşleri – Gain
Cengiz Bozkurt/Gençliğim Eyvah – Atv
Çok Güzel Hareketler 2 Ekibi – Kanal D
Doğu Demirkol/Doğu – Blu Tv
Engin Günaydın/10 Bin Adım – Gain
Feyyaz Yiğit/Gibi – Exxen
Güldür Güldür Ekibi – Show Tv
İbrahim Büyükak/İlginç Bazı Olaylar – Exxen
İlker Ayrık/Seksenler – Trt1
Kerem Bürsin/Aynen Aynen – Blu Tv

9 – En İyi Romantik Komedi Dizisi
Ada Masalı – Star
Aşk Mantık İntikam – Fox Tv
Aşkın Tarifi – Kanal D
Baht Oyunu – Kanal D
Bay Yanlış – Fox Tv
Cam Tavanlar – Show Tv
Çatı Katı Aşk – Kanald
İyi Günde Kötü Günde – Star
Sen Çal Kapımı – Fox Tv

10 – En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu
Aslı Sümen (Baht Oyunu) – Kanal D
Ayça Ayşin Turan (Ada Masalı) – Star Tv
Bensu Soral (Cam Tavanlar) – Show Tv
Burcu Özberk (Aşk Mantık İntikam) – Fox Tv
Cemre Baysel (Baht Oyunu) – Kanal D
Elçin Sangu (İyi Günde Kötü Günde) – Star Tv
Hande Erçel (Sen Çal Kapımı) – Fox Tv
Melisa Döngel (Aşk Mantık İntikam) – Fox Tv
Özge Gürel (Bay Yanlış) – Fox Tv

11 – En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu
Alp Navruz – (Ada Masalı) Star Tv
Aytaç Şaşmaz (Baht Oyunu) Kanal D
Burak Yörük (Aşk Mantık İntikam) Fox
Can Yaman (Bay Yanlış) – Fox Tv
Furkan Andıç (Çatı Katı Aşk) Kanal D
İlhan Şen (Aşk Mantık İntikam) – Fox Tv
Kadir Doğulu (Aşkın Tarifi) – Kanal D
Kerem Bürsin (Sen Çal Kapımı) – Fox Tv
Kubilay Aka (Cam Tavanlar) – Show Tv

12 – En İyi Dizi Çifti
Afra Saraçoğlu – Çağatay Ulusoy (Yeşilçam) – Blu Tv
Alina Boz – Kubilay Aka (Aşk 101) – Netflix
Ayça Ayşin Turan – Alp Navruz (Ada Masalı) – Star
Bensu Soral – Kubilay Aka (Cam Tavanlar) – Show Tv
Burcu Biricik – Feyyaz Şerifoğlu (Camdaki Kız) – Kanald
Burcu Özberk – İlhan Şen (Aşk Mantık İntikam) – Fox Tv
Cemre Baysel – Aytaç Şaşmaz (Baht Oyunu) – Kanal D
Hafsanur Sancaktutan – Alperen Duymaz (Son Yaz) – Fox Tv
Hande Erçel – Kerem Bürsin (Sen Çal Kapımı) – Fox Tv
Su Burcu Yazgı Coşkun – Onur Seyit Yaran (Kardeşlerim) – Atv

13 – En İyi Yönetmen
Ahmet Katıksız (Alev Alev) – Show
Berkun Oya (Bir Başkadır) – Netflix
Çağrı Vila Lostuvalı, Çiğdem Bozali (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Cem Karcı (Kırmızı Oda) – Tv8
Ketche Hakan Kırvavaç (Teşkilat) – Trt1
Nadim Güç (Camdaki Kız) – Kanald
Neslihan Yeşilyurt (Sadakatsiz) – Kanald
Semih Bağcı (Son Yaz) – Fox Tv
Serdar Gözelekli (Baht Oyunu) – Kanald
Yusuf Pirhasan, Altan Dönmez (Sen Çal Kapımı) – Fox Tv

14 – En İyi Senaryo
Ali Asaf Elmas (Gönül Dağı) – Trt1
Ayşe Öner Kutlu (Sen Çal Kapımı) – Fox
Bahadır Özdener (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) – Atv
Banu Kiremitçi Bozkurt (Kırmızı Oda) – Tv8
Berkun Oya (Bir Başkadır) – Netflix
Deniz Dargı – Cem Görgeç – Cenk Boğatur (Son Yaz) – Fox
Deniz Madanoğlu, Rana Mamatlıoğlu (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Gül Abus Semerci (Kardeşlerim) – Atv
Kemal Hamamcıoğlu – Dilara Pamuk (Sadakatsiz) – Kanal D
Seda Altaylı Turgutlu (Camdaki Kız) – Kanal D

15 – En İyi Dizi Müziği
Alp Yenier (Kardeşlerim) – Atv
Alp Yenier (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Aslı Demirer, Safa Hendem (Baht Oyunu) – Kanald
Aytekin Ataş (Sen Çal Kapımı) – Fox Tv
Batuhan Fırat (Kalp Yarası) – Atv
Cem Öget (Ada Masalı) – Star
Cem Öget (Sadakatsiz) – Kanald
Hey! Douglas (Aşk 101) – Netflix
Toygar Işıklı (Çukur) – Show Tv
Tuna Hizmetli (Son Yaz) – Fox Tv

16 – En İyi Çocuk Oyuncu
Alp Akar – Sadakatsiz
Aylin Akpınar – Kardeşlerim
Azra Aksu – Baht Oyunu
Beren Gençalp – Sefirin Kızı
Berkay Celal Çetin – Masumlar Apartmanı
Eylül Şenocak – Masumlar Apartmanı
Kayra Orta – Alev Alev
Kuzey Gezer – Yasak Elma
Maya Başol – Sen Çal Kapımı
Yasemin Nil Yüksel – Masumlar Apartmanı

17 – En İyi Gündüz Kuşağı
Açelya Akkoyun İle Akla Takılanlar – (360)
Çağla İle Yeni Bir Gün (Çağla Şıkel) – Fox Tv
Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme – Show Tv
Ece Üner İle Susma – Kanal D
Esra Erol’da – Atv
Fulya İle Umudun Olsun – (Fulya Öztürk) – Fox
Gelinim Mutfakta (Demet Akalın) – Kanal D
Müge Anli İle Tatlı Sert – Atv
Neler Oluyor Hayatta (Nur Tuğba Namlı – Hakan Ural) – Kanal D
Sabahın Sultanı Seda Sayan – Star

18 – En İyi Kadın Sunucu
Açelya Akkoyun (Açelya Akkoyun İle Akla Takılanlar) – 360
Aslı Şafak (Aslı Şafak’la İşin Aslı) – Habertürk Tv
Çağla Şıkel (Çağla İle Yeni Bir Gün) – Fox Tv
Demet Akalın (Demet Ve Alişan İle Sabah Sabah) – (Star Tv)
Doğa Rutkay (Çocuktan Al Haberi) – Show Tv
Ece Üner (Ece Üner İle Susma) – Kanal D
Esra Erol (Esra Erol’da) – Atv
Fulya Öztürk (Fulya İle Umudun Olsun) – Fox Tv
Müge Anlı (Müge Anlı İle Tatlı Sert) – Atv
Pelin Çift (Pelin Çift İle Gündem Ötesi) – Trt1

19 – En İyi Erkek Sunucu
Acun Ilıcalı (Survivor Türkiye) – Tv8
Ali İhsan Varol (Kelime Oyunu) – Teve2
Alp Kırşan (Ortak) – Ntv
Arda Türkmen (Arda’nın Mutfağı) – Kanal D
Danilo Zanna (Masterchef) – Tv8
Ender Saraç’la Sağlıklı Günler – Show Tv
Hakan Ural (Neler Oluyor Hayatta) – Kanal D
Kenan İmirzalıoğlu (Kim Milyoner Olmak İster) – Atv
Kerem Alışık (Seneye Bu Zamanlar) – Trt
Vahe Kılıçarslan (Vahe İle Evdeki Mutluluk) – Star Tv

20 – En İyi Haber Programı Kadın Sunucu
Afşin Yurdakul – Habertürk
Başak Şengül – Cnntürk
Gülbin Tosun – Fox
Hande Fırat – Cnn Türk
Hilal Özdemir – Atv
Işıl Açıkkar – Trt
Merve Dinçkol – Kanal D
Nazlı Çelik – Star Tv
Pınar Erbaş – Show Tv
Seda Öğretir – Ntv

21 – En İyi Haber Programı Erkek Sunucu
Açıl Sezen – Bloomberg
Ahmet Arpad – Ntv
Cem Öğretir – Atv
Cüneyt Özdemir – Cnn Türk
Deniz Bayramoğlu – Kanal D
Ersoy Dede – Trt1
İsmail Küçükkaya – Fox
Mesut Yar – Star Tv
Selçuk Tepeli – Fox
Uğur Önver – Cnntürk

22 – En İyi Haber Programı
5n1k (Cüneyt Özdemir) – Cnntürk
A’dan Z’ye (Uğur Önver) – Cnntürk
Açık Ve Net (Kübra Par) – Habertürk Tv
Başkent Kulisi (Mehmet Acet) – Kanal 7
Cnn Türk Masası (Semiha Şahin) – Cnntürk
Enine Boyuna (Hülya Hökenek) – Habertürk Tv
Gece Görüşü (Hande Fırat) – Cnntürk
İsmail Küçükkaya İle Çalar Saat – Fox Tv
Kahvaltı Haberleri (Hilal Özdemir) – Atv
Mesut Yar İle Bugün (Mesut Yar) – Star Tv

23 – En İyi Spor Programı
Aktüel Futbol: Sunucu: İbrahim Kırkayak, Yorumcular: Alp Pehlivan, Ogün Temizkanoğlu – (Trt Spor)
Artı Futbol: Mustafa Göksu
Bein Manşet: Murat Caner – Uğur Meleke (Bein Sports)
Bein Teknik: İsmail Şenol – Tamer Tuna (Bein Sports)
Beyaz Futbol Pazar: Sunucu: Onur Yıldız, Yorumcular: Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı, Abdülkerim Durmaz (Beyaz Tv)
Derin Futbol: Sunucu: Onur Yıldız, Yorumcular: Sinan Engin, Ahmet Çakar, Abdülkerim Durmaz, Rasim Ozan Kütahyalı – (Beyaz Tv)
Spor Manşet: Cem Dizdar – Serkan Yetkin (Trt Spor)
Süper Lig: Sunucu: Güntekin Onay, Yorumcular: Tugay Kerimoğlu, Feyyaz Uçar, Volkan Demirel – (Bein Sports)
Takım Oyunu: Sunucu: Ender Bilgin, Yorumcular: Erman Toroğlu, Mehmet Yılmaz, Reha Kapsal, Serdar Sarıdağ – (A Spor)
Yüzde Yüz Futbol: Sunucu: Erbatur Ergenekon, Yorumcu: Rıdvan Dilmen (Trt Spor)

24 – En İyi Yarışma
3’te 3 (Prof. Dr. Tufan Gündüz’pelin Çift) – Trt1
Aileler Yarışıyor – (Asuman Krause) – 360
Çocuktan Al Haberi (Doğa Rutkay) – Show Tv
En Hamarat Benim (Kadir Ezildi) – Fox
Ezgi Sertel İle Fazlası Zarar – Trt1
Kelime Oyunu (Ali İhsan Varol) – Teve2
Kim Milyoner Olmak İster (Kenan İmirzalıoğlu) – Atv
Masterchef Türkiye (Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu) – Tv8
Survivor Türkiye (Acun Ilıcalı) – Tv8
Yaparsın Aşkım (İlker Ayrık) – Fox Tv

25 – En İyi Erkek Şarkıcı
Bilal Sonses
Buray
Can Bonomo
Edis
Emir Can İğrek
Haluk Levent
Kenan Doğulu
Murat Boz
Oğuzhan Koç
Yalın

26 – En İyi Kadın Şarkıcı
Aleyna Tilki
Demet Akalın
Derya Uluğ
Ece Seçkin
Hadise
İrem Derici
Melek Mosso
Sezen Aksu
Tuğçe Kandemir
Zeynep Bastık

27 – En İyi Müzik Grubu
Adamlar
Dolu Kadehi Ters Tut
Gripin
İkilem
Madrigal
Manga
Pinhani
Sakiler
Yüzyüzeyken Konuşuruz
Zakkum

28 – En İyi Dj
Arem Özgüç & Arman Aydın
Birol Giray (BeeGee)
Bö (Batuhan Öneş)
Burak Yeter
Deeperise
Doğukan Manço
Doğuş Cabakçor
Mahmut Orhan
Ozan Doğulu
Veyasin (Hey Douglas)

29 – En İyi Rap
Ados
Anıl Piyancı
BatuFlex
Ceza
Eypio
Gazapizm
Mero
Sagopa Kajmer
Sefo
Uzi

30 – En İyi Türk Halk Müziği Kadın
Aynur Haşhaş
Deniz Toprak
Elif Buse Doğan
Güler Duman
Hilal Özdemir
Öykü Gürman
Sevcan Orhan
Şevval Sam
Zara
Zeynep Bakşi Karatağ

31 – En İyi Türk Halk Müziği Erkek
Ahmet Şafak
Cem Yıldız
Cimilli İbo
Ekin Uzunlar
Ender Balkır
Hüseyin Turan
Mahmut Tuncer
Musa Eroğlu
Resul Dindar
Selçuk Balcı

32 – En İyi Fantezi Müzik Kadın
Aslı Hünel
Cansever
Ceylan
Derya Bedavacı
Ebru Yaşar
İnci Mercan
Seda Sayan
Sibel Can
Zara

33 – En İyi Fantezi Müzik Erkek
Ahmet Parlak
Ali Dündar
Arif Susam
Bayhan
Hakan Altun
İbrahim Tatlıses
Metin Şentürk
Rubato
Şahin Kendirci
Serkan Kaya

34 – En İyi Klip
Aleyna Tilki – Bu Benim Masalım
Bilal Hancı & Mustafa Ceceli – Rüzgar
Buray – Deli Kız
Can Bonomo & Demet Evgar – Rüyamda Buluttum
Cemal Can – Kahraman
Edis – Martılar
Enes Batur – Ayaz
Hadise – Hay Hay
Kerimcan Durmaz – Peşimde
Mabel Matiz – Toy

35 – En İyi Şarkı
Affet Beni Sevgilim – Ege Baldız – Burry Soprano
Alaz Alaz – Buray
Başa Sar – Ege Can Sal
Ben Bilmem – Ebru Yaşar
Bilmem Mi? – Sefo
Dünyadan Uzak – Pinhani, Sakiler
Hay Hay – Hadise
Kahraman – Cemal Can
Martılar – Edis
Seni Dert Etmeler – Madrigal

36 – En İyi Influencer Kadın
Berfu Yenenler
Cemre Solmaz
Ceren Yaldız
Damla Altun
Danla Biliç
Eylül Öztürk
Pelin Akil
Pqueen (Büşra Pelin Baynazoğlu)
Rachel Araz Kiresepi
Şeyda Erdoğan

37 – En İyi Influencer Erkek
Aykut Elmas
Cemal Can Canseven
Czn Burak
Enes Batur
Kafalar
Kerimcan Durmaz
Nusret
Orkun Işıtmak
Tuğkan Gönültaş
Uberkuloz (Berk Keklik)

38 – En İyi Proje Albümü
1977 Sezen’li Şarkılar – Emir Ersoy
4 Miras – Rubato
Akustik Hikayeler – İlhan Şeşen & Vedat Sakman
Benim İçin Söylenenler – Mazlum Çimen
Cenk Eren Repertuvar: Barış Manço Şarkıları
Ezginin Günlüğü 40 Yıllık Şarkılar
Şimdi 90’lar 2
Söz&Müzik Tan Taşçı
Teoman Ve Piyano
Vasiyet – Haluk Levent

39 – En İyi Magazin Programı
Bloomberg Ht Life
Bloomberg Ht Magazin
Canlı Masa – Uçankuş Tv
Cumartesi Magazin – Uçankuş Tv
Cumartesi Sürprizi – Show Tv
Magazin D Cumartesi – Kanald
Magazin D Pazar – Kanald
Magazin Hattı – TV 100
Pazar Sürprizi – Show Tv
Söylemezsem Olmaz – Beyaz Tv

40 – En İyi Çıkış Yapan İsim
Berk Coşkun
Burak Bulut & Kurtuluş Kuş
Cemal Can
Ece Mumay
Ekin Uzunlar
Kerimcan Durmaz
Madrigal
Sakiler
Sefo
Zehra

Bu yazıyı paylaşın!

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.