47. Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde Son Gelişmeler – Kategoriler ve Adaylar Belli Oldu! – BuMesele

47. Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde Son Gelişmeler – Kategoriler ve Adaylar Belli Oldu!

Uzun süren heyecanlı bekleyiş sona erdi! Pantene Altın Kelebek ödül töreni ile ilgili son gelişmeler sizlerle. Açılış şovunu Demet Özdemir’in yapacağı ödül törenini bu yıl da Çağla Şıkel ve Cem Davran sunacak. Aralarında çok sayıda fenomenin de yer aldığı ve 40 ayrı dalda ödüllerin dağıtılacağı Altın Kelebek Ödül Töreni , 5 Aralık 2021 Pazar akşamı yapılacak.

Türkiye’nin prestijli müzik ve televizyon ödülü olarak bilinen Pantene Altın Kelebek 2021 ödüllerinin adayları için ilk oylama, 27 Eylül 2021-8 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak. 8 Ekim’den sonra ikinci oylamaya geçilecek ve her kategorideki aday sayısı 10’a düşürülecek. Oy verebilmek için Pantene Altın Kelebek  sayfasında hesap oluşturabilir ve 40 kategori için favorilerinize, her kategori için 1 kez olmak üzere oyunuzu verebilirsiniz.

İlk turda yüzde yüz halk oylaması yapılacak,  jürinin  bir etkisi olmayacak. İkinci turda halk oylamasının etkisi yüzde 70, jürinin oylarının ise yüzde 30 olacak.

2021 Yılı Pantene Altın Kelebek Kategorileri şöyle;

  • En iyi dizi
  • En iyi internet dizisi
  • En iyi dijital içerik
  • En iyi kadın oyuncu
  • En iyi erkek oyuncu
  • En iyi komedi dizisi
  • En iyi komedi dizisi kadın oyuncu
  • En iyi komedi dizisi erkek oyuncu
  • En iyi romantik komedi dizisi
  • En iyi romantik komedi dizisi kadın oyuncu
  • En iyi romantik komedi dizisi erkek oyuncu
  • En iyi dizi çifti
  • En iyi yönetmen
  • En iyi senaryo
  • En iyi dizi müziği
  • En iyi çocuk oyuncu
  • En iyi gündüz kuşağı
  • En iyi kadın sunucu
  • En iyi erkek sunucu
  • En iyi haber programı kadın sunucu
  • En iyi haber programı erkek sunucu
  • En iyi haber programı
  • En iyi spor programı
  • En iyi yarışma
  • En iyi erkek şarkıcı
  • En iyi kadın şarkıcı
  • En iyi müzik grubu
  • En iyi DJ
  • En iyi RAP
  • En iyi Türk halk müziği kadın
  • En iyi Türk halk müziği erkek
  • En iyi fantezi müzik kadın
  • En iyi fantezi müzik erkek
  • En iyi klip
  • En iyi şarkı
  • En iyi influencer kadın
  • En iyi influencer erkek
  • En iyi proje albümü
  • En iyi magazin programı
  • En iyi çıkış yapan isim

Bir hayli çok sayıda adayın yer aldığı bu seneki Altın Kelebek’de kategorilere göre (ilk tur oylamada) adaylar ise şu şekilde: (Koyu yazılanlar finale kalanlardır)

1- En İyi Dizi
Akıncı – Atv
Akrep – Star Tv
Alev Alev – Show Tv
Arıza – Show Tv
Arka Sokaklar – Kanal D
Babil – Star
Baraj – Fox Tv
Baş Belası – Atv
Bir Zamanlar Çukurova – Atv
Bir Zamanlar Kıbrıs – Trt1
Camdaki Kız – Kanal D
Çukur – Show Tv
Doğduğun Ev Kaderindir – Tv8
Dünya Hali – Trt1
Emanet – Kanal 7
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz – Atv
Gönül Dağı – Trt1
Hekimoğlu – Kanal D
Hercai – Atv
Kağıt Ev
Kalp Yarası – Atv
Kardeşlerim – Atv
Kefaret – Fox Tv
Kırık Hayatlar – Kanal D
Kırmızı Oda – Tv 8
Kuruluş Osman – Atv
Maraşlı – Atv
Masumiyet – Fox Tv
Masumlar Apartmanı – Trt1
Menajerimi Ara – Star
Ramo – Show Tv
Sadakatsiz – Kanal D
Savaşçı – Fox Tv
Sefirin Kızı – Star
Seni Çok Bekledim – Star Tv
Son Yaz – Fox
Teşkilat – Trt1
Tozkoparan İskender – Trt1
Türkan Hanım’ın Konağı – Trt1
Uyanış: Büyük Selçuklu – Trt1
Yasak Elma – Fox Tv


2- En İyi İnternet Dizisi
10 Bin Adım – Gain
50m2 – Netflix
Acans – Blu Tv
Aile Şirketi – Bein Connect
Alef – Blu Tv
Aşk 101 – Netflix
Atiye – Netflix
Ayak İşleri – Gain
Aynen Aynen – Blu Tv
Bir Başkadır – Netflix
Bonkis – Blu Tv
Doğu – Blu Tv
Fatma – Netflix
Gibi – Exxen
Girift – Kanal D.Com.Tr
Hiç – Blu Tv
Hükümsüz – Exxen
İlginç Bazı Olaylar – Exxen
İlk Ve Son – Blu Tv
Metot – Gain
Olağan Şüpheliler – Exxen
Ölüm Zamanı – Exxen
Özelden Yürüyenler – Gain
Rise Of The Empires: Ottoman – Netflix
Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi – Blu Tv
Senkron – Gain
Seyyar – Puhu Tv
Sokağın Çocukları – Blu Tv
Terapist – Gain
The Protector/Hakan Muhafız – Netflix
Yarım Kalan Aşklar – Blu Tv
Yeşilçam – Blu Tv


3- En İyi Dijital İçerik
@Enisarıkan – Exxen

Akustikhane (Zafer Yılmaz) – Youtube
Alper Rende İle Kaçış – Exxen
Alt Tarafı Bi Talk Show Kaan Sekban – Bein Connect
Bir Daha Söyle (Kıvanç Talu) – Gain
Bir Masada Oturduk (Gülinler) Youtube
Bize Kaldı (Fezi Altun&Sertaç Sungur) – Youtube
Boom ( İbrahim Selim) – Blu Tv
Deli Dolu Masa (Berrak Tüzünataç) – Gain
Dur Bi Dinle (Armağan Çağlayan) Youtube
Duraktan Durağa (Berk Keklik) – Gain
Enes Batur’la Buluşma – Exxen
Exatlon – Netflix
Gör Beni (Armağan Çağlayan) – Youtube
İbrahim Selim İle Bu Gece – İbrahim Selim – Youtube
İstanbul Hesabı (Ahmet Mümtaz Taylan) – Gain
Katarsis (Gökhan Çınar) – Youtube – Exxen
Kirli Çamaşırlar (Orkun Işıtmak) – Exxen
Konuşanlar (Hasan Can Kaya) – Exxen
Masterchef Junıor (Mehmet Yalçınkaya – Somer Sivrioğlu – Danilo Zanna) – Exxen
O Ses Türkiye Rap (Hadise – Eypio – Murda – Mero) – Exxen
Oyunlar Holding (Can Bonomo – Can Sungur – Can Temiz) – Gain
Saba İle Oyuna Geldik (Saba Tümer) – Youtube
Şokopop – Gain
Yağmur Çevik – Youtube
Zeynep Bastık Ve Konukları – Exxen


4- En İyi Kadın Oyuncu

Afra Saraçoğlu (Yeşilçam) – Blu Tv
Ahsen Eroğlu (Menajerimi Ara) – Star Tv
Ahu Yağtu (Kardeşlerim) – Atv
Alina Boz (Aşk 101) – Netflix
Alina Boz (Maraşlı) – Atv
Arzu Yanardağ (Türkan Hanım’ın Konağı) – Trt 1
Asena Tuğal (Masumiyet) – Fox Tv
Aslı Enver (Babil) – Star Tv
Aslı Sümen (Baht Oyunu) – Kanal D
Aybüke Pusat (50m2) – Netflix
Ayça Ayçin Turan (Arıza) – Show Tv
Ayda Aksel (Hercai) – Atv
Ayfer Tokatlı (Dünya Hali) – Trt1
Ayşenil Şamlıoğlu (Manajerimi Ara) – Star Tv
Ayta Sözeri – (Yeşilçam) – Blu Tv
Bennu Yıldırımlar (Olağan Şüpheliler) – Exxen
Beren Saat (Atiye) – Netflix
Binnur Kaya (Kırmızı Oda) – Tv8
Biran Damla Yılmaz (Baraj) – Show Tv
Birce Akalay (Babil) – Star Tv
Burçin Terzioğlu (Hükümsüz) – Exxen
Burçin Terzioğlu (The Protector/Hakan Muhafız) – Netflix
Burcu Biricik (Camdaki Kız) – Kanal D
Burcu Biricik (Fatma) – Netflix
Büşra Develi (Akıncı) Show Tv
Canan Ergüder (Menajerimi Ara) – Star Tv
Cansu Dere (Sadakatsiz) Kanal D
Cemre Baysel (Baht Oyunu) Kanal D
Ceren Bederlioğlu (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) – Atv
Ceren Moray (Olağan Şüpheliler) – Exxen
Damla Colbay (Hekimoğlu) – Kanald
Damla Sönmez (Çukur) – Show Tv
Damla Sönmez (Rise Of Empires: Ottoman) – Netflix
Defne Kayalar (Bir Başkadır) – Netflix
Demet Akbağ (Akrep) – Star Tv
Demet Evgar (Alev Alev) – Show Tv
Demet Özdemir (Doğduğun Ev Kaderindir) – Tv8
Deniz Baysal Yurtcu – Teşkilat Trt 1
Deniz Çakır (Masumiyet) – Fox Tv
Deniz Işın (Masumiyet) – Fox Tv
Devrim Yakut (Camdaki Kız) – Kanal D
Dilan Çiçek Deniz (Alev Alev) – Show Tv
Dilan Çiçek Deniz (Çukur) – Show Tv
Dilan Çiçek Deniz (Yarım Kalan Aşklar) – Blu Tv
Dolunay Soysert (Terapist) – Gain
Duygu Yetiş (Hercai) – Atv
Ebru Özkan Saban (Hekimoğlu) – Kanald
Ebru Şahin (Hercai) – Atv
Ece Yaşar (Ölüm Zamanı) – Exxen
Ecem Gümüşsu (Hiç) – Blu Tv
Ecem Özkaya (Gönül Dağı) – Trt1
Eda Ece (Yasak Elma)Fox Tv
Ege Kökenli (Kefaret) – Fox Tv
Ela Yörüklü (Arka Sokaklar) – Kanal D
Elif Doğan (Çukur) – Show Tv
Esra Bilgiç (Ramo) – Show Tv
Esra Dermancıoğlu (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
Esra Ruşan (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Evrim Alasya (Akrep) – Star Tv
Ezgi Eyüboğlu (Teşkilat) – Trt1
Ezgi Mola (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Fadik Sevin Atasoy (Kardeşlerim) – Atv
Farah Zeynep Abdullah (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Feyza Aktan (Senkron) – Gain
Funda Eryiğit (Bir Başkadır) – Netflix
Funda Eryiğit (Son Yaz) – Foxtv
Funda Eryiğit (The Protector/Hakan Muhafız) – Netflix
Gamze Karaduman (Manajerimi Ara) – Star Tv
Gizem Karaca (Baraj) – Fox Tv
Gizem Katmer (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Gözde Seda Altuner (Sadakatsiz) – Kanald
Gülçin Kültür Şahin (Fatma) – Netflix
Gülper Özdemir (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt1
Gülsim Ali İlhan (Gönül Dağı) – Trt1
Hafsanur Sancaktutan (Son Yaz) – Foxtv
Hande Ataizi(Camdaki Kız) – Kanald
Hande Doğandemir (Hükümsüz) – Exxen
Hande Subaşı (Baht Oyunu) – Kanald
Hatice Şendil (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt1
Hazal Subaşı (Çukur) – Show Tv
Hazal Türesan (Fatma) – Netflix
Hazar Ergüçlü (Alev Alev) – Show Tv
Hazar Ergüçlü (The Protector/Hakan Muhafız) – Netflix
Hilal Altınbilek (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
Hülya Avşar (Masumiyet) – Fox Tv
İdil Fırat (Ramo) – Show Tv
İlayda Alişan (Masumiyet) – Fox Tv
İlayda Alişan (Terapist) – Gain
İlayda Çelik – (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
İman Casablanca (Baraj) – Fox Tv
İpek Filiz Yazıcı (Aşk 101) – Netflix
İrem Altuğ (Çukur) – Show Tv
İrem Helvacıoğlu (Baş Belası) – Atv
İrem Helvacıoğlu (Seni Çok Bekledim) – Star Tv
Leyla Feray (Uyanış Büyük Selçuklu) – Trt1
Leyla Lidya Tuğutlu (Uyanış Büyük Selçuklu) – Trt1
Melike İpek Yalova (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
Melis Sezen (Sadakatsiz) – Kanal D
Melisa Şenolsun (Atiye) – Netflix
Melisa Sözen (Alef) – Blu Tv
Meltem Akçöl (Kırık Hayatlar) – Kanal D
Merve Çağıran (Kalp Yarası) – Atv
Merve Dizdar (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Merve Oflaz (Arka Sokaklar) – Kanal D
Metisha Schaefer (Girift) – Kanal D.Com.Tr
Mine Kılıç (Kefaret) – Fox Tv
Miray Daner (Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi) – Blu Tv
Nazan Kesal (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
Nazlı Bulum (Sadakatsiz) – Kanald
Neslihan Atagül (Sefirin Kızı) – Star Tv
Nesrin Cavadzade (Yasak Elma) – Fox Tv
Nilsu Berfin Aktaş (Ölüm Zamanı) – Exxen
Nur Fettahoğlu (Kağıt Ev) – Star Tv
Nur Sürer (Camdaki Kız) – Kanald
Nurgül Yeşilçay (Kefaret) – Fox Tv
Oya Okar (Arka Sokaklar) – Kanal D
Öykü Karayel (Bir Başkadır) – Netflix
Özge Borak (Manajerimi Ara) – Star Tv
Özge Özacar (Kefaret) – Fox Tv
Özge Özacar (Seyyar) – Puhu Tv
Özge Özder (Sadakatsiz) – Kanald
Özge Özpirinçci (İlk Ve Son) – Blu Tv
Özge Özprinççi (İlk Ve Son) – Blu Tv
Özge Törer (Kuruluş Osman) – Atv
Özlem Bölükbaşı (Girift) – Kanal D.Com.Tr
Pelin Abay (Dünya Hali) – Trt 1
Pelin Akil (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) – Atv
Pelin Karahan (Bir Zamanlar Kıbrıs) Trt1
Perihan Savaş (Çukur) – Show Tv
Pınar Bibin (Hükümsüz) – Exxen
Pınar Deniz (Aşk 101) – Netflix
Rojda Demirer (Maraşlı) – Atv
Rojda Demirer (Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi) – Blu Tv
Ruhsar Öcal (Hükümsüz) – Exxen
Sabina Toziya (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) – Atv
Şafak Pekdemir (Yasak Elma) – Fox Tv
Sanem Çelik (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) – Atv
Şebnem Doğruer (Hükümsüz) – Exxen
Şebnem Dönmez (Son Yaz) – Foxtv
Şebnem Hassanisoughi (Metot) – Gain
Selin Şekerci (Yeşilçam) – Blu Tv
Selin Yeninci (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
Selma Ergeç (Camdaki Kız) – Kanal D
Senan Kara (Doğduğun Ev Kaderindir) – Tv8
Şenay Gürler (Kalp Yarası) – Atv
Sera Tokdemir (Tozkoparan İskender) – Trt1
Sera Varol (Hiç) – Blu Tv
Serenay Aktaş (Savaşçı) – Fox Tv
Serpil Temur – (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
Serra Arıtürk (Aşkın Tarifi) – Kanal D
Sevda Erginci (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt1
Şevval Sam (Yasak Elma) – Fox Tv
Sezin Akbaşoğulları (Uyanış Büyük Selçuklu) – Trt1
Sıla Türkoğlu (Emanet) Kanal 7
Simge Selçuk (Kardeşlerim) – Atv
Su Burcu Yazgı Coşkun (Kardeşlerim) – Atv
Sumru Yavrucuk (Baraj) – Fox Tv
Tuba Büyüküstün (Rise Of Empires:Ottoman) – Netflix
Tuba Büyüküstün (Sefirin Kızı) – Star Tv
Tülin Özen (Bir Başkadır) – Netflix
Tülin Özen (Kırmızı Oda) – Tv8
Tuvana Türkay (Kağıt Ev) – Star Tv
Vahide Perçin (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
Wilma Elles (Girift) – Kanal D.Com.Tr
Yağmur Tanrısevsin (Kalp Yarası) – Atv
Yaprak Medine (Manajerimi Ara) – Star Tv
Yaren Gül Diken (Hiç) – Blu Tv
Yasemin Allen (Olağan Şüpheliler) – Exxen
Yeliz Doğramacılar (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
Yeliz Kuvancı (Sadakatsiz) – Kanald
Yıldız Çağrı Atiksoy – Kuruluş Osman – Atv
Yüşra Geyik (Arka Sokaklar) – Kanal D
Zerrin Sümer (Savaşçı) – Fox Tv
Zeynep Camcı (Terapist) – Gain
Zuhal Gencer Erkaya (Doğduğun Ev Kaderindir) – Tv8


5 – En İyi Erkek Oyuncu

Ahmet Kural – (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt 1
Ahmet Mümtaz Taylan – (Alef) – Blu Tv
Ahmet Mümtaz Taylan – (Ölüm Zamanı) – Exxen
Ahmet Somers (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt1
Ahmet Uğursay (Teşkilat) – Trt 1
Akın Akınözü (Hercai) – Atv
Ali Atay (Son Yaz) – Fox Tv
Ali Düşenkalkar – (Gönül Dağı) – Trt 1
Ali Sürmeli (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) – Atv
Alican Yücesoy (Bir Başkadır) – Netflix
Alican Yücesoy (Hükümsüz) – Exxen
Alp Korkmaz (Arka Sokaklar) – Kanald
Alper Saldıran (Masumlar Apartmanı) – Trt 1
Alperen Duymaz (Son Yaz) – Fox Tv
Altan Erkekli (Yeşilçam) – Blu Tv
Anıl Tetik (Savaşçı) – Fox Tv
Aras Bulut İynemli (Çukur) – Show Tv
Atakan Özkaya (Hiç) – Blu Tv
Atilla Olgaç (Ramo) – Show Tv
Atilla Şendil (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Ayberk Yılmaz (Girift) – Kanal D.Com.Tr
Aytaç Şaşmaz (Baht Oyunu) – Kanal D
Aytaç Şaşmaz (Hekimoğlu) – Kanal D
Aytek Şayan (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt1
Barış Bağcı (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Barış Falay (Menajerimi Ara) – Star Tv
Barış Kılıç (Yasak Elma) Fox Tv
Berk Atan (Gönül Dağı) – Trt 1
Berk Oktay (Savaşçı) – Fox Tv
Berk Oktay (Yasak Elma) Fox Tv
Berkay Ateş (Alev Alev) – Show Tv
Berker Güven (Alev Alev) – Show Tv
Birkan Sokullu (Masumlar Apartmanı) – Trt 1
Bora Akkaş (Yeşilçam) – Blu Tv
Boran Kuzum (Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi) – Blu Tv
Buğra Gülsoy (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt 1
Bülent Polat (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
Burak Alkaş (Tozkoparan İskender) – Trt 1
Burak Çelik (Kuruluş Osman) – Atv
Burak Deniz (Maraşlı) – Atv
Burak Deniz (Yarım Kalan Aşklar) – Blu Tv
Burak Özçivit (Kuruluş Osman) – Atv
Burak Sergen (Sadakatsiz) – Kanald
Burak Sevinç (Kırmızı Oda) – Tv8
Burhan Çelik (Girift – Kanal D.Com.Tr
Çağatay Ulusoy (Yeşilçam) – Blu Tv
Çağatay Ulusoy (The Protector/Hakan Muhafız) – Netflix
Çağdaş Onur Öztürk (Terapist) – Gain
Çağlar Ertuğrul(Teşkilat) – Trt 1
Cahit Kaşıkçılar (Girift) – Kanal D.Com.Tr
Caner Cindoruk (Sadakatsiz) – Kanal D
Caner Topçu (Hiç) – Blu Tv
Celil Nalçakan (Kardeşlerim) – Atv
Cem Avnayim (Masumlar Apartmanı) – Trt 1
Cem Davran (Yarım Kalan Aşklar) – Blu Tv
Cem Yiğit Üzümoğlu (Rise Of Empires: Ottoman) – Netflix
Cihangir Ceyhan (Alev Alev) – Show Tv
Cihat Süvarioğlu (Gönül Dağı) – Trt 1
Deniz Can Aktaş (Menajerimi Ara) – Star Tv
Devrim Saltoğlu (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt 1
Doğanay Oğuz (Hiç) – Blu Tv
Ege Aydan (Gönül Dağı) – Trt 1
Ekin Koç (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt 1
Emir Özden (Masumlar Apartmanı) – Trt 1
Emre Erçil (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt 1
Emre Karayel (Son Yaz) – Fox Tv
Emre Kınay (Ramo) – Show Tv
Emre Törün (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt 1
Enes Demirkapı (Masumlar Apartmanı) – Trt 1
Engin Akyürek (Sefirin Kızı) – Star Tv
Engin Öztürk (50 M2) – Netflix
Engin Öztürk (Doğduğun Ev Kaderindir) – Tv8
Engin Öztürk (The Protector/Hakan Muhafız) – Netflix
Enis Arıkan (Camdaki Kız) – Kanal D
Eray Kaman (Dünya Hali) – Trt 1
Erdal Beşikçioğlu (Kağıt Ev) – Star Tv
Erdal Cindoruk (Gönül Dağı) – Trt 1
Erdal Özyağcılar (Yasak Elma) Fox Tv
Erdem Akakçe (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt 1
Erdem Kaynarca (Seyyar) – Puhu Tv
Erdem Yılmaz (Kırık Hayatlar) – Kanal D
Eren Vurdem (Sadakatsiz) – Kanald
Erkan Avcı (Kuruluş Osman) – Atv
Erkan Can (Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi) – Blu Tv
Erkan Kolçak Köstendil (Çukur) – Show Tv
Erkan Petekkaya (Kırmızı Oda) – Tv8
Ertuğrul Postoğlu (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt 1
Ertuğrul Postoğlu – (Masumiyet) – Fox Tv
Eser Eyüboğlu (Gönül Dağı) – Trt 1
Ezel Akay (Yarım Kalan Aşklar) – Blu Tv
Fatih Altun Yayla (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt 1
Fatih Artman (Bir Başkadır) – Netflix
Fatih Artman (Menajerimi Ara) – Star Tv
Ferdi Sancar (Gönül Dağı) – Trt 1
Feyyaz Duman (Baraj) – Fox Tv
Feyyaz Şerifoğlu (Camdaki Kız) – Kanal D
Fırat Albayram (Tozkoparan İskender) – Trt 1
Furkan Palalı (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
Gökhan Alkan (Kalp Yarası) – Atv
Gürkan Uygun (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt 1
Güven Kıraç (Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi) – Blu Tv
Hakan Emre Ünal (Dünya Hali) – Trt 1
Hakan Güner (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt 1
Halil Babür (Son Yaz) – Fox Tv
Halil Balkanlar (Gönül Dağı) – Trt 1
Halil İbrahim Ceyhan (Emanet) – Kanal 7
Halit Ergenç (Babil) – Star Tv
Halit Özgür Sarı (Kardeşlerim) – Atv
Hamdi Alp (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt 1
Hamza Yazıcı (Camdaki Kız) – Kanal D
Hasan Demirtaş (Türkan Hanım’ın Konağı) – Trt 1
Hasan Küçükçetin (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt 1
Hüseyin Sevimli (Gönül Dağı) – Trt 1
İbrahim Çelikkol (Doğduğun Ev Kaderindir) – Tv8
İbrahim Yıldız (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt 1
İdris Nebi Taşkan (Baht Oyunu) – Kanal D
İdris Nebi Taşkan (Ölüm Zamanı) – Exxen
İlker Aksum (Ramo) – Show Tv
İlker İnanoğlu (Arka Sokaklar) – Kanal D
İlker Kızmaz (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt1
İsmail Hacıoğlu (Hükümsüz) – Exxen
Kaan Taşaner (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt 1
Kaan Urgancıoğlu (Aşk 101) – Netflix
Kaan Yıldırım (Hekimoğlu) – Kanal D
Kenan Ciniviz (Türkan Hanım’ın Konağı) – Trt1
Kenan İmirzalıoğlu (Alef) – Blu Tv
Kerem Alışık (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
Kubilay Aka (Aşk 101) – Netflix
Mazhar Alaca (Girift) – Kanal D.Com.Tr
Mehmet Aslantuğ (Masumiyet) – Fox Tv
Mehmet Emin Kadıhan (Tozkoparan İskender) – Trt1
Mehmet Günsür (Atiye) – Netflix
Mehmet Özgür (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt 1
Mehmet Ulay (Hükümsüz) – Exxen
Mehmet Yılmaz Ak (Fatma) – Netflix
Mehmet Yılmaz Ak (Ramo) – Show Tv
Meriç Özkaya (Masumlar Apatmanı) – Trt1
Mert Asutay (Masumlar Apartmanı) – Trt 1
Mert Fırat (Kefaret) Fox Tv
Mert Ramazan Demir (Ölüm Zamanı) – Exxen
Mert Tümer (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Mert Yazıcıoğlu (Aşk 101) – Netflix
Mert Yazıcıoğlu (Ölüm Zamanı) – Exxen
Mesut Akusta (Teşkilat) – Trt 1
Mete Deran (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt 1
Metin Akdülger (Atiye) – Netflix
Metin Coşkun (Masumlar Apartmanı) – Trt 1
Muhammet Uzuner (Terapist) – Gain
Muhittin Korkmaz (Tozkoparan İskender) – Trt 1
Murat Kılıç (Terapist) – Gain
Murat Serezli (Savaşçı) – Fox Tv
Murat Ünalmış (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
Murat Yıldırım (Ramo) – Show Tv
Mürşit Ağa Bağ (Türkan Hanım’ın Konağı) – Trt 1
Mustafa Kırantepe (Metot) – Gain
Mustafa Uğurlu (Seni Çok Bekledim) Star Tv
Nebil Sayın (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt1
Necip Memili (Çukur) – Showtv
Nejat İşler (Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi) – Blu Tv
Nihat Altınkaya (Teşkilat) – Trt 1
Nik Xhelilaj (Uyanış: Büyük Selçuklu) Trt 1
Nuri Gökaşan (Gönül Dağı) – Trt 1
Okan Yalabık ( The Protector/Hakan Muhafız) – Netflix
Okan Yalabık (Hekimoğlu) – Kanal D
Okan Yiğit (Türkan Hanım’ın Konağı) Trt 1
Oktay Kaynarca (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) – Atv
Olgun Toker (Son Yaz) – Fox Tv
Ömer Can Çelebi (Hiç) Blu Tv
Ömer Turan (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt1
Onur Akbay (Sokağın Çocukları) – Blu Tv
Onur Saylak (Babil) – Star Tv
Osman Sonant (Rise Of Empires: Ottoman) – Netflix
Osman Sonant (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt1
Ozan Ağaç (Seyyar) – Puhu Tv
Ozan Akbaba (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) – Atv
Ozan Çelik (Dünya Hali) – Trt 1
Ozan Çobanoğlu (Arka Sokaklar) – Kanal D
Ozan Güven (Babil) – Star Tv
Özcan Deniz (Seni Çok Bekledim) Star Tv
Özcan Deniz (Senkron) – Gain
Özgür Balakar (Hiç) – Blu Tv
Özgür Çevik (Yeşilçam) – Blu Tv
Özgür Ozan (Arka Sokaklar) – Kanal D
Ruhi Sarı (Gönül Dağı) – Trt 1
Sabahattin Yakut (Fatma) – Netflix
Salih Bademci (İlk Ve Son) – Blu Tv
Şanlı Baykent (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt1
Sarp Aydınlıoğlu ( Metot) – Gain
Sarp Levendoğlu (Savaşçı) – Fox Tv
Seçkin Özdemir (Baş Belası) – Atv
Selahattin Paşalı (Aşk 101) – Netflix
Selim Can Yalçın (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Semih Ertürk (Gönül Dağı) – Trt1
Semih Varol (Hiç) – Blu Tv
Serdar Kılıç (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt1
Serdar Yeğin (Teşkilat) – Trt1
Serhat Teoman (Menajerimi Ara) – Star Tv
Şerif Erol (Camdaki Kız) – Kanald
Serkan Çayoğlu (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt1
Serkan Keskin – (Metot) – Gain
Serkay Tütüncü (Masumiyet) Fox Tv
Şevket Çoruh (Arka Sokaklar) – Kanal D
Sidar Tublek (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Sinan Tuzcu (Son Yaz) – Fox Tv
Şükrü Özyıldız (Akıncı) – Atv
Talat Bulut (Yasak Elma) Fox Tv
Tamer Karadağlı (Savaşçı) – Fox Tv
Tamer Levent (Camdaki Kız) – Kanald
Tamer Yiğit (Kuruluş Osman) – Atv
Taner Ölmez (The Protector/Hakan Muhafız) – Netflix
Taner Turan (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt1
Tansel Öngel (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Tarık Emir Tekin (Sadakatsiz) – Kanald
Tayanç Ayaydın (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt1
Taylan Meydan (Hiç) – Blu Tv
Timuçin Esen (Hekimoğlu) – Kanal D
Tolga Güleç (Masumiyet) – Fox Tv
Tolga Sarıtaş (Arıza) – Show Tv
Tolga Tekin (Dünya Hali) – Trt1
Tuğrul Tülek (Camdaki Kız) – Kanal D
Tuncer Salman (Teşkilat) – Trt1
Turgay Korkmaz (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt1
Uğur Güneş (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
Uğur Güneş (Bir Zamanlar Çuturova) – Atv
Uğur Uzunel (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Uğur Yücel (Fatma) – Netflix
Ümit Acar (Girift) – Kanal D.Com.Tr
Umut Avcı (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt 1
Uraz Kaygılaroğlu (Sefirin Kızı) – Star Tv
Utku Ateş (Gönül Dağı) – Trt1
Yavuz Bingöl (Teşkilat) – Trt 1
Yavuz Sepetci (Gönül Dağı) – Trt 1
Yunus Emre Yıldırımer (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) – Atv
Yurdaer Okur (Kefaret) Fox Tv
Yusuf Gökhan Atalay (Tozkoparan İskender) – Trt1
Zafer Ergin (Arka Sokaklar) – Kanal D

6 – En İyi Komedi Dizisi
Çok Güzel Hareketler 2 ( Kanal D)
Dünya Hali ( Trt1)
Gençliğim Eyvah (Atv)
Güldür Güldür (Show Tv)
Jet Sosyete (Star Tv)
Kalk Gidelim (Trt1)
Kazara Aşk (Star Tv)
Kuzey Yıldızı İlk Aşk (Show Tv)
Seksenler (Trt1)

7 – En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu
Algı Eke/Acans – Blu Tv
Aslıhan Güner/Kuzey Yıldızı İlk Aşk – Show Tv
Ayça Varlıer/Kalk Gidelim – Trt 1
Ayfer Tokatlı/Dünya Hali – Trt1
Ayşe Tolga/Seksenler – Trt1
Begüm Öner/Seksenler – Trt1
Betül Berk/Seksenler – Trt1
Cansın Özyosun/Seksenler – Trt1
Cemre Ebüzziya/İlginç Bazı Olaylar – Exxen
Çok Güzel Hareketler 2 Ekibi – Kanal D
Deniz Tenuysal/Bonkis – Blu Tv
Deniz Tezuysal
Derya Alabora/Acans – Blu Tv
Derya Karadaş/Jet Sosyete – Star Tv
Devin Özgür Çınar/10 Bin Adım – Gain
Eda Akalın/Seksenler – Trt1
Ege Kökenli/Doğu – Blu Tv
Güldür Güldür Ekibi/Show Tv

Eslem Akar/Aile Şirketi – Bein Connect
Firuzan Aydın/Seksenler – Trt 1
Füsun Demirel/İlginç Bazı Olaylar – Exxen
Gülse Birsel/Jet Sosyete – Star Tv
Günay Karacaoğlu/Gençliğim Eyvah – Atv
İdil Sivritepe/İlginç Bazı Olaylar – Exxen
Meral Çetinkaya/İlginç Bazı Olaylar – Exxen
Nilperi Şahinkaya/Aynen Aynen – Blu Tv
Öykü Naz Altay/Bonkis – Blu Tv
Özgür Emre Yıldırım/İlginç Bazı Olaylar – Exxen
Özlem Balcı/Seksenler – Trt1
Özlem Öcalmaz/Aile Şirketi – Bein Connect
Özlem Tokaslan/Seksenler – Trt1
Özlem Türkad/Seksenler – Trt1
Pelin Abay/Dünya Hali – Trt1
Selin Hasar/Dünya Hali – Trt1
Sude Zülal Güler/Kazara Aşk – Star Tv
Suzan Kardeş/Seksenler – Trt1
Tolunay Donat/Seksenler – Trt1
Ulviye Karaca/Gençliğim Eyvah – Atv
Vildan Atasever/Bonkis – Blu Tv
Yasemin Conka/Seksenler – Trt1
Zeynep Sever Demirel/Seksenler – Trt1

8 – En İyi Komedi Dizisi Erkek Oyuncu
Adnan Başar/Dünya Hali – Trt1
Ali Fuat Pekzeren/Seksenler – Trt1
Aşkın Şenol/Seksenler – Trt1
Bekir Erdem Öz/Seksenler – Trt1
Berat Yenilmez/Seksenler – Trt1
Bülent Emrah Parlak/Acans – Blu Tv
Burak Sevinç/Bonkis – Blu Tv
Çağlar Çorumlu/Ayak İşleri – Gain
Çağlar Çorumlu/Jet Sosyete – Star Tv
Caner Şahin/Dünya Hali – Trt1
Cengiz Bozkurt/Gençliğim Eyvah – Atv
Cengiz Bozkurt/Jet Sosyete – Star Tv
Ceyhun Fersoy/Seksenler – Trt1
Çok Güzel Hareketler 2 Ekibi – Kanal D
Deniz Oral/Seksenler – Trt1
Doğu Demirkol/Doğu – Blu Tv
Emrah Kaman/Aile Şirketi – Bein Connect
Engin Günaydın/10 Bin Adım – Gain
Eray Kaman/Dünya Hali – Trt1
Eray Yasin Işık/Seksenler – Trt1
Erdem Baş/Seksenler – Trt1
Evliya Aykan/Doğu – Blu Tv
Faruk Sofuoğlu/Seksenler – Trt1
Feyyaz Yiğit/Gibi – Exxen
Güldür Güldür Ekibi / Show Tv

Güven Murat Akpınar/Ayak İşleri – Gain
Hacı Ali Konuk/Seksenler – Trt1
Hakan Bulut/Seksenler – Trt1
Hakan Emre Ünal/Dünya Hali – Trt1
Hüseyin Elmalıpınar/Dünya Hali – Trt1
İbrahim Büyükak/İlginç Bazı Olaylar – Exxen
İlker Ayrık/Seksenler – Trt1
İrfan Kangı/Seksenler – Trt1
İsmail Demirci/Kuzey Yıldızı İlk Aşk – Show Tv
Kemal Kuruçay/Seksenler – Trt1
Kerem Bürsin/Aynen Aynen – Blu Tv
Kıvanç Kılınç/Gibi – Exxen
Levent Ülgen/Gençliğim Eyvah – Atv
Mehmet Elmas/Seksenler – Trt1
Mekin Sezer/Dünya Hali – Trt1
Metin Şentürk/Seksenler – Trt1
Naşit Özcan/Dünya Hali – Trt1
Necmi Yapıcı/Seksenler – Trt1
Onur Dilber/Seksenler – Trt1
Osman Büyükercan/Seksenler – Trt1
Ozan Çelik/Dünya Hali – Trt1
Rasim Öztekin/Seksenler – Trt1
Reha Özcan/Seksenler – Trt1
Sarp Apak/Jet Sosyete – Star Tv
Sergen Deveci/Bonkis – Blu Tv
Serhat Kılıç/Seksenler – Trt1
Serhat Parıl – Bonkis – Blu Tv
Şoray Uzun/Seksenler – Trt1
Tahsin Taşkın/Seksenler – Trt1
Tolga Tekin/Dünya Hali – Trt1
Ufuk Özkan/Kalk Gidelim – Trt 1
Ümit Kantarcılar/Kazara Aşk – Star Tv
Zafer Algöz/İlginç Bazı Olaylar – Exxen
Zeki Ocak/Dünya Hali – Trt1

9 – En İyi Romantik Komedi Dizisi
Ada Masalı – Star
Aşk Mantık İntikam – Fox Tv
Aşkın Tarifi – Kanal D
Baht Oyunu – Kanal D
Bay Yanlış – Fox Tv
Cam Tavanlar – Show Tv
Çatı Katı Aşk – Kanald
İyi Günde Kötü Günde – Star
Sen Çal Kapımı – Fox Tv

10 – En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu
Aslı Sümen (Baht Oyunu) – Kanal D
Aslıhan Güner (Kuzey Yıldızı İlk Aşk) – Show Tv
Ayça Ayşin Turan (Ada Masalı) – Star Tv
Bensu Soral (Cam Tavanlar) – Show Tv
Burcu Özberk (Aşk Mantık İntikam) – Fox Tv
Cemre Baysel (Baht Oyunu) – Kanal D
Elçin Sangu (İyi Günde Kötü Günde) – Star Tv
Ezgi Şenler (Çatı Katı Aşk) – Kanal D
Hande Erçel (Sen Çal Kapımı) – Fox Tv
Hande Subaşı (Baht Oyunu) – Kanal D
Melisa Döngel (Aşk Mantık İntikam) – Fox Tv
Nilay Deniz (Çatı Katı Aşk) – Kanal D
Özge Gürel (Bay Yanlış) – Fox Tv
Serra Arıtürk (Aşkın Tarifi) – Kanal D
Sude Zülal Güler (Kazara Aşk) – Star Tv
Yasemin Allen ( İyi Günde Kötü Günde) Star Tv

11 – En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu
Alp Navruz – (Ada Masalı) Star Tv
Aytaç Şaşmaz (Baht Oyunu) Kanal D
Burak Yörük (Aşk Mantık İntikam) Fox
Can Yaman (Bay Yanlış) – Fox Tv
Furkan Andıç (Çatı Katı Aşk) Kanal D
İdris Nebi Taşkan (Baht Oyunu) – Kana D
İlhan Şen (Aşk Mantık İntikam) – Fox Tv
İsmail Demirci – (Kuzey Yıldızı İlk Aşk) – Show Tv
Kadir Doğulu (Aşkın Tarifi) – Kanal D
Kerem Bürsin (Sen Çal Kapımı) – Fox Tv
Kubilay Aka (Cam Tavanlar) – Show Tv
Ozan Dolunay – (İyi Günde Kötü Günde) – Star Tv
Ümit Kantarcılar – (Kazara Aşk) – Star Tv
Yiğit Kirazcı (Çatı Katı Aşk) – Kanal D

12 – En İyi Dizi Çifti
Afra Saraçoğlu – Çağatay Ulusoy (Yeşilçam) – Blu Tv

Ahsen Eroğlu – Denizcan Aktaş (Menajerimi Ara) – Star
Algı Eke – Bülent Emrah Parlak (Acans) – Blu Tv
Alina Boz – Burak Deniz (Maraşlı) – Atv
Alina Boz – Kubilay Aka (Aşk 101) – Netflix
Aslı Enver – Halit Ergenç (Babil) – Star
Aslıhan Güner – İsmail Demirci (Kuzey Yıldızı İlk Aşk) – Show Tv
Aybüke Pusat – Engin Öztürk (50m2) – Netflix
Ayça Ayşin Turan – Alp Navruz (Ada Masalı) – Star
Ayça Ayşin Turan – Tolga Sarıtaş (Arıza) – Show Tv
Ayşe Tolga – Şoray Uzun (Seksenler) – Trt1
Bensu Soral – Kubilay Aka (Cam Tavanlar) – Show Tv
Beren Saat – Mehmet Günsür (Atiye) – Netflix
Biran Damla Yılmaz – Feyyaz Duman (Baraj) – Fox Tv
Burcu Biricik – Feyyaz Şerifoğlu (Camdaki Kız) – Kanald
Burcu Özberk – İlhan Şen (Aşk Mantık İntikam) – Fox Tv
Büşra Develi¬ Şükrü Özyıldız (Akıncı) – Atv
Canan Ergüder – Serhat Teoman (Menajerimi Ara) – Star Tv
Cansu Dere – Caner Cindoruk (Sadakatsiz) – Kanald
Cemre Baysel – Aytaç Şaşmaz (Baht Oyunu) – Kanal D
Cemre Ebüzziya – Özgür Emre Yıldırım ( İlginç Bazı Olaylar) – Exxen
Damla Sönmez – Aras Bulut İynemli (Çukur) – Show Tv
Demet Evgar – Berkay Ateş (Alev Alev) – Show Tv
Demet Özdemir – Engin Öztürk (Doğduğun Ev Kaderindir) – Tv8
Demet Özdemir – İbrahim Çelikkol – (Doğduğun Ev Kaderindir) – Tv8
Deniz Baysal Yurtcu – Çağlar Ertuğrul (Teşkilat) – Trt1
Devin Özgür Çınar – Engin Günaydın (10 Bin Adım) – Gain
Dilan Çiçek Deniz – Aras Bulut İynemli (Çukur) – Show Tv
Dilan Çiçek Deniz – Burak Deniz (Yarım Kalan Aşklar) – Blu Tv
Dilan Çiçek Deniz – Cihangir Ceyhan (Alev Alev) – Show Tv
Ebru Şahin – Akın Akınözü (Hercai) – Atv
Ecem Özkaya – Ferdi Sancar (Gönül Dağı) – Trt1
Eda Ece – Berk Oktay (Yasak Elma) – Fox Tv
Eda Ece – Talat Bulut (Yasak Elma) – Fox Tv
Elçin Sangu – Mehmet Ozan Dolunay (İyi Günde Kötü Günde) – Star Tv
Elif Doğan – Ekin Mert Daymaz (Gençliğim Eyvah) – Atv
Esra Bilgiç – Murat Yıldırım (Ramo) – Show Tv
Ezgi Mola – Tansel Öngel (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Ezgi Şenler – Furkan Andıç (Çatı Katı Aşk) – Kanal D
Farah Zeynep Abdullah – Birkan Sokullu (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Funda Eryiğit – Fatih Artman (Bir Başkadır) – Netflix
Funda Eryiğit – Ali Atay (Son Yaz) – Fox Tv
Furkan Andıç – Ezgi Şenler (Çatı Katı Aşk) – Kanal D
Füsun Demirel – Zafer Algöz ( İlginç Bazı Olaylar) – Exxen
Gülper Özdemir – Serkan Çayoğlu (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt1
Gülsüm Ali İlhan – Berk Atan (Gönül Dağı) – Trt1
Hafsanur Sancaktutan – Alperen Duymaz (Son Yaz) – Fox Tv
Hande Ataizi – Feyyaz Şerifoğlu – (Camdaki Kız) – Kanald
Hande Erçel – Kerem Bürsin (Sen Çal Kapımı) – Fox Tv
Hatice Şendil – Buğra Gülsoy (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt1
Hazal Çağlar – Cihat Süvarioğlu (Gönül Dağı) – Trt1
Hazar Ergüçlü – Çağatay Ulusoy (Hakan Muhafız) – Netflix
Hazar Ergüçlü – Berker Güven (Alev Alev) – Show Tv
Hilal Altınbilek – Murat Ünalmış (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
Hülya Avşar – Ertuğrul Postoğlu (Masumiyet) – Fox Tv
İlayda Alişan – Serkay Tütüncü (Masumiyet) – Fox Tv
İpek Filiz Yazıcı – Mert Yazıcıoğlu ( Aşk 101) – Netflix
İrem Helvacıoğlu – Özcan Deniz (Seni Çok Bekledim) – Star Tv
İrem Helvacıoğlu – Seçkin Özdemir (Baş Belası) – Atv
Melis Sezen – Caner Cindoruk (Sadakatsiz) – Kanald
Melisa Şenolsun – Metin Akdülger (Atiye) – Netflix
Melisa Sözen – Kenan İmirzalıoğlu (Alef) – Blu Tv
Meltem Akçöl – Erdem Yılmaz (Kırık Hayatlar) – Kanal D
Merve Dizdar – Uğur Uzunel (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Miray Daner – Boran Kuzum (Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi) – Blu Tv
Nazlı Pınar Kaya – Semih Ertürk (Gönül Dağı) – Trt1
Neslihan Atagül – Engin Akyürek (Sefirin Kızı) – Star Tv
Neslihan Atagül – Uraz Kaygılaroğlu (Sefirin Kızı) – Star Tv
Nilay Deniz – Yiğit Kirazcı (Çatı Katı Aşk) – Kanal D
Nilperi Şahinkaya – Kerem Bürsin (Aynen Aynen) – Blu Tv
Nurgül Yeşilçay – Mert Fırat (Kefaret) – Fox Tv
Oya Okar – Şevket Çoruh (Arka Sokaklar) – Kanald
Özge Özpirinçci – Salih Bademci (İlk Ve Son) – Blu Tv
Özge Törer – Burak Özçivit ( Kuruluş Osman) – Atv
Pelin Abay – Caner Şahin (Dünya Hali) – Trt1
Pelin Akil – Oktay Kaynarca (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) – Atv
Pelin Karahan – Ahmet Kural (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt1
Pınar Deniz – Kaan Urgancıoğlu (Aşk 101) – Netflix
Selin Şekerci – Çağatay Ulusoy (Yeşilçam) – Blu Tv
Selma Ergenç – Tuğrul Tülek – (Camdaki Kız) – Kanald
Serra Arıtürk – Kadir Doğulu (Aşkın Tarifi) – Kanal D
Sevda Erginci – Ekin Koç (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt1
Şevval Sam – Barış Kılıç (Yasak Elma) – Fox Tv
Sıla Türkoğlu – Halil İbrahim Ceyhan – (Emanet) – Kanal7
Su Burcu Yazgı Coşkun – Onur Seyit Yaran (Kardeşlerim) – Atv
Sude Zülal Güler – Ümit Kantarcılar (Kazara Aşk) – Star Tv
Tülin Özen – Burak Sevinç (Kırmızı Oda) – Tv8
Yağmur Tanrısevsin – Gökhan Alkan (Kalp Yarası) – Atv

13 – En İyi Yönetmen
Ahmet Katıksız (Alev Alev) – Show
Ahmet Katıksız, Deniz Yorulmazer (Aşk 101) – Netflix
Ali Bilgin (Menajerimi Ara) – Star
Ali Taner Baltacı (Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi) – Blu Tv
Arda Sarıgün (Maraşlı) – Atv
Ayhan Özen (Emanet) – Kanal7
Berkun Oya (Bir Başkadır) – Netflix
Bora Onur (Tozkoparan İskender) (5 – 26. Bölüm) – Trt1
Bora Tekay (Seksenler) – Trt1
Burak Arlıer (Son Yaz) – Fox
Çağan Irmak (Yeşilçam) – Blu Tv
Çağatay Tosun (Ramo) – Show Tv
Çağrı Vila Lostuvalı (Masumlar Apartmanı) (1 – 10. Bölüm) – Trt1
Can Evrenol, Umut Aral, Gönenç Uyanık, Gökhan Tiryaki (The Protector/Hakan Muhafız) – Netflix
Can Yücel, Ali Yorgancıoğlu (Acans) – Blu Tv
Caner Özyurtlu (Ayak İşleri) – Gain
Cem Karcı (İlk Ve Son) – Blu Tv
Cem Karcı (Kırmızı Oda) – Tv8
Cem Özüduru (Seyyar) – Puhu Tv
Çiğdem Bozalı (Masumlar Apartmanı) (10. Bölümden Sonra – ) – Trt1
Deniz Koloş (Aşkın Tarifi) – Kanald
Deniz Yılmaz Şayir (Gençliğim Eyvah) – Atv
Deniz Yorulmazer (Bay Yanlış) – Fox Tv
Doğu Demirkol (Doğu) – Blu Tv
Duygu Güzelmeriç (10 Bin Adım) – Gain
Ece Erdek Koçoğlu (Baraj) – Fox
Emin Alper (Alef) – Blu Tv
Emre Aybek, Mehmet Köse (Hekimoğlu) – Kanald
Emre Erdoğdu (Bonkis) – Blu Tv
Emre Karabuşak (Sefirin Kızı) – Star Tv
Emre Şahin (Rise Of Empires: Ottoman) – Netflix
Ersoy Güler (Kuzey Yıldızı İlk Aşk) – Show Tv
Fehmi Öztürk (Cam Tavanlar) – Show
Gökçen Usta (Akrep) – Star Tv
Hakan Algün (Jet Sosyete) – Star Tv
Hakan Arslan (Yemin) – Kanal7
Hakan Şahin (Tozkoparan İskender) (1 – 5. Bölüm) – Trt1
Hamdi Can (Hiç) – Blu Tv
Haydar Işık (Girift) – Kanal D.Com.Tr
İbrahim Büyükak (İlginç Bazı Olaylar) – Exxen
Kadri Beran Taşkın (Sokağın Çocukları) – Blu Tv
Kethce Hakan Kırvavaç (Teşkilat) – Trt1
Koray Şahin (Aile Şirketi) – Bein Connect
Mesude Erarlan (Kefaret) – Fox Tv
Metin Balekoğlu (İyi Günde Kötü Günde) – Star Tv
Metin Günay (Kuruluş Osman) – Atv
Murat Onbul (Baş Belası) – Atv
Murat Öztürk (Aşk Mantık İntikam) – Fox Tv
Murat Sarçoğlu, Bülent İşbilen (Savaşçı) – Fox Tv
Murat Zaloğlu, Osman Nail Doğan (Dünya Hali) – Trt1
Mustafa Şevki Doğan, Tuğçe Küçükkalıpçı (Kalk Gidelim) – Trt1
Nadim Güç (Camdaki Kız) – Kanald
Neslihan Yeşilyurt (Sadakatsiz) – Kanald
Neslihan Yeşilyurt (Yasak Elma) – Fox
Ömer Faruk Sorak (Hükümsüz) – Exxen
Ömer Simir (Gibi) – Exxen
Ömür Atay (Masumiyet) – Fox Tv
Onur Tan (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) – Atv
Onur Tan, Murat Saraçoğlu, Metin Günay, Serkan Binici, Murat Onbul, Yıldız Hülya Bilban, Ali İlhan (Hercai) – Atv
Orhan Oğuz (Arka Sokaklar) – Kanald
Osman Taşçı (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt1
Ozan Açıktan, Burcu Alptekin, Gönenç Uyanık, Gökhan Tiryaki, Ali Taner Baltacı (Atiye) – Netflix
Özcan Deniz (Senkron) – Gain
Özer Feyzioğlu (Fatma) – Netflix
Özgür Sevimli (Ada Masalı) – Star Tv
Recai Karagöz (Arıza) – Show Tv
Sadullah Celen (Kazara Aşk) – Star Tv
Sedat İnci (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt1
Selçuk Aydemir (50m2) – Netflix
Şenol Sönmez (Çatı Katı Aşk) – Kanald
Serdar Gözelekli (Baht Oyunu) – Kanald
Serkan Keskin (Metot) – Gain
Sinan Öztürk (Çukur) – Show Tv
Uluç Bayraktar – Babil – Star
Umur Turagay (Yarım Kalan Aşklar) – Blu Tv
Veli Çelik, Levent Türkan, Göhan Erkut (Akıncı) – Atv
Yahya Samancı (Gönül Dağı) – Trt1
Yüksel Aksu (Olağan Şüpheliler) – Exxen
Yunus Ozan Korkut (Ölüm Zamanı) – Exxen
Yunus Ozan Korkut, Osman Kaya (Aynen Aynen) – Blu Tv
Yusuf Pirhasan, Altan Dönmez (Sen Çal Kapımı) – Fox Tv
Zeynep Dadak (Terapist) – Gain


14 – En İyi Senaryo
Ferda Eryılmaz & Nehir Erdem (Sefirin Kızı) – Star
Aksel Bonfil (Ada Masalı) – Star Tv
Aksel Bonfil – Pelin Karamehmetoğlu (İyi Günde Kötü Günde) – Star Tv
Ali Asaf Elmas (Gönül Dağı) – Trt1
Ali Onur S. (Metot) – Gain
Alper Erze (Aynen Aynen) – Blu Tv
Altuğ Küçük (Akıncı) – Atv
Aslı Zengin – Banu Zengin (Bay Yanlış) – Fox Tv
Ayberk Çınar (Acans) – Blu Tv
Ayhan Barış Başar, Ünal Yeter (Gençliğim Eyvah) – Atv
Aylin Eren (Emanet) – Kanal7
Ayşe Ferda Eryılmaz – Nehir Erdem (Sefirin Kızı) – Star Tv
Ayşe Öner Kutlu (Sen Çal Kapımı) – Fox
Bahadır Özdener (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) – Atv
Banu Kiremitçi Bozkurt (Hekimoğlu) – Kanald
Banu Kiremitçi Bozkurt – Verda Pars (Kırmızı Oda) – Tv8
Başak Yazı Odası (Emanet) – Kanal7
Başar Başaran (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt1
Baykut Badem (Kalk Gidelim) – Trt1
Bekir Baran Sıtkı – Rana Mamatlıoğlu (Kazara Aşk) – Star Tv
Berkun Oya (Bir Başkadır) – Netflix
Birol Güven (Seksenler) – Trt1
Burak Aksak (50m2) – Netflix
Burcu Görgün – Damla Serim (Alev Alev) – Show Tv
Caner Güler (Tozkoparan İskender) – Trt1
Cem Özüduru – Ozan Ağaç (Seyyar) – Puhu Tv
Cem Tuçer (Dünya Hali) – Trt1
Deniz Dargı – Cem Görgeç – Cenk Boğatur (Son Yaz) – Fox
Deniz Madanoğlu (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Deniz Tenuysal (Bonkis) – Blu Tv
Devin Özgür Çınar (10 Bin Adım) – Gain
Doğu Demirkol – Murat Özsoy (Doğu) – Blu Tv
Elçin Karaahmet – Süleyman Karaahmet – Özgür Yamacı – Derya Dorbişan (Terapist) – Gain
Emine Karataş – Özlem Bölükbaşı (Girift) – Kanal D.Com.Tr
Emre Kayış (Alef) – Blu Tv
Emre Özdür (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt1
Ercan Mehmet Erdem (Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi) – Blu Tv
Erkan Birgören (Akrep) Star Tv
Erkan Birgören – Tuna Kıygı – Fatih Enes Ömeroğlu (Baht Oyunu) – Kanal D
Ersoy Güler (Kuzey Yıldızı İlk Aşk) – Show Tv
Ersoy Güler (Kuzey Yıldızı İlk Aşk) – Show Tv
Ethem Özışık – Ercan Uğur – Pelin Gülcan (Maraşlı) – Atv
Ethem Özışık – Hakan Bonomo – Ercan Uğur (Maraşlı) – Atv
Ethem Özışık – Hakan Bonomo – Ercan Uğur (Yarım Kalan Aşklar) – Blu Tv
Feraye Şahin – Bersan Tan (Hercai) – Atv
Feraye Şahin – Zeynep Şirin Yalgın – Berşan Tan – Pelin Gülcan – Nergiz Herdem İnce (Hercai) – Atv
Feyyaz Yiğit – Aziz Kedi (Gibi) – Exxen
Gökhan Horzum – Damla Serim (Çukur) – Show Tv
Gül Abus Semerci (Kardeşlerim) – Atv
Gülse Birsel (Jet Sosyete) – Star Tv
Gülsev Karagöz – Zafer Özer Çetinel – Ahmet Orçun Okşar – Ramazan Demirli (Baş Belası) – Atv
Hakan Bonomo (İlk Ve Son) – Blu Tv
Hakan Haksun – Pervin Bozan – Elif Başaran – Eylül İdiman (Seni Çok Bekledim) – Star Tv
Hasan Tolga Pulat (Baraj) – Fox Tv
İbrahim Büyükak (İlginç Bazı Olaylar) – Exxen
İdris Meydi (Dünya Hali) – Trt1
Jason George – Nuran Evren Şit – Fatih Ünal (Atiye) – Netflix
Jason George – Yasemin Yılmaz – Emre Özpirinçci – Kerim Ceylan – Atilla Ünsal – Aşkım Özbek (Hakan Muhafız) – Netflix
Kelly Mcpherson (Rise Of Empires: Ottoman) – Netflix
Kemal Hamamcıoğlu – Dilara Pamuk (Sadakatsiz) – Kanal D
Leyla Oter – Doruk Erengül (Aşkın Tarifi) – Kanal D
Mahinur Ergun (Kefaret) – Fox
Mehmet Bozdağ – Atilla Engin – Aslı Zeynep Peker Bozdağ (Kuruluş Osman) – Atv
Melis Civelek (Yasak Elma) – Fox
Meriç Acemi (Aşk 101) – Netflix
Meriç Acemi (Cam Tavanlar) – Show Tv
Mert Dikmen – Fulya Özcan (Hükümsüz) – Exxen
Murat Kaman (Aile Şirketi) – Bein Connect
Murat Kaman (Dünya Hali) – Trt1
Mustafa Becit (Gönül Dağı) – Trt1
Nazmiye Yılmaz (Yemin) – Kanal7
Necip Güleçer (Türkan Hanım’ın Konağı) – T1rt
Neşe Şen (Hekimoğlu) – Kanal D
Nükhet Bıçakçı – Özlem Yücel (Babil) Star Tv
Onur Dur (Hiç) – Blu Tv
Osman Nail Doğan – Murat Kaman – İdris Meydi – Cem Tuncer – Erya Kaman (Dünya Hali) – Trt1
Ozan Yurdakul – Sinan Yurdakul (Arka Sokaklar) – Kanal D
Özcan Deniz (Senkron) – Gain
Özgür Önürme (Fatma) – Netflix
Özgür Uysal – Burak Altındağ – Nursena Yılmaz – Kemalcan Ekin – Yiğit Kalkavan (Özelden Yürüyenler) – Gain
Özlem İnci Hekimoğlu – Nil Güleç Ünsal (Aşk Mantık İntikam) – Fox
Pınar Uysal (Olağan Şüpheliler) – Exxen
Ramazan Demirli – Gökhan Temel – Özgür Ağaoğlu – Şeyda Delibaşı (Çatı Katı Aşk) – Kanal D
Rana Mamatlıoğlu (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Saygın Delibaş – Fethi Kantarcı (Çatı Katı Aşk) – Kanald
Seda Altaylı Turgutlu (Camdaki Kız) – Kanal D
Selin Arapkirli (Tozkoparan İskender) – Trt1
Selin Piraye Hasbal/Türkan Hanım’ın Konağı – Trt1
Sema Ali Erol, Mahir Erol, Türküler Özgül Akad – Kalp Yarası – Atv
Sema Ergenekon – Eylem Canpolat (Doğduğun Ev Kaderindir) – Tv8
Serdar Özönalan/Uyanış: Büyük Selçuklu – Trt1
Sırma Yanık – Masumiyet / Fox
Süleyman Çobanoğlu – Savaşçı – Fox
Teşkilat Yazı Grubu/Teşkilat – Trt1
Toprak Karaoğlu – Seda Çalışır Karaoğlu ( Ramo ) Show Tv
Umut Açıkalın – Ayhan Bölükbaşı – (Kağıt Ev) – Star Tv
Volkan Öge – Caner Özyurtlu – Ayak İşleri – Gain
Volkan Sümbül, Levent Cantek – Yeşilçam – Blu Tv
Yelda Eroğlu – Yeşim Çıtak – Emine Yıldırım – Ekin Atalar – Sema Ergenekon – Uğraş Güneş (Menajerimi Ara) – Star Tv
Yıldız Tunç, Ayça Üzüm, Atilla Özel, Selena Çağlayan (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
Yılmaz Şahin – Çağrı Kızılelma – Arıza – Show Tv
Zülküf Yücel – Ölüm Zamanı – Exxen


15 – En İyi Dizi Müziği

11 On – Özgür Zoral (Tozkoparan İskender) – Trt1
Alp Yenier (Kardeşlerim) – Atv
Alp Yenier (Masumlar Apartmanı) – Trt1
Alp Yenier (Sefirin Kızı) – Star
Alp Yenier, Emre Altaç (Yarım Kalan Aşklar) – Blu Tv
Aria (Yeşilçam) – Blu Tv
Atakan Ilgazdağ (Maraşlı) – Atv
Atakan Ilgazdağ (Teşkilat) – Trt1
Aydilge (Çatı Katı Aşk) – Kanald
Aydın Sarman (Seksenler) – Trt1
Ayşe Önder, Ümit Önderen, Mayki Murat Başaran (Baş Belası) – Atv
Aytekin Ataş (Bir Zamanlar Çukurova) – Atv
Aytekin Ataş (Ramo) – Show Tv
Aytekin Ataş (Sen Çal Kapımı) – Fox Tv
Aytuğ Yargıç (Kalk Gidelim) – Trt1
Barış Aryay (Kazara Aşk) – Star Tv
Batuhan Fırat (Aynen Aynen) – Blu Tv
Batuhan Fırat (Kalp Yarası) – Atv
Batuhan Fırat (Kuzey Yıldızı İlk Aşk) – Show Tv
Burcu Güven&Aydın Sarman (Seksenler) – Trt1
Cem Öget (Ada Masalı) – Star
Cem Öget (Bay Yanlış) – Fox Tv
Cem Öget (Sadakatsiz) – Kanald
Cem Tuncer (Arıza) – Show Tv
Cem Tuncer (Baraj) – Fox Tv
Cem Tuncer (Yasak Elma) – Fox Tv
Cem Tuncer, Ercüment Orkut (İyi Günde Kötü Günde) – Fox Tv
Cem Yılmazer (Bir Başkadır) – Netflix
Çiğdem Erken (Bir Zamanlar Kıbrıs) – Trt1
Da Poet (Ayak İşleri) – Exxen
Deniz Cuylan, Brıan Bender (Rıse Of Empires:Ottoman) – Netflix
Doğa Ebrişim (Acans) – Blu Tv
Ender Gündüzlü, Metin Arıgül (Emanet) – Kanal7
Ender Gündüzlü, Metin Arıgül (Hercai) – Atv
Ender Gündüzlü, Metin Arıgül (Yemin) – Kanal7
Engin Aslan, Murat Başaran, Sunay Özgür (Gönül Dağı) – Trt1
Engin Bayrak (Dünya Hali) – Trt1
Esat Bargun, Uğur Ateş (Sokağın Çocukları) – Blu Tv
Esat Bargun, Uğur Ateş, Güvencan Bargun (Hiç) – Blu Tv
Ffw Crearive Audio (10 Bin Adım) – Gain
Ffw Creatıve Audıo (Tolga Böyük, Emin Yasin Vural, Ekin Eti, Mustafa Cihan Aslan) – 50m2 – Netflix
Ffw Creatıve Audıo (Tufan Aydın, Tolga Böyük, Ekin Eti, Emin Yasin Vural) – Hakan Muhafız – Netflix
Fırat Yükselir (Camdaki Kız) – Kanald
Fırat Yükselir (İlk Ve Son) – Blu Tv
Fırat Yükselir (Kırmızı Oda) – Tv8
Gökhan Kırdar, Batuhan Fırat Hassak (Uyanış: Büyük Selçuklu) – Trt1
Hakan Saltık (Gönül Dağı) – Trt1
Hey! Douglas (Aşk 101) – Netflix
Jıngle Tv – Batuhan Fırat (Kuzey Yıldızı İlk Aşk) – Show Tv
Jıngle – Jungle / Film Müzik Merkezi (Fmm)(Akıncı) – Atv
Levent Güneş (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz) – Atv
Makbule Kosif (Aşkın Tarifi) – Kanald
Mercan Dede (Alef) – Blu Tv
Mert “Aslan” Üçer (Bonkis) – Blu Tv
Murat Evgin (Arka Sokaklar) – Kanald
Mustafa Ersen (Gençliğim Eyvah) – Atv
Okan Kaya (Metot) – Gain
Safa Hendem (Baht Oyunu) – Kanald
Saki Çimen, Uğur Ateş (Menajerimi Ara) – Star Tv
Sertaç Özgümüş (Atiye) – Netflix
Sertaç Özgümüş (Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi) – Blu Tv
Ses Sanayii Aslı Demirer, Safa Hendem (Baht Oyunu) – Kanald
Soner Avcu, Pınar Çubukçu (Aşk Mantık İntikam) – Fox Tv
Toygar Işıklı (Alev Alev) – Show Tv
Toygar Işıklı (Babil) – Star Tv
Toygar Işıklı (Cam Tavanlar) – Show Tv
Toygar Işıklı (Çukur) – Show Tv
Tufan Aydın (Fatma) – Netflix
Tufan Aydın, Ekin Eti, Yasin Vural,Tolga Böyük (The Protector/Hakan Muhafız) – Netflix
Tuna Hizmetli (Hekimoğlu) – Kanald
Tuna Hizmetli (Son Yaz) – Fox Tv
Tuna Hizmetli, Hakan Yeşilkaya (Masumiyet) – Fox Tv
U&E Productions & Uğur Akyürek (Aşkın Tarifi) – Kanald
Yıldıray Gürgen, Onur Bıçak (Doğduğun Ev Kaderindir) – Tv8
Zeyenep Alasya (Kuruluş Osman) – Atv
Zeynep Alasya, Caner Özkan (Savaşçı) – Fox Tv
Zeynep&Sinan, Uğur Ateş (Kefaret) – Fox

16 – En İyi Çocuk Oyuncu
Ada Baykan – Arka Sokaklar
Ada Nizamoğlu – Gönül Dağı
Ali Toptaş – Gönül Dağı
Alp Akar – Sadakatsiz
Aylin Akpınar – Kardeşlerim
Azra Aksu – Baht Oyunu
Bade Arazlı – Bir Zamanlar Kıbrıs
Berat Rüzgar Özkan – Emanet
Beren Gençalp – Sefirin Kızı
Beren Kasımoğulları – Babil
Beril Karademir – Gönül Dağı
Berkay Celal Çetin – Masumlar Apartmanı
Çağan Efe Ak – Tozkoparan İskender
Cemre Demircan – Gönül Dağı
Defne Ersen – Tozkoparan İskender
Deniz Erayvaz – Tozkoparan İskender
Ebrar Alya Demirbilek – Kahraman Babam
Efe Gunay – Arka Sokaklar
Esat Polat Güler – Tozkoparan İskender
Eylül Şenocak – Masumlar Apartmanı
Kayra Orta – Alev Alev
Kuzey Gezer – Yasak Elma
Leyla Kırşan – Tozkoparan İskender
Mert Erdoğdu – Tozkoparan İskender
Nisa Sofiya Aksongur – Yeni Hayat
Rüzgar Irmakoğlu – Bir Zamanlar Kıbrıs
Samet Arda Mercan – Gönül Dağı
Süleyman Eymen – Masumlar Apartmanı
Tuana Naz Tiryaki – Tozkoparan İskender
Ülkü Hilal Çiftçi – Tozkoparan İskender
Yağız Kılınç – Tozkoparan İskender
Yasemin Nil Yüksel – Masumlar Apartmanı
Zümra Duman – Seksenler

17 – En İyi Gündüz Kuşağı
Açelya Akkoyun İle Akla Takılanlar – (360)
Arda İle Omuz Omuza (Arda Türkmen) – Kanal D
Arda’nın Mutfağı (Arda Türkmen) – Kanal D
Benden Söylemesi (Merve Yıldırım) – Fox Tv
Bu Sabah (Ebru Akel – Murat Güloğlu) – Show Tv
Çağla İle Yeni Bir Gün (Çağla Şıkel) – Fox Tv
Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme – Show Tv
Dr. Erol Köse Ve Sevda Türküsev İle Bilmedikleriniz (Tgrt Haber)
Dünden Bugüne (Eda Özdemir) – Kanal 7
Ebru Akel’le Kadın İsterse – Show Tv
Ece Üner İle Susma – Kanal D
En Hamarat Benim/Temizlik Benim İşim (Kadir Ezildi) – Fox Tv
Ender Saraç İle Sağlıklı Günler – Show Tv
Esra Erol’da – Atv
Fulya İle Umudun Olsun – (Fulya Öztürk) – Fox
Gelinim Mutfakta (Demet Akalın) – Kanal D
Güne Bakış (Mine Uzun) – Tv100
Konuştukça (Özlem Yıldız – Dr. Biran Ekici) – Kanal D
Müge Anli İle Tatlı Sert – Atv
Neler Oluyor Hayatta (Nur Tuğba Namlı – Hakan Ural) – Kanal D
Paylaş Benımle (Gökhan Çınar) – Tv8
Sabahın Sultanı Seda Sayan – Star
Serap Paköz İle Gerçeğin Peşinde – Star


18 – En İyi Kadın Sunucu

Açelya Akkoyun (Açelya Akkoyun İle Akla Takılanlar) – 360
Aslı Şafak (Aslı Şafak’la İşin Aslı) – Habertürk Tv
Asuman Krause (Aileler Yarışıyor) – 360
Beyza Hakan (Kayıtdışı) – 24 Tv
Beyza Şekerci (Kamera Arkası) – Fox Tv
Bircan Bali (Söylemezsem Olmaz) – Beyaz Tv
Burcu Esmersoy (Burcu İle Hafta Sonu) – Star Tv
Buse İskenderoğlu (Bloomberg Ht Magazinht Kulüp) – Bloomberg
Buse İskenderoğlu (Cumartesi – Pazar Sürprizi) – Show Tv
Çağla Şıkel (Çağla İle Yeni Bir Gün) – Fox Tv
Çiğdem Batur (Kuaförüm Sensin) – Show Tv
Demet Akalın (Demet Ve Alişan İle Sabah Sabah) – (Star Tv)
Demet Akalın (Gelinim Mutfakta) – Kanal D
Demet Şener (Biz Bize) – Tv100
Deniz Akkaya (Biz Bize) – Tv100
Deniz Akkaya (Söylemezsem Olmaz) – Beyaz Tv
Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme – (Show Tv)
Doğa Rutkay (Çocuktan Al Haberi) – Show Tv
Ebru Akel (Kadın İsterse) – Showtv
Ebru Akel(Bu Sabah) – Show Tv
Ece Saruhan (Bloomberg Ht Life) – Bloomberg
Ece Üner İle Susma – Kanal D
Eda Özdemir (Dünden Bugüne) – Kanal 7
Eda Özdemir İle Dünden Bugüne – (Ülke Tv)
Ekin Olcayto (Başka Şeyler) – Haber Global
Elçin Ateş Ersoy (Kadının Eseri) – Fox
Elif Yılmaz (Magazin D Cumartesi Ve Pazar) – Kanal D
Esra Balamir (Cumartesi Magazin)Uçankuş Tv
Esra Erol’da – Atv
Evrim Keklik (Cumartesi Magazin)Uçankuş Tv
Ezgi Avcı Magazin D (Cumartesi Ve Pazar) – Kanal D
Ezgi Sertel İle Fazlası Zarar – Trt1
Figen Civan (Hafta Sonu) – Ulusal
Fulya Öztürk (Fulya İle Umudun Olsun) – Fox Tv
Hande Aydemir (Gün Biterken – Şimdi Konuşalım) – Tv100
Merve Yıldırım İle Benden Söylemesi – Fox Tv
Mine Uzun (Güne Bakış) – Tv100
Müge Anlı İle Tatlı Sert – Atv
Nur Tuğba Namlı (Neler Oluyor Hayatta) – Kanal D
Özlem Tunca (Dünyayı Geziyorum) – Kanal 7
Özlem Yıldız (Konuştukça) – Kanal D
Pelin Çift İle Gündem Ötesi – Trt1
Şahla Orujova (Acemi Anneler Stüdyo) – Trt1
Seda Sayan (Gelinim Mutfakta) – (Kanal D)
Seda Sayan (Sabahın Sultanı Seda Sayan) – (Star Tv)
Seda Türküsev – Bilmedikleriniz (Tgrt)
Selda Hasret Arslan (Doktorum Yanımda) – 360
Serap Paköz İle Gerçeğin Peşinde – (Star Tv)
Seren Serengil (Söylemezsem Olmaz) – Beyaz Tv
Sibel Can – Şarkılar Bizi Söyler – Kanal D
Tara De Vries (Magazin D Yaz) – Kanal D
Tülin Şahin İle Moda – Star Tv
Yıldız Yakar İle Gezmek Olsun – 360

19 – En İyi Erkek Sunucu
Acun Ilıcalı (Survivor Türkiye) – Tv8
Ali İhsan Varol (Kelime Oyunu) – Teve2
Ali Yeşilırmak (Dostumun Dünyası) – Fox
Alişan – Demet Ve Alişan İle Sabah Sabah – Star Tv
Alp Kırşan (Ortak) – Ntv
Alper Ateş (Ben Bilirim) – 360
Arda Türkmen (Arda İle Omuz Omuza) – Kanal D
Arda Türkmen (Arda’nın Mutfağı) – Kanal D
Arto (Söylemezsem Olmaz) – Beyaz Tv
Candaş Tolga (Az Önce Konuştum) – Haber Global
Cüneyt Asan Ve Adnan Şahin (Halkın Mutfağı) – Ntv
Danilo Zanna (Masterchef) – Tv8
Dr. Birkan Ekici (Konuştukça) Kanal D
Dr. Halit Yerebakan (Doktor Geldi) – Trt1
Emre Altuğ (Şans Kapıyı Çalınca) – Atv
Ender Saraç’la Sağlıklı Günler – Show Tv
Erol Köse (Bilmedikleriniz) – Tgrt
Gökhan Çınar (Paylaş Benimle) – Tv8
Hakan Altun (Şarkılar Bizi Söyler) – Kanal D
Hakan Ural (Neler Oluyor Hayatta) – Kanal D
Harun Şen (En İyisi Gezmek) – Ülke Tv
Heja – (O Ses Türkiye Rap) – Exxen
Hüsnü Şenlendirici (Şarkılar Bizi Söyler) – Kanal D
İbrahim Tatlıses (İbo Show) – Star Tv
İlker Ayrık (Yaparsın Aşkım) – Fox Tv
İlker Koç (Canlı Masa) – Uçankuş Tv
Kadir Ezildi (En Hamarat Benim) – Fox
Kadir Ezildi (Temizlik Benim İşim) – Fox
Kenan İmirzalıoğlu (Kim Milyoner Olmak İster) – Atv
Kerem Alışık (Seneye Bu Zamanlar) – Trt
Kürşat Biçici (Gündüz Gece) – Kanal 7
Lokman Dağ Anadoludayız – 360
Mehmet Yalçınkaya (Masterchef) – Tv8
Memet Özer İle Mutfakta – Fox
Mert Savaş – (Rehber) – Teve 2
Murat Güloğlu (Bu Sabah) – Show Tv
Rafet İnce (Benim Yemeğim) – 360
Somer Sivrioğlu (Masterchef) – Tv8
Tayyar Işıksaçan (Pazar Magazin) – Uçankuş Tv
Tufan Gündüz (3’te 3) – Trt1
Ufuk Özkan (Aileler Yarışıyor) – Tr1
Vahe Kılıçarslan (Vahe İle Evdeki Mutluluk) – Star Tv

20 – En İyi Haber Programı Kadın Sunucu
Afşin Yurdakul – Habertürk
Arzu Maliki – Bloomberg
Aslı Şafak – Bloomberg
Banu El – A Haber
Başak Şengül – Cnntürk
Deniz Türe Gün Ortası – Atv
Derya Efe – Ülke Tv
Duygu Gözde Arslan – A Para
Duygu Kaya – Habertürk
Ebru Baki – Habertürk
Ela Rumeysa Cebeci – Tv100
Figen Civan – Ulusal Tv
Fulya Kalfa – Cnntürk
Gizem Uzuner – Bloomberg
Göksu Öngören Özgür – Cnntürk
Gözde Kuyumcu – Bloomberg
Gülbin Tosun – Fox
Gülden Kalecik Demirtaş – Tgrt Haber
Güzem Yılmaz – Bloomberg
Hande Berktan – Bloomberg
Hande Fırat – Cnn Türk
Helin Aslan – 24 Tv
Hilal Özdemir – Atv
Hülya Hökenek – Habertürk
Hülya Seloni – Kanal 7
Işıl Açıkkar – Trt
Kübra Par – Habertürk
Merve Dinçkol – Kanal D
Merve Tepe – A Para
Merve Yıldırım – Fox
Nazlı Çelik – Star Tv
Nihan Günay – Atv
Pınar Erbaş – Show Tv
Saynur Tezel – Haber Global
Seda Öğretir – Ntv
Semiha Şahin – Cnntürk
Serap Belet – Habertürk
Sinem Fıstıkoğlu – Ulusal Tv
Sultan Arınır – Cnntürk
Zeliha Saraç – Bloomberg
Zeynep Erataman – Bloomberg

21 – En İyi Haber Programı Erkek Sunucu
Açıl Sezen – Bloomberg
Ahmet Arpad – Ntv
Ahmet Hakan – Cnn Türk
Barış Esen – Bloomberg
Can Karadut – Ulusal Tv
Can Okanar – A Haber
Candaş Tolga – Haber Global
Cem Öğretir – Atv
Cüneyt Özdemir – Cnn Türk
Deniz Bayramoğlu – Kanal D
Ekrem Açıkel – Tgrt Haber
Erem Şentürk – 24
Eren Eğilmez – Habertürk
Ersoy Dede – Trt1
Fatih Altaylı – Habertürk
Gökhan Şen – Bloomberg
İbrahim Güneş – 24
İlker Karagöz – Fox
İrfan Donat – Bloomberg
İsmail Küçükkaya – Fox
Kaan Temeltaş – Cnntürk
Kaan Yakuphan – 24
Kerem Kırçuval – Tv100
Mehmet Acet – Kanal7
Mehmet Akif Ersoy – Habertürk
Mesut Yar Star – Tv
Muharrem Sarıkaya – Habertürk
Mustafa Yıldız – Ülke Tv
Osman Çapoğlu – Tv100
Selçuk Tepeli – Fox
Tümer Doğru – Kanal 7
Tunç Arslanalp – Cnntürk
Turgay Güler – Ülke Tv
Türker Akıncı – Beyaz Tv
Uğur Korkmaz – A Para
Uğur Önver – Cnntürk
Yasin Erçağlayan – Cnntürk

22 – En İyi Haber Programı
30 Dakika (Zeliha Saraç) – Bloomberg
5n1k (Cüneyt Özdemir) – Cnntürk
60 Dakika (Zeliha Saraç) – Bloomberg
A’dan Z’ye (Uğur Önver) – Cnntürk
Açık Ve Net (Kübra Par) – Habertürk Tv
Aile Ekonomisi (Zeliha Saraç) – Bloomberg
Akıl Çemberi (Başak Şengül) – Cnntürk
Akıllı Para (Gizem Uzuner) – Bloomberg
Akıllı Tarım (İrfan Donat) – Bloomberg
Akşam Haberleri (Kaan Yakuphan) – 24 Tv
Başkent Kulisi (Mehmet Acet) – Kanal 7
Candaş Tolga Işık İle Az Önce Konuştum – Haber Global
Cnn Türk Masası (Semiha Şahin) – Cnntürk
Ekonomik Görünüm (Barış Esen) – Bloomberg
Enine Boyuna (Hülya Hökenek) – Habertürk Tv
Finans Merkezi (Açıl Sezen) – Bloomberg
Fokus (Güzem Yılmaz) – Bloomberg
Gece Görüşü (Hande Fırat) – Cnntürk
Gerçek Fikri Ne? (Eren Eğilmez) – Habertürk Tv
Girişimcilik Dünyası (Güzem Yılmaz) – Bloomberg
Gün Başlıyor (Duygu Kaya – Muharrem Sarıkaya) – Habertürk Tv
Gün Ortası (Deniz Türe) Atv
Gün Ortası (Hülya Hökenek) – Habertürk Tv
Günden Kalanlar (Gözde Kuyumcu) – Bloomberg
Günün Manşeti (Hikmet Genç) – 24 Tv
Habertürk Gündem (Serap Belet) – Habertürk Tv
Habertürk Manşet (Mehmet Akif Ersoy) – Habertürk Tv
Ht 360 (Afşin Yurdakul) – Habertürk Tv
İlk Söz (Zeynep Erataman) – Bloomberg
İş Dünyası (Zeliha Saraç) – Bloomberg
İsmail Küçükkaya İle Çalar Saat – Fox Tv
Kahvaltı Haberleri (Hilal Özdemir) – Atv
Kapanışa Doğru (Gözde Kuyumcu) – Bloomberg
Küresel Piyasalar (Barış Esen) Bloomberg
Merve Yıldırım İle Benden Söylemesi – Fox
Mesut Yar İle Bugün (Mesut Yar) – Star Tv
Moderatör Gece (Erem Şentürk) – 24 Tv
Ne Oluyor? (Göksu Öngören Özgür) – Cnntürk
Ne Var Ne Yok (Türker Akıncı) Beyaz Tv
Nedir Ne Değildir? (Mehmet Akif Ersoy) – Habertürk Tv
Olaylar Ve Görüşler (Serap Belet Ve Muharrem Sarıkaya) – Habertürk Tv
Para Gündem (Ebru Baki) – Habertürk Tv
Piyasa Hattı (Güzem Yılmaz) – Bloomberg
Piyasa Masası (Gizem Uzuner Ve Zeynep Erataman) – Bloomberg
Risk Yönetimi (Güzem Yılmaz) – Bloomberg
Sabah Raporu (Açıl Sezen Ve Gökhan Şen) – Bloomberg
Sağlı – Sollu (Kerem Kırçuval) Tv100
Sinem Fıstıkoğlu İle Fikir Meydanı – Ulusal Tv
Sıradışı Strateji – En Sıradışı (Turgay Güler) – Ülke Tv
Tarafsız Bölge (Ahmet Hakan) – Cnntürk
Tarım Analiz (İrfan Donat) – Bloomberg
Teke Tek (Fatih Altaylı) – Habertürk Tv
Üst Düzey (Arzu Maliki) – Bloomberg
Yatırım Bülteni (Gizem Uzuner) – Bloomberg
Yatırım Kulübü (Açıl Sezen) – Bloomberg


23 – En İyi Spor Programı
90’a: Sunucu: Kemal Bilgin, Yorumcular: Hıncal Uluç, Cüneyt Şen, Güven Taner, Levent Tüzemen (A Spor)
Aktüel Futbol: Sunucu: İbrahim Kırkayak, Yorumcular: Alp Pehlivan, Ogün Temizkanoğlu – (Trt Spor)
Artı Futbol: Cüneyt Şen – (A Spor)
Artı Futbol: Mustafa Göksu
Bein Manşet: Murat Caner – Uğur Meleke (Bein Sports)
Bein Teknik: İsmail Şenol – Tamer Tuna (Bein Sports)
Bein Tenis: Ulaş Çan – Berceste Şeber (Bein Sports)
Beyaz Futbol Cumartesi: Sunucu: Onur Yıldız, Yorumcu: Sinan Engin – (Beyaz Tv)
Beyaz Futbol Pazar: Sunucu: Onur Yıldız, Yorumcular: Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı, Abdülkerim Durmaz (Beyaz Tv)
Derin Futbol: Sunucu: Onur Yıldız, Yorumcular: Sinan Engin, Ahmet Çakar, Abdülkerim Durmaz, Rasim Ozan Kütahyalı – (Beyaz Tv)
Dünyadan Spor: Cihan Erduran, Bülent Timurlenk – (Bein Sports)
Futbol Gecesi: Özgür Buzbaş, Alp Pehlivan, Nihat Kahveci (Trt Spor)
Futbolun Şehirleri: Barbaros Çidal (Bein Sports)
Garaj: Gökhan Telkenar (Bein Sports)
Haydi Maça: Tanju Çolak – Ümit Akdağ – (A Spor)
Hıncal Uluç İle Baş Başa: Sunucu: Ender Bilgin, Yorumcu: Ender Bilgin (A Spor)
Kırılma Anı – Sunucu: Emek Ege – (Ntv)
Kontra Pazar: Sunucu: Onur Tuğrul, Yorumcular: Serkan Balcı, Engin Baytar, Atakan Kurt – (Haber Global)
Lig Merkezi: Burak Ölmez, Tunç Kayacı, Olcay Çakır – (Bein Sports)
N Futbol: Önder Özen, Metin Tekin, Murat Kosova (Ntv)
Sanal Direktör: Erdem Bitik, Raşit Altun (Bein Sports)
Santra: Sunucu: Ali Okancı, Yorumcular: Ali Gültiken, Tolga Zengin – (Bein Sports)
Skor: Sunucu: Erdem Bitik, Yorumcular: İlker Yağcıoğlu, Altan Aksoy
Skorbord: Sunucu: Aykut İnce – Akçan (A Spor)
Son Sayfa: Melike Çelik (A Spor)
Spor Gecesi Hafta Sonu: Seyhan Şaşko – Raşit Altun – (Bein Sports)
Spor Gecesi: Elif Gökalp – Serkan Akcan – (Bein Sports)
Spor Manşet: Cem Dizdar – Serkan Yetkin (Trt Spor)
Sportürk: Fatih Altaylı – Emin Çağlar (Bloomberg)
Stadyum: Sunucu: Ersin Düzen, Yorumcular: Ali Gültiken, Tümer Metin, Ayhan Akman
Stüdyoda Futbol Ekstra: Sunucu: Haluk Yürekli, Yorumcular: Gökhan Dinç, Tahir Kum, Feridun Niğdelioğlu – (Tgrt)
Stüdyoda Futbol: Sunucu: Hakan Gündoğar, Yorumcular: Evren Turhan, Yalçın Ayhan Ve Tarık Daşgün – (Tgrt)
Stüdyoda Futbol: Sunucu: Sabri Ugan, , Yorumcular: Cem Küçük, Ahmet Ercanlar, Bülent Uslu, Oğuz Altay (Tgrt)
Süper Lig Yolu: Turgay Keskin – Tunç Kayacı (Bein Sports)
Süper Lig: Sunucu: Güntekin Onay, Yorumcular: Tugay Kerimoğlu, Feyyaz Uçar, Volkan Demirel – (Bein Sports)
Takım Oyunu: Sunucu: Ender Bilgin, Yorumcular: Erman Toroğlu, Mehmet Yılmaz, Reha Kapsal, Serdar Sarıdağ – (A Spor)
Taraftar: Alper Berber (Bein Sports)
Teknik Analiz: Sunucu Hünkar Mutlu, Yorumcu: Bünyamin Gezer (Trt Spor)
Transfer Raporu: Aykut İnce ( A Spor)
Trio: Sunucu: Bülent Yıldırım Yorumcular: Deniz Çoban, Lale Orta (Bein Sports)
Var Odası: Sunucu: Ertem Şener, Yorumcular: Emre Bol, Oğuz Altay, Bülent Uslu, Bışar Özbey, Deniz Ateş Bitnel (Tv100)
Yüzde Yüz Futbol: Sunucu: Erbatur Ergenekon, Yorumcu: Rıdvan Dilmen (Trt Spor)
Yüzde Yüz Futbol: Sunucu: Murat Kosova, Yorumcu: Rıdvan Dilmen (Ntv)
Yüzyüze Futbol: Sunucu: Serkan Keskin, Kaya Çilingiroğlu (Trt Spor)
Z Raporu: Hikmet Karaman – Burcu Kapu (Bein Sports)

24 – En İyi Yarışma
3’te 3 (Prof. Dr. Tufan Gündüz’pelin Çift) – Trt1
Aileler Yarışıyor – (Asuman Krause) – 360
Aileler Yarışıyor (Ufuk Özkan) – Trt1
Ben Bilirim (Alper Ateş) – 360
Benim Yemeğim (Rafet İnce) 360
Çocuktan Al Haberi (Doğa Rutkay) – Show Tv
En Hamarat Benim (Kadir Ezildi) – Fox
Ezgi Sertel İle Fazlası Zarar – Trt1
Gelinim Mutfakta (Demet Akalın) – Kanal D
Kelime Oyunu (Ali İhsan Varol) – Teve2
Kim Milyoner Olmak İster (Kenan İmirzalıoğlu) – Atv
Kuaförüm Sensin (Çiğdem Batur) – Show Tv
Masterchef Türkiye (Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu) – Tv8
Ortak (Alp Kırşan) – Ntv
Şans Kapıyı Çalınca (Emre Altuğ) – Atv
Survivor Türkiye (Acun Ilıcalı) – Tv8
Temizlik Benim İşim(Kadir Ezildi) – Fox
Yaparsın Aşkım (İlker Ayrık) – Fox Tv

25 – En İyi Erkek Şarkıcı
Altay
Aydın Kurtoğlu
Bahadır Tatlıöz
Batuhan Mutlugil
Bedük
Berkay
Berksan
Bilal Sonses
Birkan Nasuhoğlu
Bora Duran
Buray
Can Bonomo
Can Kazaz
Can Oflaz
Can Vs.
Çelik
Cem Belevi
Cenk Eren
Cihan Mürtezaoğlu
Doğan Duru
Edis
Emir
Emir Can İğrek
Emre Aydın
Emre Kaya
Ersay Üner
Ferhat Göçer
Feridun Düzağaç
Fikret Dedeoğlu
Fikri Karayel
Gökhan Özen
Gökhan Türkmen
Güvenç Dağüstün
Haluk Levent
İdo Tatlıses
İlyas Yalçıntaş
Jabbar
Kaan Boşnak
Kahraman Deniz
Kenan Doğulu
Koray Avcı
Kutsi
Levent Dörter
Lider Şahin
Mabel Matiz
Mehmet Erdem
Murat Boz
Murat Dalkılıç
Murat Kekilli
Mustafa Ceceli
Mustafa Sandal
Nuri Harun Ateş
Ogün Sanlısoy
Oğuzhan Koç
Onur Özdemir
Onur Özsu
Özgün
Rafet El Roman
Sancak
Serdar Ortaç
Sinan Akçıl
Sinan Özen
Soner Sarıkabadayı
Tan Taşçı
Teoman
Tuğkan
Tuna Kiremitçi
Tuna Velibaşoğlu
Umut Adan
Umut Kaya
Yalın
Yaşar
Yılmaz Morgül
Yusuf Güney

26 – En İyi Kadın Şarkıcı
Aleyna Tilki
Asya
Aybüke Albere
Aydilge
Ayla Çelik
Aylin Yeliz
Aynur Aydın
Ayta Sözeri
Bengisu
Berrin Keklikler
Betül Demir
Bilge Nihan
Burcu Güneş
Candan Erçetin
Ceren Gündoğdu
Ceylan Ertem
Demet Akalın
Demetello
Deniz Seki
Derya Uluğ
Dilan
Dilek Türkan
Duygu Soylu
Ece Seçkin
Ekin Beril
Elis Dubaz
Esin İris
Fatma Turgut
Feride Hilal Akın
Funda Arar
Gaye Su Akyol
Gizem
Gökçe
Göksel
Gülben Ergen
Gülçin Ergül
Güliz Ayla
Gülşen
Günay Aksoy
Hadise
Hande Mehan
Hande Ünsal
Hande Yener
İrem Derici
Irmak Arıcı
Işıl Kahraman
Işın Karaca
Kalben
Mela Bedel
Melek Mosso
Melike Şahin
Melis Fis
Merve Özbey
Nil Karaibrahimgil
Nükhet Duru
Nur Yoldaş
Öykü Gürman
Pınar Güsar
Şebnem Sungur
Seçil Gür
Sedef Sebüktekin
Selen Servi
Sena Şener
Sertab Erener
Sezen Aksu
Sıla
Simge
Su Soley
Şura İskenderli
Tuğba Yurt
Tuğçe Kandemir
Yeşim Salkım
Zehra
Zerrin Özer
Zeynep Bastık
Ziynet Sali

27 – En İyi Müzik Grubu
2 Adam
Adamlar
Ahuzar
Ati Ve Aşk Üçgeni
Baba Zula
Bağzıları
Birileri
Bosphoroots
Congulus
Daniska
Dengi Dengine
Dolu Kadehi Ters Tut
Dört X Dört
Evdeki Saat
Flört
Gece Yolcuları
Goss
Gren
Gripin
Hedonutopia
İkilem
Jakuzi
Kardeş Türküler
Kendimden Hallice
Köfn
Koliva
Kolpa
Konuya Fransız
Lalalar
Madrigal
Manga
Mavi Gri
Moğollar
Nasıl Derler Bilirsin
Necati Ve Saykolar
Pentagram
Pinhani
Redd
Rubato
Sakiler
Saturn Bar
Son Feci Bisiklet
Sufle
The Ringo Jets
Tnk
Uzun Zamandır Çalmıyoruz
Vera
Yangın
Yasak Helva
Yaşlı Amca
Yirmi7
Yok Öyle Kararlı Şeyler
Yüksek Sadakat
Yüzyüzeyken Konuşuruz
Zakkum


28 – En İyi Dj

Alican
Arem&Arman
Armageddon Türk
Benovers
Birol Giray (Beegee)
Bö (Bahadır Öneş)
Burak Yeter
Cafer Palamut
Cervus
Cure Shot
Deeperise
Dj Murat Oğuz
Dj Sivo
Dj Tarkan
Dj Yakuza
Doğukan Manço
Doğuş Cabakçor
Faruk Orakçı
Faruk Sabancı
Ferhat Albayrak
Graumann
İpek İpekçioğlu
Kabus Kerim
Kedimari
Mahmut Orhan
Murat Uncuoğlu
Mwm
Ocean Vs Orientalis
Ozan Doğulu
Ozoyo
Plezel
Serdar Ayyıldız
Sezer Uysal
Suat Ateşdağlı
Tankut Karakurt
Tufan
U.F.U.K
Veyasin (Hey Douglas)

29 – En İyi Rap
Ados
Ahiyan
Ahmet Üstünel
Aia
Allame
Alva
Anıl Piyancı
Armagan
Asil
Aslvn
Aspova
Ataberk Kurnaz
Ati242
Atlas
Avaz
Azap Hg
Barry Boı
Batu Flex
Bedo
Bege
Begy
Beks
Bora Hışır
Bossy
Bozgun
Bruda412
Burak King
Burry Soprano
Çağatay Akman
Cakal
Canbay&Wolker
Cash Flow
Ceg
Ceza
Chaın – B
Contra
Crıtıcal
Da Poet
Defa
Defkhan
Dianz
Dr. Fuchs
E.C.E
Erdal Toprak
Erman
Essah
Eypio
Ezhel
Fro
Fuat Ergin
Furkan
Gazapizm
Geeflow
Gokay
Goko!
Gökşin Derin
Grifon
Gringo
Grogi
Güneş
Harun Adil
Hasip Aksu
Hayki
Heja
Hidra
İmpala
İstanbul Trip
Jako
Joker
Kamer
Kamufle
Kardiyak
Karya Çandar
K – Boi
Keişan
Kezzo
Khontkar
Killa Hakan
Kkendo
Kodes
Kozmos
Kubilay Karça
Kvvn
Lia Shine
Lil Zey
Lukhan
Lvbel C5
Maestro
Mavi
Mavw
Meg
Mela Bedel
Meli G
Mero
Mert Şenel
Metehan
Mil Savior & Kerim Delibalta
Mir
Mirac
Mist Efesya
Monoman
Motive
Muamma
Murda
Muşta
Muti
Norm Ender
Ohash
Old G
Orchi
Organize
Orkan
Ozbi
Özkan
Ozorginal
Pars Ahnas
Patron
Per
Pi
Piego
Reckol
Redo
Revart
Ronasay
Rota
Rush Herness
Şad
Sagopa Kajmer
Şahıs
Şam
Şanışer
Sansar Salvo
Sefo
Şehinşah
Selo
Shot
Sokrat St
Spade427
Stabil
Sultan
Sulucrew
Summer Cem
Tahribad – I İsyan
Tankurt Manas
Tepki
Tod
Toprak Kardeşler
Umk
Uzi
Veled
Vesves
Vmo
Xır
Xoulga
Yeis Sensura
Yener Çevik

30 – En İyi Türk Halk Müziği Kadın
Aynur Doğan
Aynur Haşhaş
Bahar (Bahar Atmaca)
Deniz Toprak
Devrim Gürenç
Elif Buse Doğan
Güler Duman
Hilal Özdemir
Merve Yavuz
Mine Kuş
Öykü Gürman
Özge Erdoğan
Özlem Çelik
Özlem Özdil
Rojin
Sabahat Akkiraz
Sefa Topsakal
Seher Dilovan
Sevcan Orhan
Şevval Sam
Songül Karlı
Suzan Kardeş
Türkü
Türkü Akbayram
Zara
Zeynep Bakşi Karatağ
Züleyha

31 – En İyi Türk Halk Müziği Erkek
Ahmet Aslan
Arif Şafak
Ayaz Aydın
Cem Erdost İleri
Cem Yıldız
Cengiz Özkan
Cimilli İbo
Deniz Türkan
Efkan Şeşen
Ekin
Ekin Uzunlar
Ekrem Dürüstoğlu
Emrah Yıldız
Ender Balkır
Erdal Beyazgül
Erdal Erzincan
Erkan Oğur
Ferat Üngür
Fuat Saka
Hüseyin Kağıt
Hüseyin Turan
İbrahim Kalın
İsmail Altunsaray
İsmail Tunçbilek
İsmail Türüt
Mahmut Tuncer
Mazlum Çimen
Murat Kurşun
Musa Eroğlu
Mustaa Topaloğlu
Mustafa Özarslan
Mustafa Yıldızdoğan
Necdet Kaya
Onur Akın
Onur Şan
Orhan Hakalmaz
Resul Dindar
Sefer Boztaş
Selçuk Balcı
Servet Kocakaya
Seyfi Yerlikaya
Sinan Cem Eroğlu
Soner Olgun
Sümer Ezgü

32 – En İyi Fantezi Müzik Kadın
Aslı Hünel
Cansever
Ceylan
Derya Bedavacı
Ebru Yaşar
İnci Mercan
Kibariye
Linet
Seda Sayan
Selcan Asyalı
Sibel Can
Zara
Zuhal Aktan

33 – En İyi Fantezi Müzik Erkek
Ahmet Parlak
Ali Dündar
Alişan
Arif Susam
Bayhan
Coşkun Sabah
Hakan Altun
İbrahim Tatlıses
Metin Şentürk
Murat Gökşen
Nejat Alp
Oktay Gürtürk
Özgür Alter
Rubato
Şahin Kendirci
Seccad Mehmedi
Serkan Kaya
Yaşar İpek

34 – En İyi Klip
Ahsen Almaz – Ah Sensiz Olmaz (Feat. Hüseyin Mehmedoğlu)
Aia – Bulamadım
Albin Hasani – Sen Gittiğinde
Aleyna Tilki – Sır
Aleyna Tilki – Bu Benim Masalım
Allame – Baba
Allame – Foya
Allame – Toprak
Alper Erözer – Kendimden
Altay – İki Satır
Anıl Durmuş – Başlangıç
Anıl Durmuş – Her Şey Yolunda
Anıl Durmuş – Yalanmış
Anıl Piyancı – Döndüm Durdum
Anıl Piyancı – Fiyasko
Arem Ozguc & Arman Aydin – Rampapapam (Feat. Buray, Feride Hilal Akın & Kök$Vl)
Asıl & Kök$Vl – Gerı Dönemem
Aslı Hünel Ayarsızım
Aslı Hünel – Ayarsızım
Asya Unutup Gitti
Atlas – Kire Bulandı
Ayaz Erdoğan – Ederin Olsun
Aydın Kurtoğlu – Çiçek
Ayla Çelik – Ay Işığı
Ayla Çelik – Daha Bi’ Aşık
Ayla Çelik – Yalancılar
Aynur Aydın – Sahiden
Ayta Sözeri – Anılarıma Yazık
Bağzıları – Güzelliğin Falan Hikaye
Bağzıları – Meylettim Rakıya
Bağzıları – Sadece Biraz Güzelsin
Bahadır Tatlıöz & Selçuk Balcı – Gülü Sevdim Dikeni Kader
Bahadır Tatlıöz&Selçuk Balçı – Gül Sevdik Dikeni Kader
Bahadır Tatlıöz – Zaman
Başak Çalık (No No No)
Batu Akdeniz – Ona Gitme
Bayram – Akşam Olunca
Bedo – Sana Ne
Bege – Emir Taha – B.S.G.
Bege – Gecelerin Derdi
Ben Fero – Arkadaş
Berkay Altunyay – Zor Mu
Berkay – İki Hece
Berkay – Karnaval
Berkay – Kırgınım Ona
Berksan – Darmaduman
Berksan – Platonik
Berrin Keklikler – Bir Anda
Berrin Keklikler – Story
Berrin Keklikler – Yoluma Taş Koydular
Berrin Keklikler Feat. Zen – G – Boulevard
Betül Demir – Toz Duman
Bilal Hancı & Mustafa Ceceli – Rüzgar
Bilal Hancı Feat Özkan Meydan – Sevdanın Böylesi
Bilal Sonses & Derya Bedavacı – Sende Kaldı Yüreğim
Bilal Sonses & Rozz Kalliope – Geç Değil
Bilal Sonses & Seda Tripkolic – Sonu Gelmez
Bilal Sonses & Ziynet Sali – Yara
Bilal Sonses – Çat Kapı
Bilal Sonses – Nefret
Bilal Sonses – Neyim Olacaktın?
Bilal Sonses – Şimdiki Aklım
Birileri – Ultrapop
Bora Duran – Leyla
Burak Alkın & Emza – Boşu Boşuna
Burak Bulut&Kurtuluş Kuş & Mustafa Ceceli – Leyla Mecnun
Burak Duman – Aşk Başıma Vurdu
Burak King – Gidesim Var
Burak – Yana Yana
Buray – Deli Kız
Buray – Yüreksiz Tilki
Buray – Alaz Alaz
Burcu Güneş – Yaramaz
Burcu Tatlıses – Ayrılığımız Sürüyor
Burry Soprano – Jackpot
Burry Soprano – Sarhoş
Burry Soprano – Yolunda
Çağlayan Yağmur – Sarı Gece
Çakal – Lütfen
Çakal – Rıv Rıv Rıv
Can Bonomo & Demet Evgar Rüyamda Buluttum – (Yönetmen: Can Saban)
Can Bonomo Feat Demet Egar – Rüyamda Buldum
Can Bonomo – Sen Bunları Duyma – (Yönetmen: Can Bonomo)
Can Vs. & Berrin Keklikler – Eridim
Can Yüce – Sahi
Canbay&Wolker – Çakı
Canbay&Wolker – Elbet Bir Gün
Canbay&Wolker – En Chapo
Cansever – Geliyor Havalı Geliyor (Feat. Dj Yılmaz & Kobra Murat)
Cefı Feat. Vassılıs Saleas – Olmasa Mektubu
Cem Adrian – Kül
Cem Adrian & Mehmet Güreli – Kimse Bilmez
Cem Belevi – Bilmez
Cemal Can – Kahraman
Cemre Solmaz – Deli Hisler
Ceylan Ertem – Datlım Gıymatlım
Ceza – Beatcoin
Cihan Çakan – Karalım
Cihan Mürtezaoğlu – Belli Olmaz
Çınare Melikzade & Nigar Muharrem – Seviyor Sandım
Cioman – Zorda
Da Poet – Dipsomani
Da Poet – Kendini Bul
Damla Durakçay – Ne Güzel Geldin
Daniska – Tek Çiçekle Bahar
Deeperise & Jabbar – Unuttum Derdimi
Deha Bilimlier – Yeminliyiz
Demet Akalın – Bi Daha Bi Daha
Deniz Seki – Savaş Ve Aşk
Derya Bedavacı – Affet
Derya Bedavacı – Deme
Derya Uluğ – Kanunlar Gibi
Didomido – Nimet (Feat. Eglo G)
Dilan – Dom Dom Kurşunu
Dilhan Şeşen – İsimsiz Çocuklar Ülkesi
Dilhan Şeşen – Kaçtım
Dj Sıvo & Aga B & K”St – Yabadabadu
Dj Sıvo & Asil & Hazel & Zen – G – Ablalarla Gez
Dj Sıvo & Ceza & Gazapızm – Baskın
Dj Sıvo & Ceza & Gazapızm – Baskın
Dj Sıvo & Hugo – Ölürüm
Dj Sıvo & Khontkar & Anıl Piyancı – Korsan
Dolu Kadehi Ters Tut – Duvar
Duygu Soylu – Oldu Olacak
Ebru Yaşar – Kalmam
Ece Gürsel Vur Kalbimden
Ece Mumay – Peri
Ece Mumay – Galaksi
Ece Ronay – Karpuz
Ece Ronay – Şiki Şiki
Ece Seçkin – Yastık
Ece Seçkin & Faruk Sabancı – Bon Vogyage
Edis – Martılar
Edis – Perişanım
Ekin Beril & Edis & Anıl Piyancı – Kainat
Ekin Beril – Uzayın Dibi
Elanur – Sakin
Emir – Aklımı Oynatıcam
Emir – Ben Unutmayı Bilmem
Emir – Aklımı Oynatıcam
Emir Ersoy – Aldatıldık Ft. Leyla Lydia Tugutlu
Emir Ersoy – Aşktan Ne Haber Ft. Belcim Bilgin
Emir Ersoy – Başka Bahar Ft. Seda Bakan
Emir Ersoy – Çakkıdı Ft. Aslı Bekiroglu
Emir Ersoy – Hepsi Senin Mi Ft. Gökçe Bahadır
Emir Ersoy – Olmaz Olsun Ft. Gülse Birsel
Emir Ersoy – Şarkı Söylemek Lazım Ft. Hande Subasi
Emir Ersoy – Seni İstiyorum Ft. Asli Inandik
Emir Şamur Yaktın Yar
Emrah Yazar – Elbet
Emre Aydın – Hercai
Emre Aydın&Çağan Şengül – Beni Anla
Emre Kaya – Nasıl Diye Sorma
Enes Batur – Ayaz
Enes Batur – Dolunay
Enes Kaçmaz – Leyla
Erdem Kutsal (Yazık)
Erkan Güleryüz – Gülmek Gerek
Ersay Üner – Gidiyorsun
Ersay Üner – Selam
Eypio – Zelzele
Ezgi Pekel – Senden Kalanlar
Ezhel – Benim Derdim
Ezhel – Bul Beni
Ezhel – Sakatat
Faruk Sabancı&Norm Ender – Bulamazdım
Fatih Burdurlu – Yar Senin İçin
Ferhat Göçer – İsyan
Ferhat Göçer – Melankoli
Ferhat Göçer – Sorarlarsa
Feride Hilal Akın – Doğuş Çabakcor – Deprem Gibi
Feride Hilal Akın – Kim
Feride Hilal Akın Yağmurlar
Feridun Düzağaç & İsimsiz Orkestra – Seyrüsefer
Fikret Dedeoğlu – Her Şeyim Sen Olsana
Fikret Dedeoğlu – Keşke
Fikri Karayel – Düşler Sokağı
Fikri Karayel – Uzaktan
Fikri Karayel – Bitmezse Kış
Fırat Ağacık, Abkountry – Daha Kaç Çeşit Hoşçakal
Fırat Giresunlu – Gitmeceler
Funda Arar – Gerisi Bende
Gaye Su Akyol – İsyan Manifestosu
Gazapizm Ft Gaye Su Akyol – Perişan
Gazapizm – Pisliğin Üstüne Basmışlar
Gazapizm – Unutalacak Dünler
Gazapizm – Yol
Gizem – Tabu
Gökçe Kırgız – İlk Taş
Gökçe Kırgız Pişmanlar Ülkesi
Gökhan Özen – Bu Maymunlar
Gökhan Özen – Firardayım
Gökhan Pars – Dayan
Gökhan Pars – Kahraman
Gökhan Türkmen – Deli
Gökhan Türkmen – Heyecan
Gökhan Türkmen – İmza
Gökhan Türkmen – Şerefine
Göksel – Çölde Bi’ Vaha (Yönetmen: Aytekin Yalçın)
Gripin – Ebruli
Grup Roj – Duydum Ki Bensiz Yaralı Gibisin
Gülben Ergen – Ben Buralardan Gidicem
Gülben Ergen – Seni Kırmışlar
Gülçin Ergül – Ara Ara
Gülçin Ergül Bir Tanecik Aşkım
Gülçin Ergül – Don’t Wake Me Up
Gülden – Yandan Yandan
Gülden Müdavim (Akustik Ep)
Güliz Ayla – Evdekilere Söyle
Güliz Ayla – Sarmaşık
Güliz Ayla – Evdekilere Söyle
Gülnur – Boşver
Gülşen&Edis – Nirvana
Günay Aksoy – Her Yer Karanlık
Hadise – Hay Hay
Hadise – Küçük Bir Yol
Hakan Altun – Ne Gelen Ne Soran Var
Haluk Levent – Hayko Cepkin – Ah Bir Ataş Ver
Haluk Levent – Melek Mosso – Zülüf
Haluk Levent – Şirin – Sivas Ellerinde Sazım Çalınır
Hande Ünsal – Gönder Gelsin
Hande Ünsal Sözüm Söz
Hande Ünsal – Daha İyi
Hande Yener – Aşk Sandım
Hande Yener – Bela
Hande Yener – Carpe Diem
Hande Yener – Pencere
Hande Yener – Sahte
Hayki – Mantra
Heijan & Muti – Yokuş
Heijan Feat. Muti – Hokkabazlar
İbrahim Tatlıses – Gelmesin
İdil Meşe – Yabani Otlar
İdo Tatlıses – Ölebilirim
İkilem – Kaybolurum Gülüşünde
İlhan Şeşen & Vedat Sakman – Sensiz Olmaz
İlyas Yalçıntaş & Enbe – Mecnun
İlyas Yalçıntaş – Ezgi Kosa – Adım Adım
İlyas Yalçıntaş – Olur Olur
İpek Deniz – Kaçtı Sözcüklerim
İrem Derici – Vazgeçtim İnan
İrem Derici & Alper Atakan – Affeder Mi Aşk Bizi
Irmak Arıcı – Güya
Irmak Arıcı – Yallah
Irmak Arıcı & Taladro – Gözyaşlarım Saklılar
Irmak Arıcı – Mevzum Derin
Irmak Arıcı Söz Yaşları
Irmak Arıcı – Yağmurum Ol
Işın Karaca – Bir Yol Var
Işın Karaca – Serçe
Işın Karaca – Nazarlardanmış
Işın Karaca – Mevzu Aşksa
İsmail Yk – Oha
Jabbar – Anka
Kaan Boşnak – Bebeğim
Kaan Boşnak – İçi Dolu Her Şeyim
Kaan Boşnak – Seni Buldum Ya
Kaan Yıldız&Serdar Ortaç – Adalet
Kadr – Zalim Dünya
Kahraman Deniz – Ben Yola Gelmem
Kahraman Deniz – Ha Gayret
Kahraman Deniz – Tuzaklara Düştüm
Kalben&Teoman Robot Kozmonot
Kalelio – Geri Kalanlarla
Kamufle & Can Kazaz & Barış Demırel – Gecenin Körü
Kamufle&Lara Di Lara – Gidesim Var
Kamufle – Deniz Tekin – Fugithora
Kardiyak – Fybertest
Keişan – Düşerken
Kenan Bal – Aşk Çantası
Kenan Doğulu – Boğazımdan Geçmiyor
Kenan Doğulu – Bumaya
Kenan Doğulu – Bizimdir
Kerim Araz & Irmak Arıcı – Toparlanmam Lazım
Kerimcan Durmaz – Peşimde
Khontkar – Koy
Killa Hakan – Escobar
Killa Hakan – Saniye Saniye
Kimbureyhan – Issız Duvarlar
Kodes Ft. Mustafa Üstündağ – Yanına Kalmaz
Koray Avcı – Gidiyorum
Koray Avcı – Sarhoş Gibiyim
Kozmos & Anıl Pıyancı – Ex Arıyor
Kozmos & Ege Çubukçu & Bandıt Beatz – Palmıye
Kozmos – 24 Saat
Kubilay Karça&Ekin Ekinci – Kimi Sevdiysem
Kurtuluş Kuş & Burak Bulut – Nabız,
Kurtuluş Kuş & Burak Bulut – Sevmedim Deme
Kutsi – Hayranım Sana
Kutsi – Sen Misin Tek Deli
Levent Dörter – Bilmiyorum
Lil Zey – Zor
Luciano, Lil Zey – Elmas
Lvbel C5, Batuflex – Ralli
Mabel Matiz – Toy
Mabel Matiz – Gözlerine
Mela Bedel – Hampa
Melek Mosso – Kanto
Melek Mosso – Hayatım Kaymış
Melek Mosso – Tükettim
Melike Şahin – Geri Ver
Melike Şahin – Kilitli Kapılar Açılsa
Melis Aydın – Geride Kalanlar Var
Mero – Ben Elimi Sana Verdim
Mert Kıyak – Gel (Feat. Çağrı Kaymak)
Mert Şenel – İki Sınır
Mert Şenel – Katilim Ol
Merve Özbey – Yerle Yeksan
Merve&Mehmet – Mashup
Metin Şentürk – Kara
Monoman & Cash Flow & Bergs – Muamma
Monoman & Cash Flow & No.1 – Fı Tarıhı
Monoman & Cash Flow& Anıl Pıyancı – Etrafta Dolanma
Monoman & Cash Flow& Xır – Gaddar
Murat Boz – Sevgilim
Murat Boz – Gece
Murat Dalkılıç – Bi Dolu Hiç
Murat Dalkılıç – Nefes
Murda Ft Zeynep Bastık – Güneş
Murda – Nereye Kadar
Murda – Pahalı
Murda – Rüya (Feat. Ronnie Flex)
Murda&Ezhel – Bi Sonraki Hayatımda Gel
Mustafa Ceceli – Ölümlüyüm
Mustafa Ceceli & Ekin Uzunlar Öptüm Nefesinden
Mustafa Ceceli & Irmak Arıcı – Gün Ağarmadan
Mustafa Ceceli&Jine – İmtiyaz
Mustafa Ceceli – Bedel
Mustafa Sandal & Irmak Arıcı & Eypio – Bizim Çocuklar
Mustafa Sandal& Doğu Demirkol Tekrar
Nahide Babashlı – Mahşer
Nahide Babashlı – Benim Hikayem
Nahide Babashlı, Behzat Gerçeker – Sevda Karası
Nil Karaibrahimgil – Diskotek
Norm Ender – Çıktık Yine Yollara
Norm Ender – İhtiyacım Yok
Nova Norda Feat Korhan Futacı – Cehennem
Nükhet Duru (Kapıldım Gitti)
Nükhet Duru&Ata Demirer – Mahmure
Nükhet Duru&Ceylan Ertem – Destina
Nükhet Duru&Evrencan Gündüz – Aşık Oluyorum
Nükhet Duru&Funda Arar – Beni Benimle Bırak
Nükhet Duru&Kalben – Bir Nefes Gibi
Nükhet Duru&Kenan Doğulu – Seninle
Nükhet Duru&Mabel Matiz – Nerde
Nükhet Duru&Rubato – Sevda
Nükhet Duru&Sena Şener – Gözlerin Bulutlu
Nükhet Duru&Sıla – Yaralım
Nükhet Duru&Zeynep Bastık – Kazandım
Nuri Harun Ateş – Ay
Nuri Harun Ateş – Normal
Oğuzhan Koç – Hepsi Geçiyor
Oğuzhan Koç – Heyecandan
Oğuzhan Koç – Kendime Sardim
Oğuzhan Koç, Arem Özgüç – Arman Aydın – Yoksa Yasak
Onur Betin&Mert Hakan Feat Mayza – Beni Sakla
Onur Özaydın – Tüm Şehir Emrinde
Ozbi – Parasetamol
Özgün – Mahzen
Özgün – Vefa
Özgür Alter – Yakalım
Pako Doğan – Leylam
Patron – Goal
Patron&Fro – Yandırdın Beni
Pentagram – Bu Düzen Yıkılsın
Pentagram – Sur
Perdenin Ardındakiler – Ben Yokum Artık
Pınar Güsar – Hiç Olmadın Ki
Pinhani – Dünyadan Uzak
Reckol – İstediğim Olacak
Reha Değerli& Deniz Özdoğru – Ben Kimim?
Reynmen – Dolunay
Reynmen – Hevesim Yok
Reynmen – Melek
Reynmen – Radyoda Neşet
Reynmen – Yoksun Başımda
Rıfat Güneş – İz Bulamazsın
Rozz Kalliope&Ece Seçkin – Benjamins 3
Rubato – 1980
Rümeysa (Dünya Telaşı)
Sagopa Kajmer & Patron – Siyah
Sagopa Kajmer – Neyse
Sagopa Kajmer – Toz Taneleri
Sana Sormam – Ozbi (Yönetmen: Çağ Çalışkur)
Sancak – Gölge (Ep)
Sansar Salvo – Like Diis
Şebnem Sungur – Okunmamış Mesaj
Seçil Gür – Geleni Gideni
Seçil Gür İşkence
Seçil Gür – Sebepsiz Çiçek
Seda Sayan – Gel Günaha Girelim
Sedat Gülcü – Aklımı Kaybettim
Sefo – Bilmem Mi
Selim Topsakal Feat. Sefa Topsakal – Veda
Semra San & Sinan Akçıl – Sefil
Sena Şener – Affetmem
Sena Şener – Teni Tenime
Serenad Bayraktar& Genco Arı – Hissediyorum
Serkan Kaya – Hatıran Yeter
Serkan Kaya – Yaradanım
Sertab Erener – Ateşle Barut (Her Dem Yeşil)
Sezen Aksu – Ben De Yoluma Giderim
Sezen Aksu – Yetinmeyi Bilir Misin?
Sibel Can – Bil Diye Söylüyorum
Sibel Can – Hayat
Sibel Can – Yalnız Beni Sev
Sibel Can – Adı Elveda Olsun
Sibel Can – Bil Diye Söylüyorum
Sibel Can – En Büyük Aşkım
Sibel Yıldırım – Vazgeç Gönlüm
Sıla – İnandım
Simge – Sevmek Yüzünden
Sinan Akçıl Feat Enes Yolcu Bye Bye
Sinan Akçıl, İrem Derici & Mustafa Ceceli – Çok Sevmek Yasaklanmalı
Soner Sarıkabadayı – Ölümüne
Spade – Solo
Spade 427 Ft. Şehinşah – Matrix
Su Soley – Anladın Mı? (Akustik)
Su Sonia – Vaat
Summer Jam&Murda – Oha
Sura İskenderli – Şok
Sura İskenderli – Taştan Yürek
Taladro & Ece Mumay – Uçurtma
Tarık İster & Aydın Kurtoğlu – Zor Sensiz
Taylan Özgür Ölmez&Taner Ölmez – Bu Dağlar Kömürdendir
Tepki & Ceza – Yak – (Yönetmen: Vasso)
Tepki – Sık – (Yönetmen: Tepki)
Tnk – Sen De Yan
Tuğba Yurt – Benim O
Tuğba Yurt – Sığınak
Tuğçe Kandemir – Kurban Olduğum
Tuğçe Kandemir – Yelkovan
Tuğçe Kandemir, Alican Özbuğutu & Özkan Meydan – Kördüğüm
Tuğçe Kandemir – El – Âlem
Tuna Velibaşoğlu – Entel Maganda
Turgay Saka Yürüdüm Yürüdüm
Ufo361 & Ezhel – Wir Sind Kral
Ufo361 & Ezhel – Yemin Olsun
Uzi – Krvn
Uzi – Makina
Uzi – Umrumda Değil
Velet – Salına Salına
Veysel Mutlu – Yana Yana
Xir – Gelecek İstasyon Mars
Xir – Sallan
Xoulga – Stay İn Love
Y2k & Bbno$ – Lalala
Yalın – Oyunbaz
Yasin Obuz – Âlâ
Yeşim Salkım – Katil Uşak
Yiğit Atilla – Beni Severdin
Yiğit Atilla – Gerek Yok
Yiğit Atilla – Suçlu Kim
Yiğit Kaya – Trip
Yiğit Mahzuni&Aysel Doğan – Öldü Say
Yusuf Güney – Duydun Mu
Zara&Kutsi – Hayatımın Anlamı
Zara&Kutsi – Hayatımın Anlamı
Zehra – Cennetten Çiçek
Zehra – Ederin Olsun
Zehra – Gurbet
Zen – G – Alev Alev
Zen – G – Delale
Zen – G& Bayhan – İstanbul
Zeyd – (Vakit Az, Namağlup, 15’imde)
Zeyd Feat. Diyar Pala – (Deneriz Yeniden)
Zeynep Bakşi Karatağ Feat. Fırat Çelik – Niye Çattın Kaşlarını
Zeynep Bastık – Her Mevsim Yazim
Zeynep Bastık – Uslanmıyor Bu
Zeynep Talu&Celil Nalçakan – Her Şey Seninle Güzel
Ziynet Sali – Efkarım Var
Ziynet Sali – Kalbim Tatilde
Ziynet Sali – Ömrüm


35 – En İyi Şarkı

15’imde – Zeyd
24 Saat – Kozmos
Acele Aşk Aranıyor – Zeynep Sağdaş
Adalet – Kaan Yıldız&Serdar Ortaç
Adı Elveda Olsun – Sibel Can
Adım Adım – İlyas Yalçıntaş – Ezgi Kosa
Adını Tek Geçerim – Ferhat Göçer
Affeder Mi Aşk Bizi – İrem Derici & Alper Atakan
Affet Beni Sevgilim – Ege Baldız – Burry Soprano
Affet – Derya Bedavacı
Ah Aşk – Tuvana Türkay
Ah Ellerim Kırılaydı – Tuğçe Kandemir
Aklımı Oynatıcam – Emir
Akrep İle Yelkovan – Dimaze Duruk
Akşam Olunca – Bayram
Alaz Alaz – Buray
Aldatıldık Ft. Leyla Lydia Tugutlu – Emir Ersoy
Alev Alev – Zen – G
Anıları Sakla – Batuhan Kordel
Anılarıma Yazık – Ayta Sözeri – Bağzıları
Ansiyetem Tavan – İkiye On Kala
Armut Ağacı – Canozan
Aşık Oluyorum – Nükhet Duru&Evrencan Gündüz
Aşktan Ne Haber – Emir Ersoy Ft. Belcim Bilgin
Aya – Murda, Ezhel
Ayarsızım – Aslı Hünel
Baba Yorgun – Ece Ronay, Tefo
Bal Düşleri – Onurr Özdemir
Bal Gibi – Aydilge
Barbar – Kaan Boşnak
Başa Sar – Ege Can Sal
Başka Bahar – Emir Ersoy Ft. Seda Bakan
Baskın – Dj Sıvo & Ceza & Gazapızm
Başlangıç – Anıl Durmuş
Bebeğim – Kaan Boşnak
Bela – Hande Yener
Ben Bilmem – Ebru Yaşar
Ben Buralardan Gidicem – Gülben Ergen
Ben Fena Aşığım – Göksel
Ben Unutmayı Bilmem – Emir –
Ben Yola Gelmem – Kahraman Deniz
Bence De Zor – Oğuzhan Koç
Beni Benimle Bırak – Nükhet Duru&Funda Arar
Beni Severdin – Yiğit Atilla
Benim O – Tuğba Yurt
Benimle Yan – Sena Şener
Bi Daha Bi Daha – Demet Akalın
Bi Sonraki Hayatımda Gel – Murda, Ezhel
Bil Diye Söylüyorum – Sibel Can
Bilmem Mi? – Sefo
Bilmez – Cem Belevi –
Bilmiyorum – Levent Dörter
Bir Anda – Berrin Keklikler
Bir Nefes Gibi – Nükhet Duru&Kalben
Bir Sebebi Var – İkilem
Bir Yol Var – Işın Karaca
Bizim Çocuklar – Mustafa Sandal & Irmak Arıcı & Eypio
Bon Voyage – Ece Seçkin & Faruk Sabancı
Bonita – Reynmen Ft Sefo
Boulevard – Berrin Keklikler Feat. Zen – G
Bu Benim Öyküm – Eli Türkoğlu, Tuğçe Kandemir
Bu Dağlar Kömürdendir – Taylan Özgür Ölmez&Taner Ölmez
Bul Beni – Ezhel
Bulamadım – Aia
Bumaya – Kenan Doğulu
Bye Bye – Sinan Akçıl Feat Enes Yolcu
Çakkıdı – Emir Ersoy Ft. Asli Bekiroglu
Cam Kenarı – Vera
Can Kenarım – Murat Boz
Carpe Diem – Hande Yener
Cinayet – Ceren Gündoğdu
Çok Mu Zor – Onurr Özdemir
Çölde Bi’ Vaha – Göksel
Damar – Mustafa Sandal
Dardayım – Ceylan Ertem
Dargın – Emircan İğrek, Zeynep Bastık
Darmaduman – Berksan
Dayan – Gökhan Pars
Deli – Gökhan Türkmen
Deneriz Yeniden – Zeyd Feat. Diyar Pala
Deniz Tuzu – Onurr Özdemir
Deprem Gibi – Feride Hilal Akın, Doğuş Çabakcor
Destina – Nükhet Duru&Ceylan Erte
Dikenlerinle – Güneş
Dinle – Sura İskenderli
Diskotek – Nil Karaibrahimgil
Dom Dom Kurşunu – Dilan
Döndüm – Bora Duran
Doya Doya – Nova Norda
Dua – Güneş, Uzı
Dünya Serseri – Levent Özer
Dünyadan Uzak – Sakiler
Dünyadan Uzak – Pınhanı
Duydun Mu – Yusuf Güney
Ederin Olsun – Zehra
Efkar – Cengiz Özkan
Efkarım Var – Ziynet Sali
Eksik – Batu Akdeniz
Elbet – Emrah Yazar
En Büyük Aşkım – Sibel Can
Entel Maganda – Tuna Velibaşoğlu
Eridim – Can Vs. & Berrin Keklikler
Evdekilere Söyle – Güliz Ayla
Ex Arıyor – Kozmos & Anıl Pıyancı
Firardayım – Gökhan Özen
Fybertest – Karydyak
Gece – Murat Boz
Geceler Kapkara Zulmet – Tuğçe Haşimoğlu
Gecelerin Derdi – Bege
Gecenın Körü – Kamufle & Can Kazaz & Barış Demırel
Gel Çiçek Açalım – Gökçe
Gel Günaha Girelim – Seda Sayan
Geleni Gideni – Seçil Gür
Gelmesin – İbrahim Tatlıses
Gerek Yok – Yiğit Atilla
Geri Dönemem – Asıl & Kök$Vl
Geri Geri Maraton Koştum – Sufle
Geri Ver – Melike Şahin
Gerisi Bende – Funda Arar
Gidiyorsun – Ersay Üner
Gitmeceler – Fırat Giresunlu
Gönder Gelsin – Hande Ünsal
Gözlerin Bulutlu – Nükhet Duru&Sena Şener
Gözyaşlarım Saklılar – Irmak Arıcı & Taladro
Gülü Sevdim Dikeni Kader – Bahadır Tatlıöz & Selçuk Balcı
Günahı Yok – Sufle & Canozan
Gurbet – Zehra
Güvercin Şarkısı – Umut Adan
Güya – Irmak Arıcı
Güzelliğin Falan Hikaye – Bağzıları
Ha Gayret – Kahraman Deniz
Hatıran Yeter – Serkan Kaya
Hatıran Yeter – Zakkum
Hay Hay – Hadise
Hayat – Sibel Can
Hayatımın Anlamı – Zara&Kutsi
Haydut – Onurr Özdemir
Hayranım Sana – Kutsi
Hepsi Geçiyor – Oğuzhan Koç
Hepsi Geçti – Melike Şahin
Hepsi Kafamda – Dilan Balkay & Canozan
Hepsi Senin Mi – Emir Ersoy Ft. Gokce Bahadir
Her Şey Seninle Güzel – Zeynep Talu&Celil Nalçakan
Her Şey Yolunda – Anıl Durmuş
Her Şeyim Sen Olsana – Fikret Dedeoğlu
Her Yer Karanlık – Günay Aksoy
Hercai – Emre Aydın
Hiç Kimsenin Günahı Yok – Canozan Ft Sufle
Hiç – Ufuk Beydemir
İçi Dolu Her Şeyim – Kaan Boşnak
İçime Atıyorum – Ziynet Sali
İki Satır – Altay
İki Sınır – Mert Şenel
İlk Taş – Gökçe Kırgız
İsimsiz Çocuklar Ülkesi – Dilhan Şeşen
İşkence – Seçil
İstediğim Olacak – Reckol
İz Bulamazsın – Rıfat Güneş
Kaçtım – Dilhan Şeşen
Kafam Bozuk Zaten – Mela Bedel
Kafamda Kentsel Dönüşümler – İkiye On Kala
Kahraman – Cemal Can
Kahraman – Gökhan Pars
Kahrettim – Mabel Matiz
Kainat – Ekin Beril & Edis & Anıl Piyancı
Kalben – Murat Boz
Kalmam – Ebru Yaşar
Kanunlar Gibi – Derya Uluğ
Kapalı Perdeler – Canozan
Kapıldım Gitti – Nükhet Duru
Kara – Metin Şentürk
Karalım – Cihan Çakan
Katil Uşak – Yeşim Salkım
Katilim Ol – Mert Şenel
Kaybolurum Gülüşünde – İkilem
Kazandım – Nükhet Duru&Zeynep Bastık
Kazılı Kuyum – Yüzyüzeyken Konuşuruz
Kendime Sardım – Oğuzhan Koç
Kendimi Sende Buldum – İkiye On Kala
Kendine İyi Bak – No1
Keşke – Fikret Dedeoğlu
Kilitli Kapılar Açılsa – Melike Şahin
Kırgınım Ona – Berkay
Kör – No.1 Feat Melis Karaduman
Kördüğüm – Mine Özgüle
Korkak – Ayşen Birgör
Korsan – Dj Sıvo & Khontkar & Anıl Piyancı
Krvn – Uzi
Küçük Bir Yol – Hadise
Kusura Bakma – Tuğkan
Kuzgun – Gülce Duru
Leıla – Reynmen
Leyla Mecnun – Burak Bulut&Kurtuluş Kuş & Mustafa Ceceli
Leylam – Pako Doğan
Lütfen – Cakal
Mahmure – Nükhet Duru&Ata Demirer
Mahşer – Nahide Babashlı
Mahzen – Özgün
Makina – Uzi
Marlon Brando – Zeynep Bastık
Martılar – Edis
Matrıx – Spade 427 Ft. Şehinşah
Mavi – Melis Güven
Mecnun – İlyas Yalçıntaş & Enbe
Melek – Reynmen
Mevzu Aşksa – Işın Karaca
Meylettim Rakıya – Bağzıları
Murda – He Baba
Nabız – Kurtuluş Kuş & Burak Bulut
Namağlup – Zeyd
Napıyon Lan – Murda &Sfb
Nasıl Güzel – Sufle & Teoman
Nazarlardanmış – Işın Karaca
Ne Zamandır Sendeyim – Madrigal
Nerde – Nükhet Duru&Mabel Matiz
Nerde Yedin Paraları – Gamze Aksoy
Nimet – Didomido, Eglo G
Okunmamış Mesaj – Şebnem Sungur
Oldu Mu? – Lider Şahin
Ölebilirim – Bedo,Patron
Ölebilirim – İdo Tatlıses
Olmasa Mektubun – Cefı Feat. Vassılıs Saleas
Olmaz Olsun – Emir Ersoy Ft. Gülse Birsel
Olsun – Hadise
Ölümlüyüm – Mustafa Ceceli
Onursuz Olabilir Aşk – Sezen Aksu
Opia – Ferhat Göçer
Öptüm Nefesinden – Mustafa Ceceli & Ekin Uzunlar
Palmiye – Kozmos & Ege Çubukçu & Bandıt Beatz
Parçalanmadan – Dilan Balkay
Pencere – Hande Yener
Peri – Ece Mumay
Pervane Kalbim – Yirmi7
Pisliğin Üstüne Basmışlar – Gazapizm
Pişmanlar Ülkesi – Gökçe Kırgız
Platonik – Berksan
Rali – Lvbel C5, Batuflex
Retrograde – Aleyna Tilki
Robot Kozmonot – Kalben&Teoman
Rüyamda Buluttum – Can Bonomo & Demet Evgar
Rüzgar – Bilal Hancı & Mustafa Ceceli
Sadece Biraz Güzelsin Bağzıları
Sağı Solu Kes – Gazapizm
Sahi – Can Yüce
Sahte – Hande Yener
Sakin Albüm Şarkıları – Feridun Düzağaç & İsimsiz Orkestra
Salına Salına – Velet
Sallan – Xır
Sana Bayılıyorum – Zeynep Bastık
Şanssız Mücadeleci – Kalben
Şarkı Söylemek Lazım – Emir Ersoy Ft. Hande Subasi
Sarmaşık – Güliz Ayla
Savaş Ve Aşk – Deniz Seki
Sefil – Semra San & Sinan Akçıl
Sen De Yan – Tnk
Sen İstiyorum – Emir Ersoy Ft. Asli Inandik
Sen Misin Tek Deli – Kutsi
Sen Varsın Diye – Yüzyüzeyken Konuşuruz
Seni Buldum Ya – Kaan Boşnak
Seni Dert Etmeler – Madrigal
Seni Kırmışlar – Gülben Ergen
Seni Yerler – Sıx Pack
Seninle – Sufle
Seninle – Nükhet Duru&Kenan Doğulu
Serçe – Işın Karaca
Şerefine – Gökhan Türkmen
Sevda – Nükhet Duru&Rubato
Sevgilim – Murat Boz
Sevmedim Deme – Kurtuluş Kuş & Burak Bulut
Sevmek Yüzünden – Simge
Seyrüsefer – Feridun Düzağaç & İsimsiz Orkestra
Sibel Yıldırım – Vazgeç Gönlüm
Sır – Aleyna Tilki
Sis – Ceylan Ertem
Solo – Spade
Sonrası Kalır – Melek Mosso
Sonunda – Karsu
Soracaklarım Kaldı – Elçin Orçun
Söz Yaşları – Irmak Arıcı
Sözüm Söz – Hande Ünsal
Story – Berrin Keklikler
Suçlu Kim – Yiğit Atilla
Tabu – Gizem
Tekrar – Mustafa Sandal&Doğu Demirkol
Teni Tenime – Sena Şener
Toparlanmam Lazım – Kerim Araz & Irmak Arıcı
Toy – Mabel Matiz
Toz Duman – Betül Demir
Tükettim – Melek Mosso
Tüm Şehir Emrinde – Onur Özaydın
Tutsak – Ceren Gündoğdu, Özgür Çevik
Tuzaklara Düştüm – Kahraman Deniz
Unuttum Derdimi – Deeperıse & Jabbar
Unutulacak Dünler – Gazapizm
Unutup Gitti – Asya
Uslanmıyor Bu – Zeynep Bastık
Uyursam Geçer Mi – Eskitilmiş Yaz
Uzunlar (V1) – Evdeki Saat
Vakit Az – Zeyd
Vazgeçtim – Can Oflaz
Vazgeçtim İnan – İrem Derici
Vur Beni – Ragıp Narin
Vur Kalbimden – Ece Gürsel
Yağdır – Aynur Aydın & Damla Yıldız
Yağmurlar – Feride Hilal Akın
Yakalım – Özgür Alter
Yaktın Yar – Emir Şamur
Yalancılar – Ayla Çelik
Yalanmış – Anıl Durmuş
Yallah – Irmak Arıcı
Yalnız Beni Sev – Sibel Can
Yalnız Uyunmaz – Ebru Yaşar
Yandan Yandan – Gülden
Yanına Kalmaz – Kodes Ft. Mustafa Üstündağ
Yanında – Mustafa Sandal, Melis Fis, Defkhan
Yaradanım – Serkan Kaya
Yaralım – Nükhet Duru&Sıla
Yaramaz – Burcu Güneş
Yastık – Ece Seçkin
Yaz Gülü – Yalın
Yazık – Erdem Kutsal
Yeminliyiz – Deha Bilimlier
Yerle Yeksan – Merve Özbey
Yine Karşılaşırsak – Can Bonomo
Yoksa Yasak – Oğuzhan Koç
Yoluma Taş Koydular – Berrin Keklikler
Yorgun Sevda – Onurr Özdemir
Yürüdüm Yürüdüm – Turgay Saka
Zaman – Bahadır Tatlıöz
Zamansız – Tuğçe Tayfur
Zor – Lil Zey
Zor Mu – Berkay Altunyay
Zor Sensiz – Tarık İster & Aydın Kurtoğlu
Zülüf – Haluk Levent Ft Melek Mosso

36 – En İyi Influencer Kadın

Ala Tokel
Aşkım İrem Aktulga
Aslı Bekiroğlu
Aslı Güler
Aydas
Başak Karahan
Berfu Yenenler
Betül Çakmak
Burce Esmersoy
Buse Terim Bahçekapılı
Çağla Şikel
Cansu Akın
Cansu Dengey
Cemre Solmaz
Ceren Yaldız
Damla Altun
Damla Can
Danla Biliç
Didem Soydan
Duygu Özaslan
Ece Ronay
Ecenaz Üçer
Eda Sakız
Elanur
Elvin Levinler
Eylül Öztürk
Ezgi Fındık
Gizem Hatipoğlu
İdil Yazar
İpek İnan
Lale Onuk
Melodi Elbirliler
Meriç Küçük
Merve Özkaynak
Merve Yalçın
Meryem Can
Müge Boz
Nilay Keçeci
Nur Sema
Pelin Akil
Polına Chursanova
Pqueen (Büşra Pelin Baynazoğlu)
Rachel Araz Kiresepi
Refika Birgül
Sebile Ölmez
Selin Ciğerci
Şemse Denizsel
Şevval Şahin
Şeyda Erdoğan
Şeyma Subaşı
Sibil Çetinkaya
Simla Canpolat
Sude Alkış
Yaren Alaca
Yasemin Öğün (Moda Tutkusu)
Yeliz Korkmaz
Zeynep Buse Korkmaz

37 – En İyi Influencer Erkek
Ali Toprax
Alper Biçen
Alper Rende
Ataberk Doğan
Aykut Elmas
Berk Keklik
Berkcan Güven
Çağrı Ergün
Cantuğ Özsoy
Cellatınız (Özgür Deniz Cellat)
Cem Karakoç
Cemal Can Canseven
Chaby Han
Cihan Cavlak
Czn Burak
Doğan Kabak
Enes Batur
Enis Kirazoğlu
Ferit Karakaya
Gaga Bulut
Kafalar
Kemal Can Parlak
Kerimcan Durmaz
Levent Balım
Mehmet Dinç
Mehmet Oğuzhan Özyetiş
Mesut Can Tonay
Mustafa Yavuz
Necati Akçay
Nusret
Orkun Işıtmak
Özkan Sağın
Reynmen
Röportaj Adam
Selçuk Büyük
Tuğkan Gönültaş
Tuna Akşen
Uberkuloz (Berk Keklik)
Volkan Öge
Yusuf Adem Uzun


38 – En İyi Proje Albümü

1977 Sezen’li Şarkılar – (Emir Ersoy)
4 Miras (Rubato)
Akustik Hikayeler (İlhan Şeşen & Vedat Sakman)
Atamızın Sevdiği Şarkılar (Hakan Aysev – Melihat Gülses)
Benim İçin Söylenenler – Mazlum Çimen
Best Of Arif Susam
Bu Dağlar Kömürdendir (Taylan Özgür Ölmez – Taner Ölmez)
Cenk Eren Repertuvar: Barış Manço Şarkıları
Daphne – (Vasilis Saleas & Ahmet Koç)
Devir Değişti (Çelik)
Ezginin Günlüğü 40 Yıllık Şarkılar
Fikret Şeneş Şarkıları
Grıot (Dj Sıvo)
Hikayesi Var (Nükhet Duru)
Mesaj (Çiğdem Talu Şarkıları – Melih Kibar Şarkıları)
Misafir – (Esra Zeynep Yücel)
Modern Türküler (Birkan Nasuhoğlu – – Burcu Arı)
Murathan Mungan 2020 Model
Nefeslenişler (Serdar Kastelli)
Sakin (Feridun Düzağaç & İsimsiz Orkestra) –
Şimdi 90’lar 2
Söz&Müzik Tan Taşçı
Teoman Ve Piyano
Trabesk 1 – 2
Türkülere Kalan 1 – 2 – 3
Vasiyet (Haluk Levent)

39 – En İyi Magazin Programı
Bloomberg Ht Lıfe (Ece Saruhan)
Bloomberg Ht Magazin (Buse İskenderoğlu)
Canlı Masa – Uçankuş Tv
Cumartesi Magazin – Uçankuş Tv
Cumartesi Sürprizi – Show Tv
Dizi Tv – Atv
Ht Kulüp (Buse İskenderoğlu) – Habertürk
Kamera Arkası – Fox Tv
Magazin D Cumartesi – Kanald
Magazin D Pazar – Kanald
Magazin D Yaz – Kanald
Pazar Magazin – Uçankuş Tv
Pazar Sürprizi – Show Tv
Söylemezsem Olmaz – Beyaz Tv

40 – En İyi Çıkış Yapan İsim
Adakanbo
Anıl Bayraktar
Anıl Durmuş
Atlas
Aybüke Albere
Aykut Turan
Bağzıları
Barış Diri
Başak Çalık
Batu Akdeniz
Bayram
Berk Coşkun
Berkay Altunyay
Berrin Keklikler
Burak Bulut & Kurtuluş Kuş
Cakal & Reckol
Can Vs.
Canay Doğan
Cash Flow
Cem Bekar
Cemal Can
Cenk Suyabatmaz
Cihan Çakan
Cinoman
Demetello
Dilara
Dilhan Şeşen
Dodo
Duygu Güneş
Ece Mumay
Ekin Uzunlar
Eli Türkoğlu
Emir
Emir Bermuda
Emir Taha
Emrah Arıca
Emrah Yazar
Engin Sevik
Eralp Çalık
Erdem Kutsal
Erkan Erzurumlu
Evdeki Saat
Ezgi Alaş
Ezgi Eyüboğlu
Faruk Çeliker
Femres
Fırat Giresunlu
Fundyy
Furkan Başıaçık
Gizem
Gökhan Pars
Goko!
Görkem Karabudak
Günay Aksoy
Güneş Özgeç
Hazel
Idyl
İkilem
Kahraman Deniz
Kerem Berberoğlu
Kerimcan Durmaz
Kingsta&Tina
Kool Jane
Levent Özer
Lil Zey
Lvbel C5
Madrigal
Manitas
Mavi
Mela Bedel
Melis Aydın
Melis Karaduman
Melis Yelman
Melisa Karakurt
Mert Şenel
Monoman
Müjde Kızılkan
Nahide Babashlı
Nil Ergun
Nova Norda
Ohash
Ömer Yener
Onur Baytan
Onur Özaydın
Öykü Önal
Pako Doğan
Rabia Tunçbilek
Ragıb Narin
Reha Değerli
Rümeysa
Şad
Şahkan
Sakiler
Şebnem Sungur
Sefo
Seher Çelik
Selim Topsakal Feat. Sefa Topsakal
Serenad Bayraktar
Sevda Özkaran
Simge Pınar
Tarık İster
Taylan Özgür Ölmez
Tunacan Tuna
Uclercagri
Vincent Baykal Ada
Xir
Xoulga
Yasin Obuz
Yiğit Kaya
Yiğit Mahzuni
Zehra
Zen – G
Zeyd
Zeynep Sağdaş

Bu yazıyı paylaşın!
Bir Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Copyright © BuMesele.com / İzinsiz kullanılamaz.